8 دلیل عدم فروش در اینستاگرام

8 دلیل که چرا فروش شما در اینستاگرام بالا نمی رود

بازاریاب های زیادی می خواهند فروش خود را در اینستاگرام افزایش دهند. اگر کسب‌ وکار خود را در اینستاگرام راه‌اندازی کرده‌اید، به شما تبریک می‌گوییم تا به امروز یکی از بهترین کانال‌های موجود برای تبلیغات، بازاریابی و فروش آنلاین است. در حال حاضر یک میلیارد کاربر ماهانه در این پلتفرم وجود دارد. اینکه بتوانید با موفقیت حتی تنها کسری از آن بازار را هدف قرار دهید، مطمئناً بازدهی عالی به شما خواهد داد.

اما اگر برند شما برای مدتی طولانی در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشد و شما دائماً متوجه شوید که تلاش زیادی می‌کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا زمان آن رسیده است که دست به کار شوید و کسب و کار خود را به جای دیگری ببرید؟ یا شاید وقت آن رسیده است که در مورد 8 حقیقت ساده که می تواند به شما در اصلاح استراتژی فروش اینستاگرام کمک کند را بیاموزید.

چرا از اینستا فروش نداریم؟1

  1. محتوای شما قابل خرید نیست

محتوای عالی باید جذاب و الهام بخش باشد. اما فراخوان برای اقدام کجاست؟ محتوای اینستاگرام ممکن است یکی از جذاب‌ترین شکل‌های محتوا در بازاریابی مدرن باشد، اما اگر مشتریان شما به سمت یک هدف معقول هدایت نشوند، فروش را از دست می‌دهید. خوشبختانه، اینستاگرام اقداماتی را برای اطمینان از تبدیل بهتر با قابلیت خرید انجام داده است. اما فرصت های بسیار دیگری برای خرید محتوای اینستاگرام وجود دارد.

  1. شما به اندازه کافی خلاق نیستید

به قول معروف، یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد و این دیگر نمی تواند برای اینستاگرام صادق باشد. تصاویر مناسب در این پلتفرم آن است که تفاوت بین فروش و اسکرول را نشان دهد.

بنابراین وقتی نوبت به برنامه ریزی محتوای بصری می رسد، همیشه سعی کنید بفهمید که چگونه از بقیه متمایز خواهید شد. سعی کنید آنچه را که هر دو برند بزرگ انجام می دهند مطالعه کنید و ببینید چگونه می توانید برخی از ترفندهای آنها را بدزدید و در عین حال آنها را منحصر به فرد خود کنید.

ارائه محتوای خلاقانه همیشه به این معنا نیست که باید به یک عکاس و یک طراح گرافیک تکیه کنید. مطمئناً در اختیار داشتن هر دوی این موارد همیشه مفید خواهد بود، اما در دنیای امروزی که هر فردی می‌تواند به یک تولیدکننده محتوای مناسب تبدیل شود، باید یاد بگیرید که چگونه کارها را به تنهایی انجام دهید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای زیباتر کردن تصاویر خود انجام دهید این است که آنها را قبل از اشتراک گذاری ویرایش کنید. قطعاً می‌توانید ظاهر و حال و هوای عکس را با یک ضربه انگشت تغییر دهد. سعی کنید با ابزارهای ویرایش اینستاگرام بازی کنید و فیلترهای پیش فرض برنامه را بررسی کنید یا اگر به دنبال خلاقیت بیشتر هستید، می‌توانید ویرایش عکس مانند Instasize را دانلود کنید.

چرا از اینستا فروش نداریم؟2

  1. شما مخاطب مناسب را هدف قرار نمی دهید

وقتی نوبت به بازاریابی می رسد، میخکوب کردن مخاطبان هدف نیمی از کار است. وقتی نوبت به انجام تجارت در اینستاگرام می‌رسد، می‌تواند فروش شما را با تلاش کمتر تضمین کند.

بنابراین قبل از اینکه روی محتوای خود سرمایه گذاری کنید به تابلوی طراحی برگردید و مطمئن شوید که افراد مناسب را هدف قرار داده اید. آیا برند شما در حال حاضر غرق در صنعتی است که مانند شما از دیگران اشباع شده است؟ به آنچه مشتریان خود می گویند گوش دهید و اعتماد آنها را جلب کنید، آنها به شما کمک می کنند تا بفهمید که چگونه می توانید افراد مشابه آنها را جذب کنید.

  1. شما با مخاطبان خود درگیر نیستید

ایجاد احساس شنیده شدن به مخاطبان بخش بزرگی از راه اندازی یک کسب و کار در اینستاگرام است به هر حال این یک رسانه اجتماعی است.

یکی از راه های عالی برای تعامل با فالوورهای خود، اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربران است. انجام این کار باعث می شود آنها احساس قدردانی کنند، که به نوبه خود می تواند به بهبود وفاداری آنها به برند شما کمک کند. تگ کردن فالوورهای خود در پست های خود به شما این امکان را می دهد که به فالوورهای خود دسترسی پیدا کنید و در نتیجه دسترسی خود را افزایش دهید.

البته ناگفته نماند که تامین محتوا از طرف فالوورها به شما این امکان را می دهد که کمتر نگران داشتن چیزی برای پست کردن باشید. فقط فراموش نکنید که قبل از اشتراک گذاری اجازه بخواهید.

  1. محتوای شما اجباری به نظر می رسد

اکثر مردم برای اجتماعی بودن و ارتباط با دیگران در اینستاگرام هستند. بنابراین، اگر به ایجاد محتوایی ادامه دهید که تماماً روی محصول تان تمرکز کرده است، مردم را ترغیب به دنبال آن می کنید. به نمایش گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربر در فید اینستاگرام و وب سایت شما کمک می کند تا هر محتوای متمرکز بر محصول را کمتر تبلیغاتی کنید.

  1. از استوری اینستاگرام استفاده نمی کنید

آیا می‌دانستید که ۲۵ درصد از افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولاتی که می‌خواهند بخرند، به Stories اعتماد می‌کنند؟ این بدان معناست که اگر برای بازاریابی برند خود فقط به پست های خود متکی هستید، از موضوع را دست داده اید.

برخلاف پستها، استوری‌های اینستاگرام پس از 24 ساعت از بین می‌روند، از آنها به عنوان مکانی عالی برای ارسال و اشتراک‌گذاری صریح و در جریان محصولات و خدمات خود استفاد ‌کنید. آیا محصول جدیدی در راه است؟ یک تیزر در استوری خود به اشتراک بگذارید. آیا می خواهید تعامل با مخاطبان خود را بهبود بخشید؟ به آنها نگاهی از پشت صحنه برند خود بدهید.

چرا از اینستا فروش نداریم؟3

  1. هنوز برای تجارت آماده نشده اید

برخی از مشاغل در مقیاس کوچکتر، فروشگاه های خود را در اینستاگرام با استفاده از یک حساب شخصی اداره می کنند. در حالی که انجام این کار قطعا امکان پذیر است، اما قطعاً توصیه نمی شود به ویژه از آنجا که داشتن یک حساب تجاری به معنای دسترسی به تجزیه و تحلیل اطلاعات بیشتر است.

داشتن یک حساب تجاری به شما امکان می دهد پست های خود را تبلیغ کنید یا آنها را به تبلیغات تبدیل کنید. برداشت‌های هر پستی را که منتشر می‌کنید نظارت کنید و مطالعه کنید که کدام یک برای برند شما بهتر کار می‌کنند.

نکته دیگری که قابل ذکر است این است که تبدیل حساب شخصی شما به یک حساب تجاری رایگان و آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات خود بروید، روی Account ضربه بزنید، سپس در پایین، Switch to Business Profile را انتخاب کنید.

  1. شما به بازخورد انجمن گوش نمی دهید

رسانه های اجتماعی در هسته خود یک گفتگو هستند. این بدان معناست که وقتی مشتریان و طرفداران شما صحبت می کنند، مهم است که گوش کنید. اینستاگرام می تواند یک کانال عالی برای دریافت بازخورد مشتریان در مورد محصولات و محتوای جدید باشد. مخاطبان شما حساب شما را دنبال می کنند زیرا به برند شما اهمیت می دهند. با نشان دادن اینکه در حال گوش دادن به مکالمه هستید، به آنها کمک کنید بیشتر با برند شما ارتباط برقرار کنند.

بازاریاب های خوب اینستاگرام دو چیز را منتقل می کنند: آنها مردم را متقاعد می کنند که قهرمانان جدید برند شما شوند و در عوض آنها را تشویق می کنند تا برند شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

هنگامی که ابزارها و تاکتیک های مناسب را در اختیار دارید، در مسیر موفقیت اینستاگرام خواهید بود.