دلایل محدود شدن کامنت در اینستاگرام و نحوه رفع آن

آیا در طول روز در اینترنت «چرا در پیج اینستاگرامم نمی‌توانم کامنت ارسال کنم» را جستجو کرده‌اید؟ خوب، تبریک می گویم، بالاخره به مقصد درست رسیدید. در این پست فراسیتی، نه تنها پاسخی را که دنبال می‌کنید دریافت خواهید کرد، بلکه بهترین روش‌ها برای رفع خطای «کامنت های اینستاگرام مسدود شده است» نیز قابل استفاده است.

راهنمایی های زیر همه چیز را شامل می شود. از دلایل مختلفی که مربوط به «چرا نتوانستم نظر ارسال کنم» گرفته تا روش‌های فوق‌العاده کارآمد رفع آن و منابع مرتبط دیگر مرتبط با عناصری است که همیشه باید هنگام کامنت گذاشتن در اینستاگرام از آنها اجتناب کنید. بنابراین، بیایید بلافاصله شروع کنیم!

پیغامی با عنوان  Comment blocked در اینستاگرام به چه معناست؟

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس است که با کسب محبوبیت در سریع ترین زمان، جایگاه برجسته ای را به خود اختصاص داد. این پلتفرم به شما این امکان را می دهد که تصویر برند خود را از طریق تصاویر و ویدیوها به طور موثرتری نسبت به سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی بسازید. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، کاربران اینستاگرام نسبت به فیس بوک 58 درصد بیشتر احتمال دارد یک عکس را لایک کنند، نظر بدهند یا به اشتراک بگذارند. این نتیجه سطح نهایی مشارکت مشتری است.

محدود کردن کامنت در اینستاگرام

با این حال، در هنگام استفاده از این پلتفرم بسیار محبوب، ممکن است با خطاهایی مواجه شوید، مانند اینکه چرا نمی توانم در اینستاگرام نظر بگذارم؟ اینستاگرام نمی تواند نظر ارسال کند و نظرات در مورد این پست محدود شده است. دلیل این خطاها هر چه که باشد، باید روی بازگشت به اظهار نظر آزادانه در مورد هر پستی در پلتفرم تمرکز کنید.

قبل از اینکه عمیقاً به این موضوع بپردازیم که چرا اینستاگرام شما نمی تواند کامنت بگذارد، بیایید به مشکلی که تقریباً هر کاربر اینستاگرام هنگام تلاش برای کامنت گذاشتن روی یک پست خاص با آن مواجه شده است نگاه کنیم. حدس می‌زنم می‌دانید که خطای «نظرات در مورد این پست محدود شده‌اند» است، شما نیز احتمالاً مدتی با آن مواجه شده‌اید و می‌خواهید معنی آن را بدانید.

اعلان نظرات در مورد این پست روی یک پست محدود شده است به این معنی است که صاحب پست کاربرانی را که مجاز به نظر دادن در مورد پست هستند محدود کرده است. فقط افراد انتخاب شده مجاز به نظر دادن در مورد پست هستند.

اینستاگرام به هر کاربر این امکان را می دهد که نظرات روی پست خود را کنترل کند. اگر نمی‌خواهید هیچ نظری روی پست ارسال شود، می‌توانید به سادگی کامنت‌ها را غیرفعال کنید یا اگر می‌خواهید، می‌توانید نظرات را روی پست‌های خود محدود کنید، اما نه از طرف همه.

اگر فکر می‌کردید بعد از دیدن «نظرات در مورد این پست محدود شده است» مسدود شده‌اید، خوشبختانه در اشتباهید. وقتی بلاک می‌شوید، نمی‌توانید حتی یک پست از فردی که شما را بلاک کرده است ببینید.

مهم‌ترین دلایل بلاک شدن کامنت در اینستاگرام

چند دلیل وجود دارد که اینستاگرام شما نمی تواند نظر ارسال کند و نظرات اینستاگرام شما روی یک پست نشان داده نمی شود. برای رفع مشکل «کامنت اینستاگرام مسدود شده» ابتدا باید دلایل این مشکل را بشناسید. ما در اینجا به دلایل احتمالی اشاره کرده ایم.

مهم‌ترین دلایل بلاک شدن کامنت در اینستاگرام

 1. اپدیت نبودن نسخه برنامه اینستاگرام

اولین دلیلی که اینستاگرام شما نمی تواند کامنت بگذارد این است که از آخرین نسخه برنامه استفاده نمی کنید. هنگامی که از نسخه قدیمی برنامه اینستاگرام استفاده می کنید، نمی توانید از برخی ویژگی های برنامه استفاده کنید و ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید.

 1. شما در حال ارسال کامنتی هستید که دستورالعمل های انجمن اینستاگرام را نقض می کند

گاهی اوقات ممکن است کلمه یا عباراتی که در نظرات خود استفاده می کنید قوانین اینستاگرام را زیر پا بگذارد. بنابراین، در چنین شرایطی، اینستاگرام نظر شما را «نامناسب» می‌داند و مسدود می‌شود.

علاوه بر این، سازندگان پست می توانند نظرات توهین آمیز را به طور خودکار با استفاده از تنظیمات برنامه پنهان کنند. آنها همچنین می توانند از فیلتر دستی برای مسدود کردن نظراتی که دارای کلمات خاصی به انتخاب کاربر هستند استفاده کنند.

بنابراین، اگر تعجب می‌کنید که چرا نمی‌توانم در اینستاگرام کامنت بگذارم، حتی وقتی کامنت من «کار خوب، کار عالی!» است، اگر صاحب پستی که روی آن نظر می‌دهید، کلمات شما را محدود کرده باشد، ممکن است این اتفاق بیفتد.

 1. استفاده از هشتگ های زیادی

اینستاگرام اجازه می دهد تا 30 هشتگ در یک کامنت وجود داشته باشد و همین امر در مورد یک پست نیز صدق می کند. هر کسی در اینستاگرام نمی تواند بیش از 30 هشتگ را به یک پست یا یک نظر اضافه کند. اگر شخصی این کار را انجام دهد، کامنت او اسپم به نظر می رسد و با مشکل “کامنت اینستاگرام مسدود شده است” مواجه می شود.

 1. نظر شما بیش از 5 بار ذکر شده باشد

هنگام کامنت گذاری در اینستاگرام، در هر کامنت فقط می توانید 5 کاربر را منشن کنید. بنابراین، برای منشن کاربران بیشتر، باید با اضافه کردن نظرات بیشتر این کار را انجام دهید. می توانید در اولین نظر 5 و در کامنت بعدی 5 و … اضافه کنید. در صورتی که نمی‌دانید چگونه می‌توانید از شخصی در نظر نام ببرید.

 1. درج مکرر کامنت

هنگامی که شما در حال کپی و پیست کردن مکرر یک مورد در نظرات، حتی در پست های مختلف هستید، با مشکل “نظر اینستاگرام مسدود شده است” مواجه خواهید شد. برای اینکه اینستاگرام نتواند کامنت مشابه شما را تشخیص دهد، مثلا یک نام را به نظرات اضافه کنید. به این ترتیب می توانید از مسدود شدن کامنت اینستاگرام خود جلوگیری کنید.

 1. اتصال اینترنت ضعیف یا ناپایدار

برای آپلود یا دانلود اطلاعات از اینستاگرام، باید یک اتصال اینترنتی فعال مثل Wi-Fi یا داده تلفن همراه داشته باشید. ناپایداری اتصال به اینترنت نیز دلیل نمایش نشدن کامنت های اینستاگرام است و اینستاگرام نمی تواند کامنت شما را ارسال کند.

 1. نقص اینستاگرام

بله، اینستاگرام انسان نیست بنابراین، باید بدانید که اشتباهات همیشه از جانب شما نیست. گاهی اوقات، یک باگ اینستاگرام می تواند دلیلی باشد که اینستاگرام شما نمی تواند نظر ارسال کند.

 1. از محدودیت های روزانه نظر دادن شما فراتر رفته است

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما محدودیتی برای نظرات روزانه وجود دارد. الگوریتم اینستاگرام به شما امکان می دهد روزانه حدود 180 تا 200 نظر ارسال کنید. بنابراین، به طور معمول، در صورت ایجاد نظرات بیش از حد، باید از طریق مشکل “کامنت اینستاگرام مسدود شده است” بروید.

پایان دادن به خطای Couldn’t Post Comment Instagram: چگونه از شر اینکه اینستاگرام به شما اجازه کامنت نمی دهد خلاص شویم؟

وقتی اینستاگرام هر اقدام شما را مسدود می کند، این تجربه بسیار نگران کننده است. هنگامی که نظرات شما را مسدود می کند، درد و رنج بیشتر می شود زیرا راهی کارآمد برای تعامل با همه و جلب فالوورهای بیشتر است. اکنون که دلایل عدم ارسال نظرات اینستاگرام را می دانید، باید از آنها اجتناب کنید. با این حال، اگر نظرات شما همچنان بلاک می شود، باید چند کار را برای رفع خطای «کامنت اینستاگرام مسدود شده» امتحان کنید و دوباره آزادانه نظر بدهید.

اولین و مهمترین مرحله بررسی به روز رسانی برنامه اینستاگرام است. برنامه خود را مجددا راه اندازی کنید. یک باگ برنامه همچنین می‌تواند سرعت اینستاگرام را کاهش دهد و می‌تواند باعث مشکل «نمایش کامنت‌های اینستاگرام» شود. بنابراین، هر دلیلی که باشد، باید برنامه را ریستارت کنید.

برای راه اندازی مجدد برنامه اینستاگرام:

 • اپلیکیشن اینستاگرام خود را ببندید.
 • به برنامه های اخیر بروید و اینستاگرام را نیز از آنجا حذف کنید.
 • اکنون به سادگی روی اپلیکیشن اینستاگرام روی گوشی خود ضربه بزنید تا دوباره باز شود.
 1. به حساب فیسبوک خود پیوند دهید

وقتی اینستاگرام خود را به فیس بوک متصل می کنید، به عنوان اثباتی برای اینستاگرام عمل می کند که شما یک انسان هستید. بنابراین، اتصال این دو پلتفرم ممکن است به مشکل شما پایان دهد.

 • روی نماد تصویر نمایه خود در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید تا نمایه شما باز شود.
 • روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس روی تنظیمات ضربه بزنید.
 • Accounts Center را در پایین فشار دهید.
 • روی Set up Accounts Centre ضربه بزنید.
 • با ضربه زدن روی افزودن حساب فیس بوک وارد حساب کاربری فیسبوک خود شوید
 • روی Yes ضربه بزنید، تنظیمات را تمام کنید.
 • انتخاب کنید که آیا می خواهید عکس نمایه خود را همگام سازی کنید، سپس Continue را فشار دهید.
 1. از حساب اینستاگرام خود خارج شوید، سپس دوباره وارد شوید

برای خروج و ورود به حساب کاربری خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اینستاگرام را روی گوشی تان باز کنید.
 • روی عکس پروفایل خود در پایین سمت راست ضربه بزنید تا به تنظیمات پروفایل خود بروید.
 • منو را از سمت راست بالا باز کنید و روی تنظیمات ضربه بزنید.
 • به پایین بروید و روی Log Out (نام کاربری خود) ضربه بزنید.
 • اکنون، برنامه را ببندید و آن را از برنامه های اخیر حذف کنید.
 • دوباره برنامه را باز کنید و اطلاعات ورود به سیستم خود را وارد کنید تا دوباره به حساب خود وارد شوید.
 1. نظر خود را مرور کنید

به طور کلی، برای حذف این نوع عبارات باید کامنت های اینستاگرام خود را بررسی کنید:

 • عبارت نفرت انگیز
 • فحش – الفاظ رکیک
 • لینک های URL

به جای ویرایش نظر قبلی، پیشنهاد می کنم نظر خود را دوباره ارسال کنید. شاید دلیل اینکه اینستاگرام شما نمی تواند برای اولین بار نظر ارسال کند می تواند اینترنت یا یک نقص برنامه باشد. بنابراین روی کامنت قبلی خود به چپ بکشید و روی نماد سطل زباله ضربه بزنید. حالا یک نظر جدید تایپ کنید و آن را ارسال کنید.

 1. پروفایل خود را به روز کنید

همانطور که ممکن است بدانید، زمانی که بیش از حد درگیر هستید، اینستاگرام ممکن است پروفایل شما را به طور موقت مسدود کند زیرا شما را یک ربات می‌بیند. بنابراین، برای اینکه خود را یک انسان ثابت کنید و نظرات خود را واقعی بدانید، باید پروفایل اینستاگرام خود را به روز کنید.

حال، برای اثبات خود به عنوان یک انسان نه یک ربات باید:

 • مشکل خود را به راهنمای اینستاگرام گزارش دهید
 • یک عکس پروفایل جدید آپلود کنید
 • بیو خود را تغییر دهید
 • پیوندهای نمایه خود را حذف کنید (در صورت وجود)
 • حساب فیس بوک را متصل کنید

      6. ممنوعیت IP اینستاگرام

حتما می دانید که اینستاگرام ممکن است IP شما را مسدود کرده باشد و به همین دلیل است که اینستاگرام شما نمی تواند نظر ارسال کند. بنابراین، برای ارسال نظرات تحت بلاک IP، ترفندهایی را برای شما جمع آوری کرده ایم که امیدواریم یکی از آنها جواب دهد.

از VPN مناسب استفاده کنید

اولین راهی که باید سعی کنید IP خود را تغییر دهید و ایمن به حساب خود دسترسی پیدا کنید، استفاده از سرویس VPN است. این می تواند IP شما را تغییر دهد در حالی که اینستاگرام در مورد آن اطلاع رسانی نمی کند.

از دستگاه دیگری استفاده کنید

راه دیگر برای رفع خطای مسدود شدن کامنت اینستاگرام و دسترسی به حساب کاربری خود از یک IP دیگر، استفاده از دستگاه دیگری است. برای انجام این کار، به سادگی از دستگاه دیگری به جای دستگاه خود وارد حساب کاربری خود شوید.

از داده های تلفن همراه استفاده کنید

تمام دستگاه هایی که از اینترنت استفاده می کنند دارای دو آدرس IP هستند. خصوصی و عمومی

اگر بین شبکه‌ها جابه‌جا شوید، می‌توان به تلفن همراه شما یک آدرس IP متفاوت اختصاص داد. بنابراین، باید سعی کنید به جای Wi-Fi از اتصال همراه موبایل استفاده کنید.

وقتی هیچ یک از این مراحل کار نمی کند، همه آنها را با هم انجام دهید.

اگر باز هم، اینستاگرام شما حتی پس از انجام تمام مراحل بالا نتوانست نظر ارسال کند، سعی کنید همه آنها را با هم انجام دهید. ادامه دهید، دستگاه دیگری را انتخاب کنید، به داده تلفن همراه بروید، VPN را فعال کنید و به حساب اینستاگرام خود وارد شوید.

همه چیز درباره Couldn’t Post Comment Instagram  و نحوه رفع آن را توضیح دادیم. با این حال، اگر همچنان با هر نوع مشکلی روبرو هستید، بخش نظرات همیشه برای رفع مشکلات شما عزیزان همیشه در دسترس است.