چطور بتا تستر شویم؟

نحوه ثبت نام و دانلود نسخه بتا اینستاگرام برای انواع گوشی های اندروید و ios

ما قصد داریم نحوه ثبت نام در نسخه بتا اینستاگرام و دانلود آنها را چه در اندروید و چه در iOS به شما توضیح دهیم. به این ترتیب، می‌توانید عملکردهای جدیدی که به برنامه اضافه شده‌اند را قبل از رسیدن به بقیه آزمایش کنید، زیرا نسخه‌های بتا محل آزمایش عملکردهایی هستند که بعداً در نسخه‌های عمومی برنامه‌ها منتشر می‌شوند.

ایده نسخه‌های بتا همه برنامه‌ها این است که می‌توانید عملکردهای جدید را آزمایش کنید و کاربرانی که آنها را هدف قرار داده‌اند، باگ‌های موجود در آن را پیدا کرده و آن‌ها را گزارش کنند تا برنامه‌ها قبل از راه‌اندازی نسخه‌های جدید را به پایان برسانند. در اندروید نسخه‌های بتا باز هستند، اما در iOS به 10000 آزمایش‌کننده بتا در هر برنامه محدود می‌شوند، بنابراین باید منتظر بمانید تا فضاهای خالی وجود داشته باشد. این را در نظر داشته باشید که نسخه های بتا ویژگی های پایدارتری دارند مثلا با نسخه بتا اینستا می توانید به جای 15 ثانیه یک استوری 60 ثانیه ای بگذارید.

اما قبل از شروع، ما بر روی یک چیز پافشاری می کنیم. نسخه های بتا یک برنامه پایدار نیستند و خطاهایی دارند که بسته به هر نسخه می تواند بیشتر یا کمتر باشد. بنابراین، اگر نسخه‌ای از برنامه را می‌خواهید که همیشه خوب کار کند، باید نسخه‌های نهایی را انتخاب کنید، حتی اگر این بدان معنا باشد که دریافت اخبار بیشتر طول می‌کشد.

چگونه بتا تستر اینستاگرام شویم ؟

گوشی های اندروید

در اندروید، این فرآیند ساده است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که در وب سایت آزمایش کنندگان بتا برنامه ثبت نام کنید، که در مورد اینستاگرام می توانید از طریق پیوند play.google.com/apps/testing/com.instagram.android وارد شوید. هنگامی که داخل شدید، فقط باید دکمه Become a tester را فشار دهید که در صفحه صفحه ای که به آن می رسید دارید. وقتی ثبت نام می کنید، به شما می گوید که قبلاً آزمایش کننده هستید.

پس از ثبت نام، در حال حاضر بخشی از جامعه آزمایش کننده اینستاگرام هستید و اکنون می توانید نسخه آزمایشی آنها را دانلود کنید. برای این کار، فقط باید به برنامه اینستاگرام در گوگل پلی بروید که اکنون کلمه بتا را به شما نشان می دهد. در اینجا، فقط باید بر روی دکمه به‌روزرسانی کلیک کنید تا نسخه بتا را دانلود کنید یا اگر نسخه معمولی را قبلاً نصب نکرده‌اید، آن را نصب کنید.

گوشی های iOS

در iOS، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه TestFlight را دانلود کنید. از طریق آن تمام نسخه های بتا که می توانید به آنها دسترسی داشته باشید متمرکز می شوند. آن را در اپ استور دانلود کنید و مراحل پذیرش شرایط آن را برای پیوستن به برنامه دنبال کنید.

اکنون برای دسترسی به نسخه بتا اینستاگرام باید روی لینک کلیک کنید. برای این کار می توانید به این صفحه WAbetainfo که یک وب سایت تخصصی در بتاهای واتس اپ است بروید و همچنین در صورت وجود اسلات رایگان برای اینستاگرام به شما اطلاع می دهند. در اینجا، برای دسترسی به لینک ورود به نسخه بتا برنامه، بر روی اینستاگرام کلیک کنید.

این یک فرآیند دو مرحله ای را برای شما باز می کند. در مرحله اول، شما از بتا مطلع می شوید و فقط باید روی Next کلیک کنید. سپس دستورالعمل‌هایی برای گزارش اشکالاتی که در نسخه بتا پیدا کرده‌اید به شما داده می‌شود و در اینجا باید روی دکمه Start testing که در زیر دارید کلیک کنید تا مطمئناً به نسخه‌های آزمایشی اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

پس از تکمیل توضیحات در نهایت وارد صفحه اینستاگرام در TestFlight خواهید شد. روی دکمه Install که به رنگ آبی در اختیار دارید کلیک کنید تا اقدام به دانلود نسخه بتا اینستاگرام کنید. به یاد داشته باشید که فقط در صورت وجود اسلات های رایگان می توانید به آن دسترسی داشته باشید که این اتفاق بسیار دشوار است، پس صبر کنید.

هنگامی که آن را دانلود کردید، فقط باید روی OK کلیک کنید و در این صفحه TestFlight که هر زمان که بخواهید می توانید از برنامه به آن دسترسی داشته باشید، اکنون می توانید برنامه را باز کنید. پس از به‌روزرسانی، می‌توانید از دسترسی مستقیم آن نیز این کار را انجام دهید.

در اخر

در این مقاله سعی کرده ایم نقاط قوت و ضعف نسخه بتا اینستاگرام را عنوان کنیم ولی اصلا عنوان نمیکنیم که نسخه بتا خوب یا بد هست امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اگر نقطه نظری دارید آن را با ما در کامنتها در میان بگذارید.

فهرست