معرفی برنامه های ساخت استوری اینستاگرام

پنج نکته‌ ای که استوری هاتون بهش احتیاج دارن

استوری گذاشتن در اینستاگرام، علاوه بر این که باعث دیده شدن مداوم شما نزد مخاطب‌هایتان می‌شود، همچنین این پیام را به اینستاگرام می‌دهد که شما در پیج خود حداکثر فعالیت را دارید. مخصوصا اگر این استوری ها به صورت تعاملی باشد و افراد بیشتری را به خود جذب کند.

صفر تا صد ابزار‌های ساخت استوری

ابتدا در مورد چگونگی ساخت استوری اینستاگرام میخواهیم صحبت کنیم، ظاهر و محتوای یک استوری لزوما نباید خیلی حرفه‌ای باشد تا با استقبال مخاطبان رو به رو شود.

امروزه اپلیکیشن‌های زیادی برای طراحی استوری وجود دارد هم به صورت رایگان هم به صورت پولی، مانند canva، inshot، Mojo، Story Art و … که تمام امکانات لازم برای طراحی یک استوری را به شما می‌دهند.

اینشات (inshot)

اینشات (inshot): راحت‌ترین اپلیکیشن، برای ادیت ویدیو، گذاشتن موزیک بر روی ویدیو و حتی حرف زدن بر روی ویدیو استوری‌ها است. با این اپلیکیشن به ظاهر ساده و مجانی می‌توانید تایم لپس‌های حرفه ای و حتی تیزر‌های تبلیغاتی قابل قبول بسازید.

canva

کنوا (canva): نامحدود طراحی کنید، ضعف کنوا در ویرایش ویدیو است، اما در زمینه‌ی ساخت استوری با template های نامحدود، المان گرافیکی های حرفه ای و وکتور های متحرک حرف اول را میزند و امکان ساخت استوری‌های هنرمندانه را برایتان فراهم می‌سازد.

Picsart

پیکس‌آرت (Picsart): اپلیکیشن ساخت عکس‌های حرفه ای و تجاری برای استوری که امکان های فوق العاده ای برای ادیت ویدیو نیز فراهم کرده است. تنها مشکل این اپلیکیشن غیررایگان بودن آن است که می‌توانید اکانت آن را از سایت‌های به خصوصی طراحی کنید.

Mojo

موجو (Mojo): راحت‌ترین اپلیکیشن ساخت استوری، کافیه قالب مورد نظرتان را انتخاب کنید، عکس ها را وارد کنید، به صورت پیش فرض از موزیک های داخل اپ می‌توانید استفاده کنید. موجو اپلیکیشنی پر از موشن‌های جذاب است و برای افراد تازه کار بهترین گزینه است.

Mojiti

موجیتو (Mojiti): اگر به دنبال قالب استوری امروزی هستید، یا با دنیای مد و فشن سر و کار دارید، موجیتو یک اپلیکیشن همه فن حریف هست. امکان ادیت حرفه‌ای عکس، ساخت قالب مخصوص خودتون و … همه از ویژگی‌های این اپلیکیشن خوش آب و رنگ می‌باشد.

چرا طراحی استوری اینستاگرام مهم است؟

اما در ساخت و طراحی استوری اینستاگرام دو نکته بسیار اهمیت دارد، یک: هدف از ساخت استوری معرفی محصول است؟ یا اطلاع رسانی، دعوت به انجام کاری، پرسش و پاسخ (تعاملی) و …

اگر صاحب کسب و کار هستید همواره باید توجه داشته باشید که تمامی مدل های استوری را به کار ببرید، چراکه مخاطب بعد از مدتی از استوری یکنواخت خسته می‌شود. تنوع استوری ها باید طوری باشد مخاطب مایل به باز کردنش باشد یا اگر جزء مخاطب های شما نیست با دیدن استوری تمایل به چک کردن پروفایلتان داشته باشد.

همواره سعی کنید داخل پست نکته ای بگنجانید و آن نکته را داخل استوری بازگو کنید اینطور مخاطب کنجکاو میشود استوری هایتان را دنبال کند.

افرادی که در حوزه‌ی کاری خودتان فعال هستند را نیز میتوانید داخل استوری منشن کنید و از آنها بخواهید متقابلا این کار را انجام دهد تا مخاطبانتان بیشتر شما را بشناسند.

چرا طراحی استوری اینستاگرام مهم است؟

اهمیت استیکرهای اینستاگرام

شمارش معکوس

شمارش معکوس برای آگاهی رسانی از یک رویداد است، با فعال کردن آن می‌توانید این حس را به مخاطبان خود بدهید، که برای مثال لایو چند روز دیگر یا مسابقه‌ی چند روز دیگر چقدر مهم است. از طرفی برای مخاطب شما نیز مانند یک یادآور عمل کرده و در صورت کلیک روی آن پس از پایان شمارش معکوس برایش نوتیفیکیشن ارسال می‌شود.

استیکر خرید

استیکر خرید، یک استیکر کاربردی برای افرادیست که محصولاتشان را از طریق استوری اطلاع‌رسانی میکنند. در اصل با کلید بر روی آن استیکر فرد به صفحه‌ی خرید یا اطلاعات مربوط به کالا هدایت می‌شود که همین موضوع باعث کاربری راحت و حتی افزایش خرید محصول شما می‌شود.

استیکر موقعیت مکانی

زمانی که یک استوری از یک رویداد در کسب و کار خود می‌گذارید، با گذاشتن لوکیشن هم اعتماد افراد را جلب می‌کنید که شما در موقعیت ثابت و مشخصی هستید، هم آنها ترغیب می‌شوند که از محل کسب و کار شما بازدید کنند و از شما خدمات حضوری بگیرند.

استیکر سوال

هرچقدر از این استیکر به درستی استفاده کنید، تعاملات شما بیشتر می‌شود و اینستاگرام پیج شما را به عنوان یک پیج فعال شناخته و معرفی می‌کند. تنها دقت داشته باشید از سوالات چالش برانگیز استفاده کنید.

اسلایدرهای اموجی

اسلایدر اموجی، برای نشان دادن میزان علاقه‌ی افراد به استوری شماست. هم نوعی نظرسنجی محسوب می‌شود، هم نوعی تعامل و به راحتی نیز می‌توانید علایق مخاطبان خود را شناسایی کنید.

استیکر تزئینی و add yours هم از استیکر‌های بسیار مهم اینستاگرام هستند، که در یک مطلب جدا برایتان توضیح می‌دهیم چگونه از طریق همین دو استیکر، فالوورهای خود را افزایش دهید.

در کسب و کارها، عمده‌ی هدف استوری یادآوری خدمات شما به مخاطبانتان است. استوری یک راه زنده است برای تعامل بیشتر، هرچقدر هم که مخاطبان کمی داشته باشید، با افزایش کیفیت استوری می‌توانید مخاطبان بیشتری جذب کنید.

حرف آخر

همیشه سبک و سیاق خود را در گذاشتن و ساخت استوری اینستاگرام داشته باشید، یادتان باشد ابزارهای ساخت استوری برای خلق ایده‌های جدید است نه تقلید از ایده‌های دیگران و این دقیقا همان چیزیست که به عنوان یک شخص صاحب کسب و کار یا ادمین به آن نیاز دارید. شرکت فراسیتی در ارائه کلیه خدمات اینستاگرام شما را همراهی می کند تا بهترین نتیجه مطلوب را بدست آورید.