چطور کسب و کار خود را آنلاین کنیم؟

با هزینه های نسبتا کم راه اندازی و دسترسی به مخاطبان جهانی، یاد بگیرید که چگونه یک کسب و کار آنلاین را از خانه راه اندازی کنید.

تنها در هفت مرحله ساده !!!

راه اندازی یک کسب و کار آنلاین با جذابیت نسبتاً واضحی همراه است. وب‌سایت‌ها را می‌توان با هزینه پایین و ارزان ایجاد کرد و در اوقات فراغت خود از خانه مدیریت کرد. ناگفته نماند که می‌توان مخاطبان جهانی برای استفاده از آنها داشت.

در کسب و کارهای آنلاین نه تنها مجبور به تعطیلی نیستید، بلکه با گیر افتادن همه در خانه در دوره کرونا، جهش بزرگی در فروش تجارت الکترونیک مشاهده شد. اگر مایل به انجام سرمایه گذاری روی خود هستید و برای آشنایی با نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به اطلاعات دارید با ما همراه باشید.

نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی در هفت مرحله:

 1. تحقیقات بازار انجام دهید
 2. مدل کسب و کار آنلاین خود را انتخاب کنید
 3. وب سایت خود را بسازید
 4. سایت خود را با نسخه بهینه شده پر کنید
 5. از مقررات قانونی تجارت آنلاین پیروی کنید
 6. کانال های رسانه های اجتماعی را راه اندازی کنید
 7. جذب ترافیک برای کسب و کار آنلاین خود
 8. تحقیقات بازار انجام دهید

یک ایده کسب و کار آنلاین داشته باشید

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً قبلاً ایده ای برای کسب و کار آنلاین خود داشته اید. با این حال، اگر هنوز به الهام نیاز دارید، اولین قدم شما باید جستجوی نیاز باشد.

از خانواده، دوستان، همسالان و انجمن‌ها بپرسید که آیا خدمات، محصولات یا محتوایی وجود دارد که دوست دارند در اینترنت به آن دسترسی داشته باشند، اما نتوانسته‌اند پیدا کنند.

به طور مشابه، شما باید به تجربیات خود فکر کنید. آیا تا به حال پیش آمده است که چیزی را به صورت آنلاین جستجو کرده باشید، اما به نتیجه کافی خوب نرسیده باشید؟

 1. مدل کسب و کار آنلاین خود را انتخاب کنید

با مشخص کردن اینکه کسب و کار آنلاین شما قرار است در چه زمینه ای باشد، اکنون می توانید به این فکر کنید که چگونه می خواهید از آن درآمد کسب کنید.

اگر در حال راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین یا فروش محصولات، دانلودها یا خدمات در سایت خود هستید، بر اساس یک مدل کسب ‌وکار تجارت الکترونیک عمل می‌کنید و از فروش درآمد کسب خواهید کرد.

اگر وب سایت تجارت الکترونیک خود را راه اندازی می کنید، ممکن است بخواهید نگاهی به راهنمای گام به گام ما برای راه اندازی یک تجارت الکترونیک بیندازید.

با این حال، اگر قرار است وب سایت شما هدف متفاوتی داشته باشد، به عنوان مثال ارائه سرگرمی یا منابع اطلاعاتی در سایت به بازدیدکنندگان

 1.  وب سایت خود را بسازید

در حالی که ممکن است تصور کنید این یک کار بسیار دشوار و هزینه داشته باشد، باید بدانید کاملا در اشتباه هستید . با دیدن دروه های رایگان راه اندازی سایت با وردپرس براحتی می توانید از پس اینکار بر بیایید یا اگر وقت این کار را ندارید می توانید از فریلنسرهای بازار برای کار خود استفاده کنید.

 1. سایت خود را با نسخه بهینه شده پر کنید

خواه هدف وب‌سایت شما ارائه محتوای های آموزشی و ویدیویی سرگرم‌کننده به کاربران، اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد کسب و کار آفلاین شما، فروش محصولات یا انجام کارهای دیگری باشد، محتوای موجود در سایت شما باید:

فونت زیبایی داشته باشد، بدون اشتباهات غیرحرفه ای

آنچه را که انجام می‌دهید یا می‌فروشید، به وضوح توضیح دهید به گونه ای که کاربر نسبت به آن علاقه مند شود

پاسخ دهید که کاربر چرا باید محصول شما را بخرد یا محتوای شما را مطالعه کند و چه سودی برای او خواهد داشت

برای سئو کاملا آماده باشید. این مورد باید برای هر یک از محتوای نوشتاری که ممکن است داشته باشید اعمال شود، از صفحات «درباره ما» گرفته تا اطلاعات محصول و مقالات کامل.

 1. از مقررات قانونی تجارت آنلاین پیروی کنید

به عنوان یک کسب و کار آنلاین، چندین مقررات قانونی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. یعنی اگر می خواهید از تعقیب قضایی جلوگیری کنید.

 1. کانال های رسانه های اجتماعی را راه اندازی کنید

امروزه، برای یک کسب و کار چه کوچک چه بزرگ تقریباً غیرممکن است که هیچ گونه حضوری در رسانه های اجتماعی نداشته باشید.

رسانه های اجتماعی که اساسا یک ابزار بازاریابی رایگان است، میلیون ها کاربر روزانه در سراسر جهان دارد. این بدان معناست که فرصت‌های زیادی وجود دارد تا کسب ‌وکارتان را در مقابل مشتریان بالقوه در این پلتفرم‌ها قرار دهید.

البته، شما مجبور نیستید در هر پلتفرمی که در حال انجام است راه اندازی کنید. اما ارزش آن را دارد که همه آنها را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است و سپس زمان بیشتری را برای مواردی که بیشترین تعامل را جذب می‌کنند (مانند فالوورها، لایک‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها و غیره) سرمایه‌گذاری کنید.

 1. جذب ترافیک برای کسب و کار آنلاین خود

علاوه بر صعود به رتبه بندی گوگل با تمرین عالی SEO (همانطور که در بخش چهار توضیح داده شد) و اجرای پروفایل های رسانه های اجتماعی جذاب (مانند اینستاگرام)، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای جذب ترافیک به وب سایت خود انجام دهید.

بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC)

در کمپین PPC، موتور جستجوی انتخابی شما اطمینان حاصل می کند که وقتی کاربر کلمه کلیدی خاصی را جستجو می کند، پیوندی به وب سایت شما در بالای صفحه نتایج ظاهر می شود.

در عوض، هر بار که کاربر روی لینک شما کلیک می کند، هزینه ای را به موتور جستجو می پردازید.

یکی از شناخته‌شده‌ترین سیستم‌های Google Ads است که از طریق آن کسب ‌وکارها می‌توانند به‌عنوان پیوندهای «آگهی» در بالای صفحه نتایج Google ظاهر شوند.

کمپین PPC می تواند راهی سریع برای جذب ترافیک به سایت شما باشد، اما این شما هستید که تصمیم می گیرید که آیا پرداخت برای هر کلیک ارزش نتایجی را دارد که می گیرید یا نه.

به یاد داشته باشید، هرچه کمپین خود را با موفقیت بیشتر هدف قرار دهید و صفحه فرود شما برای کاربران مفیدتر باشد، نتایج بهتری دریافت خواهید کرد  و گوگل برای هر کلیک هزینه کمتری از شما دریافت خواهد کرد.

بازاریابی با ایمیل

این روش ارسال ایمیل‌های بازاریابی منظم (مانند خبرنامه‌های الکترونیکی) برای مشتریان و طرفداران خود است تا آنها را با برند خود درگیر نگه دارید و آنها را در جریان اخبار و پیشنهادات ویژه قرار دهید.

با افزودن یک فرم ثبت نام به وب سایت خود و به اشتراک گذاری آن در بین فالوورهای رسانه های اجتماعی، آدرس های ایمیل را برای لیست ارسال خود جمع آوری کنید.

بازاریابی Affiliate

در یک برنامه وابسته، شما آگهی‌هایی را که برای کسب ‌وکار خود اعم از تبلیغات نمایشی یا پیوندهای موجود در مقالات را در سایر وب‌سایت‌های مرتبط  به صورت رایگان قرار می‌دهید.

هنگامی که مشتری روی آن تبلیغ کلیک می کند، به سایت شما می آید و سپس خرید می کند، شما هزینه ای را به وب سایت وابسته ای که مشتری از آن کلیک کرده است پرداخت می کنید.

متخصصان روابط عمومی

هدف یک متخصص روابط عمومی یا اطلاع رسانی خوب این است که کسب و کار شما را با تامین پوشش رسانه ای در معرض دید عموم قرار دهد. به عنوان مثال، در مجلات، روزنامه ها و وب سایت ها

بعد چی؟

اکنون ما مراحلی را که باید برای راه‌اندازی کسب ‌وکار آنلاین خود انجام دهید، پوشش داده‌ایم، زمان آن رسیده که واقعاً آن را انجام دهید. به عبارت دیگر، زمان آن رسیده است که شروع به ساخت کسب و کار خود کنید.

تیم فراسیتی در تمامی مراحل برای مشاوره دادن به شما برای راه اندازی کسب و کارتان همراه شماست. می توانید از طریق لینک زیر با ما درارتباط باشید.

فهرست