وظایف ادمین اینستاگرام

ادمین اینستاگرام کیست؟

ادمینی پیج اینستاگرام یک شغل تازه نفس است و به تازگی بین افرادی که زمان بسیاری را با گوشی خود سپری میکنند محبوب شده است. افرادی که کسب و کار خود را دیجیتال می‌کنند، برای اداره‌ی آن نیاز به افرادی دارند که به آن‌ها ادمین اینستاگرام می‌گویند، در این مقاله قصد داریم تمامی وظایف ادمین اینستاگرام را شرح دهیم و مهارت های پایه‌ای لازم را بررسی کنیم.

چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

ادمین اینستاگرام شدن، نیازمند آشنایی با یک سری مسائل کلی است، مانند: آشنایی کامل با عملکرد اینستاگرام، آشنایی با قوانین اینستاگرام، آشنایی به اپلیکیشن ها ادیت عکس و ویدئو ، مانند کنوا، اینشات، موجو و … می‌باشد. یک گوشی معمولی برای این کار کافی است. اما چناچه می‌خواهید به صورت حرفه ای عکس و فیلم برای یک پیج ویرایش کنید، نیازمند به داشتن مهارت کار با فوتوشاپ، پریمیر و … هستید، که در آن‌صورت نیاز به یک سیستم متوسط رو به بالا پیدا می‌کنید.

ادمین صفحه اینستاگرام چه وظایفی دارد؟

یک ادمین بسته به مواردی که صاحب پیج از او میخواهد موظف تمامی موارد را انجام دهد. اما در اینجا ما به صورت کلی وظایف ادمین را عنوان می‌کنیم، دقت داشته باشید در مشاغل مختلف این وظایف ممکن است فرق کند.

  • تولید محتوای مرتبط و بارگذاری منظم
  • ایجاد تقویم محتوایی پیج، برای یک ماه
  • تعامل با مخاطب ها و شناسایی مخاطبین جدید
  • پاسخ دادن به دایرکت‌ها
  • هشتگ گذاری مناسب
  • بررسی رقبا و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت جهت بهبود پیج خود
  • استراتژی برای افزایش فالوور، افزایش بازدید، افزایش لایک
  • جلوگیری از هک شدن آن و حفظ امنیت پیج
  • برگذاری کمپین‌های تبلیغاتی به صورت دوره ای

هرچند بسته به نیاز یک پیج این موارد ممکن است متفاوت باشند، برای مثال؛ یک پیج رستوران مخاطب و فروش بسیار بالایی دارد و تنها نیازمند به طراحی گرافیکی، عکاسی حرفه ای است. ادمین در این حالت باید حرفه ای تر عمل کند و از تبلیغات برای بقا برند خود تنها استفاده کند.

حقوق ادمین اینستاگرام چقدر است؟

حقوق یک ادمین به پیج، عملکرد وی در پیج بستگی دارد، در کمترین حالت برای هر یک پیج 500 هزارتومان در ماه و در بیشترین حالت، اگر آن پیج عکاسی، ادیت های تخصصی و … داشته باشد تا 3 میلیون تومان هم در ماه حقوق به وی تعلق می‌گیرد.

انواع ادمین اینستاگرام

ادمین تبلیغات که وظیفه‌ی بررسی رقبا، پیدا کردن مخاطبین هدف و برقراری پل ارتباطی با آن‌ها جهت گسترش فروش خود می‌باشد.

ادمین محتوا شخصی که باید تنها محتوای (تصویری، صوتی، ویدیویی، متنی و ..) را طبق اصول خواسته شده تولید کند و آن را به دست صاحب پیج طبق نظم خواسته شده، برساند.

ادمین تخصصی شخصی است که تمام موارد بالا را بتواند انجام دهد، همچنین در زمینه‌ی تبلیغات مارکتینگ، یونیک سازی برند و … تبحر داشته باشد.

نحوه استخدام ادمین اینستاگرام

ابتدا باید آموزش های لازم را برای ادمین اینستاگرام شدن برای مدیریت پیج  اینستاگرام را ببینید، شاید با خود فکر کنید که اینستاگرام یک برنامه ی ساده است و نیاز نیست چیزی خاصی را یاد بگیرید، اما وقتی پای بازاریابی و فروش در میان است، دیگر اینستاگرام یک برنامه ی ساده نیست. شرکت فراسیتی دوره‌ی آموزش ادمین اینستاگرام دارد که پس از گذراندن این دوره‌ی آموزشی شما می‌توانید به عنوان یک ادمین حرفه ای برای خود یا شرکت کار کنید.