14 تریک SEO برای سال 2022

چگونه رتبه بندی جستجوی ارگانیک خود را بهبود بخشید: 14 مرحله SEO برای سال 2022

رتبه بندی سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) تعیین می کند که چه میزان ترافیک ارگانیک دریافت می کنید. برای به دست آوردن ترافیک بیشتر (در نتیجه فروش)، تعدادی تاکتیک وجود دارد که می توانید در سراسر سایت خود پیاده سازی کنید. بسته به تجربه شما، این موارد از بسیار آسان تا زمانبرتر متغیر است.

این مقاله 14 استراتژی و تاکتیک مختلف را شرح می دهد که تضمین می کند صفحه شما در رتبه بالاتر از رقبا قرار می گیرد و ترافیک سایت شما کاهش نمی یابد. اگر در رتبه های سایت شما در حال سقوط است، این تاکتیک ها همچنین می توانند به عنوان راهی برای بازگشت به اوج استفاده شوند.

 1. نحوه عملکرد الگوریتم رتبه بندی گوگل را بدانید

قبل از شروع به جزئیات کارهایی که باید انجام دهیم، مهم است که بدانیم چرا باید آن را انجام دهیم.

گوگل الگوریتم جستجوی خود را هر روز به روز می کند. خارج از این به روز رسانی های معمولی، ما همچنین می دانیم که الگوریتم گوگل با مشاهده به روز رسانی های اصلی چگونه کار می کند. نمونه‌های اخیر شامل به‌روزرسانی است که سایت‌های سازگار با موبایل را نسبت به سایت‌های غیرریسپانسیو ترجیح می‌دهد.

بنابراین، ما باید همیشه درک کنیم که گوگل ترجیح می دهد چه چیزی را ببیند و حداقل از ارائه هر یک از به روز رسانی های اصلی اطمینان حاصل کنیم. در اینجا یک لیست مفید و مختصر وجود دارد که می توانید همه این به روز رسانی ها را ردیابی کنید. بهینه‌سازی مداوم استراتژی سئو برای رعایت این به‌روزرسانی‌ها، تضمین می‌کند که حجم جستجوی شما ثابت می‌ماند.

14 تریک سئو سایت

برای اینکه ببینید الگوریتم چگونه تغییر می کند، باید به طور مداوم معیارهای خود را در Google Analytics بررسی کنید. متوجه تغییر بزرگی شده اید؟ ممکن است ارتباطی با به‌روزرسانی Google داشته باشد، بنابراین به‌روز ماندن ضروری است.

 1. یک استراتژی بک لینک ایجاد کنید

بک لینک ها، لینک هایی هستند که از سایت های دیگر به وب سایت شما هدایت می شوند. آنها تأیید می کنند که سایت شما در مورد چیزی معتبر است و ارزش دیدن دارد.

به طور کلی، هرچه بک لینک های بیشتری به صفحات خود داشته باشید، بهتر است. با این حال، کیفیت آن بک لینک ها نیز بسیار مهم است. اگر سایت‌های اسپم به سایت شما لینک می‌دهند، می‌تواند بر رتبه‌بندی شما تأثیر منفی بگذارد. برعکس، بک لینک های با کیفیت بالا از سایت های معتبر واقعا می توانند امتیاز سایت شما را بهبود بخشند.

یک هدف خوب در هنگام ایجاد یک بک لینک استفاده از ابزاری مانند Ahrefs برای تعیین “Domain Authority” یکی از رقبای اصلی خود است (یا می توانید از ابزارهای دیگر که رایگان هستند استفاده کنید! 😉). اگر امتیاز شما به آنها نزدیک است، پس باید بتوانید رقابت کنید. اگر نه، پس تعدادی تاکتیک مختلف برای بهبود رتبه بندی اعتبار دامنه شما وجود دارد که بسیاری از آنها در این مقاله به تفصیل شرح داده شده است.

14 تریک seo سایت

راه های زیادی وجود دارد که می توانید Domain Authority (DA) سایت خود را بررسی کنید. همچنین می‌توانید از Moz’s Link Explorer به MozBar برای افزودن به مرورگر خود استفاده کنید. در اینجا می توانید Domain Authority خود را به صورت رایگان بررسی کنید. وقتی این کار را انجام دادید، چیزی شبیه این دریافت خواهید کرد:

همانطور که می بینید، میزان پیوند دامنه ها و تعداد کلمات کلیدی رتبه بندی شده کلیدی برای کسب امتیاز بالا است.

دریافت بک لینک معمولا به معنای تماس با سایت ها و نشریات و ارائه تبادل لینک متقابل به آنها است. اگر این کار خیلی زیاد به نظر می رسد، تمرکز بر ایجاد محتوای مرتبط و اصلی باعث می شود در کمترین زمان بک لینک های باکیفیت به دست آورید.

لینک بیلدینگ سنگ بنای دیجیتال مارکتینگ مدرن است و نحوه ایجاد اعتماد و اعتبار برای سایت خود است. واداشتن نویسندگان به نوشتن در مورد محصول یا خدمات شما و قرار دادن آنها در سایت با رتبه دامنه بالا یک استراتژی بسیار موثر است.

 1. محتوای وب سایت منحصر به فرد و اصلی ایجاد کنید

گوگل سایت هایی را جریمه می کند که به آنچه که به نظر آنها یک وب سایت معتبر است پایبند نیستند. یکی از رایج‌ترین جریمه‌هایی که وب‌سایت‌ها تجربه می‌کنند، داشتن محتوای تکراری در سایتشان است  که معمولاً نشان دهنده یک سایت اسپم است. اگر گوگل محتوای تکراری را در دامنه شناسایی کند، ترافیک کمتری را به آنجا هدایت می کند.

به همین دلیل است که ایجاد محتوای منحصر به فرد با هر صفحه وب یا پست وبلاگی که ایجاد می کنید ضروری است. هر صفحه در وب سایت شما باید دارای محتوای با کیفیتی باشد که چیزی منحصر به فرد برای گفتن داشته باشد. داشتن محتوای اصلی در هر صفحه، نرخ کلیک بالایی را برای شما به ارمغان می آورد.

در اینجا یک قانون ساده وجود دارد که باید هنگام ساخت محتوای وب سایت در نظر بگیرید: هر صفحه باید چیزی جدید و اصلی برای گفتن داشته باشد. اگر این اصل را رعایت نمی کند، آن را پاک کنید، زیرا ممکن است بیشتر ضرر داشته باشد تا فایده.

اگر یک خرده‌فروش آنلاین هستید، داشتن یک وبلاگ می‌تواند مکانی عالی برای شروع نوشتن محتوای طولانی باشد که با صفحات محصول یا دسته‌بندی شما تداخلی نداشته باشد.

 1. یک سایت سازگار با موبایل داشته باشید

همانطور که در اولین نکته اشاره کردیم، یکی از به روز رسانی های اصلی گوگل در مورد بهینه سازی موبایل بود. اگر وب سایت شما ریسپانسیو در دستگاه های تلفن همراه نیست، به دلیل رتبه پایین در خطر از دست دادن ترافیک هستید.

موبایل اکنون تقریباً نیمی از کل ترافیک وب جهانی را تشکیل می دهد، بنابراین به روز رسانی موبایل گوگل از هر زاویه ای منطقی است. کاربران در صورتی که سایت شما را روی دسکتاپ یا موبایل مشاهده‌کنند، یک تجربه یکپارچه روی هر دو می‌خواهند، بنابراین شما باید این را ارائه دهید.

14 تریک seo سایت 2

اگر سایت شما سازگار با موبایل نیست، ممکن است به دو روش عمده به کسب و کار خود آسیب وارد کنید:

عدم ارائه خدمات به حداقل نیمی از مشتریان فعلی

دریافت ترافیک ارگانیک کمتر از جستجوهای گوگل.

بنابراین، نتیجه نهایی: داشتن یک وب سایت واکنش گرا برای موبایل کاملا ضروری است.

از تست سازگاری با موبایل گوگل استفاده کنید تا ببینید آیا سایت شما کاملاً درست است یا خیر.

 1. فهرست کلمات کلیدی مرتبط ایجاد کنید

هدف شما هنگام بهینه سازی سئو این است که برای کلمات کلیدی هدفی که احتمالاً منجر به فروش می شوند، رتبه بالایی کسب کنید. ابتدا باید لیستی از تمام کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی تهیه کنید که نشان می دهد مشتری می خواهد محصولات شما را بخرد.

در مرحله دوم، باید بررسی کنید که هر یک از این اصطلاحات چه نوع اعداد ترافیکی را با ابزارهایی مانند SEMrush، Ahrefs یا Keyword Planner Google وارد می‌کنند. با تمرکز بر کلمات کلیدی که حجم جستجوی بالایی دارند، اما رقابت کمی دارند، می توانید نتایج قوی کسب کنید. اینجاست که می توانید جایگاه خود را پیدا کنید و ترافیک بیشتری را هدایت کنید.

این لیست کلمات کلیدی باید ستون فقرات استراتژی تولید محتوای شما را تشکیل دهد. همیشه به این لیست مراجعه کنید و مطمئن شوید که بهترین کلمات کلیدی را در عناوین، URL ها، متن بدنه و غیره خود قرار داده اید.

شما همچنین باید کلمات کلیدی لانگ تیل را در لیست خود قرار دهید. اینها عبارات کلیدی هستند که بسیار خاص تر از کلمات کلیدی عمومی شما هستند، اما به توجه شما نیز نیاز دارند زیرا می توانند نرخ تبدیل بسیار بالاتری داشته باشند. قصد خریدار معمولاً زمانی وجود دارد که جستجوها با جزئیات بیشتری همراه شوند.

 1. در اطراف آن کلمات کلیدی محتوا بنویسید

اکنون که لیست خود را دارید، باید شروع به استفاده از آن کنید. هنگام استفاده از کلمات کلیدی خود در صفحات وب یا پست ها، نوشتن طبیعی مهم است. پر کردن کلمات کلیدی توسط گوگل جریمه می شود و می تواند بر رتبه سایت شما تأثیر بگذارد، بنابراین از آن اجتناب کنید.

در عوض، سعی کنید از کلمات کلیدی خود به طور طبیعی استفاده کنید. آن را با صدای بلند بخوانید و اگر به نظر می رسد که این کلمه در حال جابجایی است، احتمالاً همینطور است. به دنبال مترادف های کلمه کلیدی یا کلماتی که در پایین لیست قرار دارند بگردید که در جای خود معنادار باشند.

محتوایی که به شدت با این کلمات کلیدی ساخته شده است، نحوه بهینه سازی سئوی درون صفحه و نحوه شروع رتبه بندی صفحات شما است.

 1. توضیحات متا ایجاد کنید که باعث افزایش کلیک می شود

به توضیحات متا به عنوان پیش نمایشی از محتوای صفحه تان فکر کنید. اگر پیش‌نمایش جذاب نباشد، مشتریان روی سایت شما در صفحات نتایج کلیک نمی‌کنند.

تکنیک های seo سایت

توضیحات متا شما جایی است که کاربر تصمیم می گیرد کلیک کند یا خیر، بنابراین نوشتن یک پیش نمایش قانع کننده، کلیک شما را افزایش می دهد. برای بهترین نتایج، کلمات کلیدی مورد نیاز خود را در توضیحات متا قرار دهید. به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی در توضیحات متا که با رفتار کاربر مطابقت دارند باید برجسته شوند.

 1. محتوای طولانی تری ایجاد کنید

به جای داشتن چندین صفحه کوتاه یا پست که تقریباً یک چیز را می گویند، ارزش واقعی در داشتن محتوای طولانی تر است که به اشتراک گذاشته می شود یا به آن پیوند داده می شود. این محتوای سنگ بنا نامیده می شود و چیزی است که گوگل دوست دارد.

نوشتن محتوایی با طول کافی باید بخش کلیدی استراتژی محتوای شما باشد. اگر به دنبال منابعی هستید که واقعاً محتوا بنویسید، ارزش آن را دارد که پست‌های مهمان را از مشتریان، طرفداران برند یا نویسندگان آزاد در نظر بگیرید. اگر در فضای B2B هستید، مطالعات موردی برای انواع طولانی‌تر بازاریابی محتوا مفید است.

 1. یک وبلاگ راه اندازی کنید و به طور مداوم بنویسید

وبلاگ نویسی برای موفقیت آنلاین حیاتی است و ترافیک جدید و مرتبطی را برای شما به ارمغان می آورد. وب سایت هایی که دارای وبلاگ هستند 97 درصد لینک های فهرست شده بیشتری دارند.

محتواهای منتشر شده به این معنی است که کسب و کار شما می تواند به طور مؤثرتری توسط Google خزیده شود و سایت شما را بیشتر در صفحات نتایج جستجوی مرتبط نشان دهد. وبلاگ نویسی یک استراتژی بلندمدت است زیرا در طول زمان ترافیک بیشتری را به سایت شما منتقل می کند. اما مانند هر تاکتیک، هر چه زودتر شروع کنید، بهتر است.

وبلاگ ها می توانند یک راه واقعا موثر برای برقراری ارتباط بیشتر با پایگاه مشتریان شما باشند. راهنماهای خرید فصلی، انتخاب کارکنان یا ویترین محصولات نمونه‌های مؤثری هستند که یک تجارت الکترونیک می‌تواند درباره آنها بنویسد.

داشتن وبلاگ‌های جدید برای اشتراک‌گذاری همچنین محتوایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی یا در کمپین‌های ایمیل خود تبلیغ کنید.

 1. مطمئن شوید که محتوای شما خوانا است

اگر می خواهید افراد در صفحه شما بمانند، محتوا باید خوانا باشد. شما نمی خواهید مقالات علمی بنویسید تا خوانندگان را درگیر خود نگه دارید، زیرا اکثر مردم تمایلی به خواندن آن سبک محتوا ندارند.

در نوشتن خود نیز از اصول طراحی ساده و تمیز استفاده کنید. روی خوانایی بالا تمرکز کنید و بین جملات کوتاه، متوسط و طولانی متناوب کنید. قالب ایمیل آمازون اخیرا فاش شده است و محتوای آن منبع خوبی برای نحوه نوشتن هر نوع محتوای آنلاین است.

در اینجا چند نکته سریع دیگر برای نحوه قالب بندی محتوای خود از نظر خوانایی وجود دارد:

 • از نقاط گلوله استفاده کنید
 • شامل سرفصل ها و زیر عنوان ها
 • تغییر طول جمله (با نفع به کوتاه)
 • از کلمات ساده استفاده کنید
 1. سایت خود را با HTTPS ایمن کنید

داشتن یک سایت امن امروزه ضروری است و از سال 2014 عاملی در رتبه بندی گوگل بوده است. اگر HTTPS در URL خود ندارید، سایت شما ایمن نیست و در نتیجه ترافیک جستجوی کمتری از گوگل دریافت خواهد کرد.

تکنیک های seo سایت 2

گواهینامه های SSL تضمین می کند که سایت شما ایمن باقی می ماند و به مشتریان اطمینان می دهد که سایت شما برای ارائه مواردی مانند اطلاعات کارت اعتباری ایمن است. اگر گواهی SSL ندارید و دوست دارید HTTPS قبل از URL فروشگاه شما ظاهر شود، به زودی با ما تماس بگیرید!

 1. عنوان صفحات و آدرس های اینترنتی خود را بهینه کنید

عنوان و URL اولین جایی است که گوگل به دنبال آن است تا بفهمد صفحه شما در مورد چیست. اگر کلمه کلیدی مد نظرشما را ببیند، عالی است. شما در حال دریافت مقداری ترافیک مرتبط هستید.

مختص مخاطبان هدف خود باشید و با چیزی مانند “محصول” در عنوان/URL خود نباشید، زیرا این می تواند به معنای هر نوع محصولی باشد.

 1. از لینک های خروجی استفاده کنید

هنگام ایجاد محتوا، استفاده از منابع و مراجع در صورت امکان بسیار مهم است. ممکن است فکر کنید هدایت ترافیک از سایت خود کاری است که قطعاً نمی خواهید انجام دهید، درست است؟

اما استفاده از لینک های خروجی در محتوای خود این سیگنال را به گوگل ارسال می کند که شما یک سایت معتبر هستید که با منابع معتبر دیگر مرتبط است. بنابراین شبکه‌ای از سایت‌های متصل به هم ایجاد می‌کند که گوگل برای ارجاع دادن به یکدیگر رنک می‌دهد.

آن را مانند یک مقاله دانشگاهی در نظر بگیرید که با توجه به تعداد مقالات دیگری که به آن ارجاع می دهند، محبوبیت بیشتری پیدا می کند. به سایت های دیگری که دوست دارید یا با آنها مرتبط هستید مراجعه کنید و رتبه بندی ارگانیک شما مزایای آن را مشاهده خواهد کرد.

همیشه بررسی کنید و دوباره بررسی کنید که منابعی که به آنها لینک می دهید هنوز کار می کنند. گوگل لینک های شکسته را دوست ندارد و شما می توانید به دلیل لینک دادن مداوم به لینک های شکسته جریمه شوید.

 1. به یاد داشته باشید که تگ های alt خود را تنظیم کنید

تگ‌های ALT طوری تنظیم شده‌اند که متن جایگزین را برای نمایش به‌جای تصاویری که تصاویر در آن‌ها قابل نمایش نیستند، مشخص می‌کنند. این برای افرادی که دارای اختلالات بینایی هستند و از صفحه‌خوان برای مشاهده وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند، مفید است.

تگ‌های ALT مکان دیگری است که گوگل محتوای صفحه شما را برای تعیین رتبه‌بندی می‌خواند، بنابراین قرار دادن کلمات کلیدی در برچسب‌ها نیز می‌تواند منجر به رتبه‌بندی بهتر شود. همه چیز در سایت شما توسط Google خزیده می شود تا ارتباط سایت شما را تعیین کند. برچسب های ALT فقط مکان دیگری هستند تا سایت شما را بیشتر نمایان کنند.