تبلیغات هدفمند سالن زیبایی

تبلیغات هدفمند سالن زیبایی

هدف اصلی هر کسب و کار کلینیک زیبایی، چه لاین مو چه لاین ناخن، آرایشگاه یا سولاریوم و …. جذب و حفظ مشتریان جدید است.
این امر پیچیده است زیرا امروزه هر منطقه ای دارای پیشنهاد عالی از سالن های زیبایی مختلف است. حتی موقعیت هایی وجود دارد که می توانید تعدادی از آنها را در یک ساختمان پیدا کنید. با این حال، این تجارت مورد تقاضا است، بنابراین طبیعتاً تعداد تبلیغات هر هفته چند برابر می شود و تعداد آنها حتی بیشتر خواهد شد.
مشکل دیگر این است که بسیاری از مشتریان فقط با پیشنهادات ویژه جذب می شوند و پس از آن دیگر هرگز برنمی گردند. گاهی اوقات مردم به یک استاد زیبایی عادت می کنند و نمی خواهند به دنبال شخص دیگری بگردند. بنابراین سنگ های پنهان بسیاری در صنعت تجارت زیبایی وجود دارد.
چند وقت پیش، یک نام جذاب، برگه های رنگارنگ و تابلوهای زیبا می توانست به جلب توجه کمک کند. متأسفانه امروزه مردم به ندرت متوجه آنچه در اطرافشان است می شوند. در عوض، آنها به تلفن های خود خیره می شوند و تقریباً همه چیز را از طریق اینترنت جستجو می کنند. با این حال، آنقدرها هم بد نیست. از سوی دیگر، برای آن دسته از تاجرانی که می دانند چگونه از طریق پیشنهادات آنلاین و بدون هیچ گونه تعامل واقعی مشتری جذب کنند، بسیار راحت است.

تبلیغات هدفمند سالن زیبایی

2 تبلیغات هدفمند برای صنعت زیبایی

شبکه های اجتماعی از موثرترین موتورهای فروش هستند. قرن بیست و یکم به ما آموخت که همه چیز را به صورت آنلاین از طریق تلفن های هوشمند یا لپ تاپ رزرو کنیم. به همین دلیل است که افراد بیشتر و بیشتری به انتخاب محصولات و خدمات با استفاده از اینترنت تمایل دارند. بنابراین، امکان خرید آنلاین و افزایش سود خود را بدون هیچ راه حل پیچیده ای به آنها ارائه دهید.
خدمات زیبایی از جمله محبوب ترین پیشنهاداتی است که به صورت آنلاین به فروش می رسد. SPA، مانیکور، کوتاه کردن مو، ماساژ، و بسیاری دیگر در صدر فروش قرار دارند.

ویژگی های هدف گذاری تبلیغات سالن زیبایی:

انواع قالب‌ها و مکان‌های تبلیغات امروزی امکان ایجاد پیشنهادهای منحصر به فرد را برای تقریباً هر مشتری مناسب می‌دهد. راه اندازی تبلیغات هدفمند دارای مزایای زیر است. این ممکنه که:
• قبل از راه اندازی تبلیغات ضروری، مخاطبان را گرم کنید.
• برای اطلاعات دقیق تر، کاربران را تشویق کنید که به شما پیامک بدهند.
• با ایجاد انگیزه در افراد برای گذاشتن نظرات و لایک کردن، تعامل را افزایش دهید.
• تعداد فروش و سفارشات آنلاین را همراه با تولید سرنخ افزایش دهید.
مخاطب هدف شما افرادی هستند که عاشق محتوای بصری هستند. بنابراین، ارائه آن به آنها شما را برنده می کند. به عنوان مثال، تبلیغات هدفمند در اینستاگرام به شما امکان می دهد محتوا را به صورت جداگانه تنظیم کنید تا برای هر کاربر مناسب باشد. هنگام صحبت در مورد تبلیغات متنی، این گزینه در دسترس نیست. به علاوه، هدف‌گیری در کنار ربات‌های چت بسیار خوب عمل می‌کند.

هدف شناسان حرفه ای فروش کمپین های تبلیغاتی را افزایش می دهند، بنابراین قطعا ارزش تلاش را دارد.

تبلیغات هدفمند نیز به تولید سرنخ کمک می کند. مشتریان بالقوه ای که بعداً می توانید دعوت نامه های فردی برای بازدید از یک سالن زیبایی برای آنها ارسال کنید. یک سیستم CRM مفید به طور قابل توجهی در این مورد کمک خواهد کرد.
یکی دیگر از مزیت های بزرگ تبلیغات هدفمند، توانایی هدف گذاری مجدد است. به بازدیدکنندگان وب سایت خود در مورد خدمات و محصولاتی که ارائه می کنید یادآوری کنید. این کار دوباره به ایجاد یک رابطه ارگانیک بلندمدت با مخاطبان هدف شما کمک می کند.
بیایید دریابیم که چگونه تبلیغات هدفمند را برای یک سالن زیبایی راه اندازی کنیم.

ویژگی های هدف گذاری تبلیغات سالن زیبایی:

3 انواع کمپین های تبلیغاتی برای یک تجارت زیبایی

اهداف تبلیغات یک کسب و کار زیبایی می تواند متفاوت باشد. از جمله محبوب ترین اهداف عبارتند از:

• افزایش ترافیک،
• تبدیل سرب،
• تولید سرب،
• افزایش پوشش،
• افزایش تعامل

ایجاد مشتریان بالقوه یکی از کارآمدترین راه‌ها برای تبلیغ سالن ناخن، استودیو مو، سولاریوم، آرایشگاه یا سالن زیبایی چند منظوره است. به این ترتیب، استودیوی زیبایی شما قرار ملاقات های آنلاین را از مخاطبان اینستاگرام که توسط محتوای بصری و خلاقیت های به اشتراک گذاشته شده جذب می شوند، دریافت می کند.
با این حال، انگیزه مستقیم برای رزرو یک سرویس همیشه کارساز نیست. اول از همه، باید مخاطبان ناآشنا را با فروشگاه، خدمات و محصولات زیبایی خود آشنا کنید.

بهترین راه برای کنار آمدن با این کار، راه اندازی کمپین تعامل با مشتری است.

3 انواع کمپین های تبلیغاتی برای یک تجارت زیبایی

موارد اشتراک گذاری کمپین های تعامل با مشتری

• ویدیوهای مربوط به تیم شما
• خلاقیت های «قبل/پس از»
• کارت ویزیت یک سالن زیبایی که در آن فضای داخلی زیبا و اصلی را نشان می دهید.
• چند پست مفید در مورد مو، پوست، ناخن و غیره. به عنوان مثال، به مشتریان خود بگویید چگونه موهای بلوند خود را سالم نگه دارند.
• پست هایی در مورد محصولات آرایشی، لوازم آرایشی جدید و مراقبت از پوست.

محتوا ارتباط زیادی با شهرت سالن زیبایی دارد پس به کیفیت پست های خود توجه کنید. پست های مربوطه نه تنها مشتریان وفادار شما را سرگرم کرده و حفظ می کند، بلکه مشتریان جدید را نیز جذب می کند.
تبلیغات اینستاگرام و فیس بوک در یک مکان در حساب تجاری فیس بوک تنظیم می شوند. برای بررسی اثربخشی این تبلیغات، ما به ایجاد خلاقیت با محتوا و پارامترهای مختلف توصیه می کنیم.

انتخاب مخاطب:

مکان: شعاع درگیری تبلیغات سالن زیبایی خود را تنظیم کنید.
سن و جنس: به عنوان مثال، برای تبلیغ آرایشگاه، مردان را انتخاب کنید.
طبقه اجتماعی: درک کنید که چه کسی می توانند خدمات و محصولات شما را بخرد.
علایق مرتبط: مد، ورزش، تناسب اندام.
مکان: فید، توصیه ها یا استوری برای اینستاگرام یا ستون سمت راست، فید، توصیه ها در مورد فیس بوک.
همچنین می توانید انتخاب های شخصی داشته باشید: تولد این ماه، زودیاک و غیره. سپس می توانید به این مخاطبان تخفیف یا پیشنهاد ویژه ارائه دهید. برای جذب مشتریان جدید بسیار خوب عمل می کند.

هدف گذاری مجدد به عنوان کلید موفقیت

کسب‌وکارها از هدف‌گیری مجدد برای مخاطبان گرم یا حتی داغ استفاده می‌کنند. پس بیایید ببینیم چگونه کار می کنند.
یک مخاطب گرم دارای ویژگی های زیر است:
در شبکه های اجتماعی شما فعال است: لایک ها، نظرات و از طریق پیام های مستقیم با شما تماس می گیرد.
یک سرویس رزرو کرد اما لغو کرد یا نیامد.
مخاطبان گرم شامل مشتریانی هستند که حداقل یک بار از سالن زیبایی شما بازدید کرده اند.
برای کار با کسانی که قبلاً از سالن زیبایی بازدید کرده اند، به یک سیستم CRM نیاز دارید. به عنوان مثال، نرم افزار رزرو سالن EasyWeek به ایجاد و مدیریت یک پایگاه مشتری و تبلیغ آنلاین سالن زیبایی شما کمک می کند. می توانید یک پایگاه مشتری از EasyWeek در فضای فیس بوک آپلود کنید و پارامترهای مورد نیاز را برای کار با این مخاطبان تنظیم کنید.
کار با مشتریان فعلی بسیار مهم است. به تشکیل پایگاه مشتری، حفظ مشتریان و جذب مخاطبان وفادار کمک می کند.
EasyWeek به طور قابل توجهی به این امر کمک می کند زیرا قبل و بعد از بازدید اعلان ها را ارائه می دهد و مدیر و متخصص را در مورد هر رزرو جدید مطلع می کند.

4 مزایا و معایب تبلیغات هدفمند سالن های زیبایی

قبلاً به مزایای اصلی تبلیغات هدفمند اشاره کردیم. بیایید نتیجه گیری کنیم. هدف گذاری مفید است که :

• هزینه کمتر از تبلیغات متنی
• مشتری را موثرتر تحت تاثیر قرار می دهد.
• یک قیف فروش از طریق شبکه های اجتماعی ایجاد می کند.
• هم برای شرکت های بزرگ و هم برای شرکت های کوچک مناسب است.
• همراه با یک سیستم CRM مفید، یک ابزار عالی برای هدف‌گیری مجدد است.

با این حال، مجموعه ای از ویژگی های خاص نیز وجود دارد. هنگام تنظیم تبلیغات هدفمند بدون هدف‌شناس، در نظر گرفتن آنها بسیار مهم است.
برای تولید محتوای بصری با کیفیت بسیار آماده باشید
خدماتی مانند Canva وجود دارد که در آن می توانید عملکردهایی را به صورت رایگان برای ویرایش عکس ها و فیلم ها پیدا کنید. به علاوه، الگوهایی نیز برای صرفه جویی در زمان وجود دارد. برای به دست آوردن بهترین نتایج، همچنین باید جلسات عکاسی حرفه ای را برنامه ریزی کنید، کلاژ بسازید و از طراحی حرکتی استفاده کنید.

به کار با مخاطب سرد عادت کنید
هدف گذاری به جذب بسیاری از کاربران جدید کمک می کند، اما معمولاً همه آنها چیزی در مورد سالن زیبایی شما و خدماتی که ارائه می دهید نمی دانند. بنابراین، یک پروفایل جذاب ابزار خوبی برای حفظ مشتریان و تشکیل یک پایگاه مشتری وفادار است.

به تغییرات مکرر خلاقیت ها عادت کنید
شما باید محتوای بصری را اغلب تغییر دهید زیرا تبلیغات فقط برای مدت کوتاهی خوب کار می کنند. حتی اگر بهترین خلاقیت را خلق کرده باشید، باید ظرف یک هفته با یک خلاقیت جدید تغییر دهید. دنیای مدرن نیازمند تغییرات سریع است. این عمدتا به رسانه های اجتماعی و فروش از طریق اینترنت مربوط می شود.

برای انتخاب هدف شناس مناسب زمان بگذارید
اگر یکباره یک حرفه ای پیدا کنید عالی است. با این حال، مردم اغلب پول و زمان خود را صرف استخدام کارکنان نامناسب می کنند و مطمئناً باعث هدر رفتن منابع می شود.

مزایا و معایب تبلیغات هدفمند سالن های زیبایی

5 انتخاب هدف شناس

چندین استراتژی برای ایجاد تبلیغات هدفمند وجود دارد.
خودتان با استفاده از منابع رایگان مانند یوتیوب، فیس بوک و غیره بیاموزید.
یک فریلنسر پیدا کنید تا تبلیغات هدفمند را برای شما تنظیم کند.
یک آژانس بازاریابی را انتخاب کنید و با آنها قرارداد امضا کنید.
استراتژی بستگی به هدف و بودجه دارد. قبل از ایجاد یا ارائه طرح خود، نگاهی به موارد موفق بیندازید. به جلوگیری از اشتباهات و به حداقل رساندن خطرات کمک می کند.
اگر تصمیم به همکاری با یک آژانس بازاریابی دارید، همیشه یک توافق نامه امضا کنید و تمام وظایف، اهداف و کمیسیون ها را ذکر کنید.

6 تصمیم گیری در مورد خلاقیت ها و پیشنهادات

پیشنهادات ویژه در میان سالن‌های زیبایی که می‌خواهند مشتریان جدیدی جذب کنند، مرسوم است. حفظ مشتریانی که حداقل یک بار به سالن زیبایی شما آمده اند بسیار مهم است. گاهی اوقات، ممکن است حتی سخت تر از جذب افراد جدید باشد. یک راه خوب این است که ارزش زمان عمر (LTV) را از قبل محاسبه کنید. بنابراین، خواهید دید که برای نگهداری موثرتر از سالن زیبایی چه کاری باید انجام دهید.

شما می توانید از پیشنهادات زیر را انتخاب کنید:

پاداش برای برخی از خدمات: به عنوان مثال، تخفیف روی کاشت ناخن ، مانیکور رایگان و غیره را ارائه دهید. خلاق بودن! هیچ قانونی وجود ندارد، فقط مطمئن شوید که بودجه شما اجازه می دهد.
خدمات رایگان یا ارائه یک تخفیف بزرگ: به عنوان مثال، برای مشتریانی که یک مانیکور همراه با پدیکور رزرو می کنند، یک ماساژ به عنوان هدیه اضافه کنید.
آزمون ها: تست ها یا سوالات را آماده کنید و در صورت پاسخگویی مشتری به همه آنها، خدمات رایگان یا مشاوره با متخصص ارائه دهید. حتی در صورت وجود برخی اشتباهات، خدمات/مشاوره را به عنوان جایزه مشارکت ارائه دهید.
به دوستان و اقوام فکر کنید: اگر مشتری شما سالن زیبایی را به دوست، بستگان یا همکار خود توصیه می کند، تخفیف بدهید.
همچنین می توانید یک پیشنهاد منحصر به فرد برای دنبال کنندگان فعال در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید که تا به حال خدماتی را رزرو نکرده اند.

7 نتیجه گیری یا وقتی به اهداف فروش خود نرسیدید چه کاری باید انجام دهید؟؟

افتتاح سالن زیبایی کار سختی است. شما یک مکان، محل پیدا کرده اید، تمام مجوزها را دریافت کرده اید و یک تیم حرفه ای استخدام کرده اید. آفرین! فقط یک نفس بکشید و بفهمید که در حال حاضر چقدر انجام داده اید. البته، سنگ های پنهان و فرآیندهای پیچیده زیادی وجود دارد، اما مهم ترین آنها صداقت و احترام به مخاطبان هدف است.
اگر مشکلی در فروش وجود دارد، خیلی بدبین نباشید. اغلب با سالن های جدید اتفاق می افتد. تبلیغات هدفمند به تبلیغ یک سالن زیبایی کمک می کند، اما قبل از راه اندازی آنها، باید با جزئیات زیر کنار بیایید:
یک سیستم CRM مفید را انتخاب کنید که برای شرکت شما مناسب است. پس از انجام این کار، مطمئن شوید که همه موارد رزرو آنلاین در دسترس است. امکان قرارهای آنلاین کمک قابل توجهی به جذب مشتریان بیشتر خواهد کرد.
در بین رقبا متمایز شوید. شاید خدمات اصلی ارائه دهید، بهترین آرایشگاه شهر را استخدام کنید، فضای داخلی جالبی داشته باشید یا قیمت های بهتری نسبت به نزدیکترین رقبا ارائه دهید.
یک متخصص خوب پیدا کنید. نیمی از مشکلات احتمالی را حل خواهد کرد. مطمئن شوید که یک متخصص را استخدام کرده اید و سپس اعتماد کنید و اجازه دهید هدف شناس ایده ها را اجرا کند.
به سرعت پاسخگویی کارکنان به مشتریان توجه کنید. این بر فروش تأثیر می گذارد و همراه با رزرو آنلاین به جذب مشتریان وفادار کمک می کند.
اگر در آگهی قولی می دهید، آماده انجام آن باشید.