تغییرات الگوریتم اینستاگرام   17 ژانویه 2024 منتشر شد!
افزایش 2 برابری قیمت ادمینی اینستاگرام فراسیتی در سال 1403 عجله کنید!

نحوه مخفی کردن فالووینگ ها و فالوورها در اینستاگرام 2024

دسته بندی:
فهرست مطالب
مخفی کردن فالووینگ ها و فالوورها

مخفی کردن فالووینگ ها و فالوورها در اینستاگرام یکی از مواردی است که اکثر کاربران اینستاگرام برای حفظ حریم خصوصی خود باید به آن تسلط داشته باشند. حفظ حریم خصوصی یکی از مهم ترین نکات هنگام استفاده از برنامه های رسانه های اجتماعی است. در طول تجربه خود در رسانه های اجتماعی، همه شما به مخفی کردن فالووینگ ها یعنی، اینکه چگونه افرادی را که در اینستاگرام دنبال می کنید پنهان کنید یا کامنت های لایو اینستاگرام را ناپدید کنید، فکر کرده اید.

اگر نمی خواهید لیست فالوور خود را با همه به اشتراک بگذارید و سوال شما این است که چگونه فالوورها را مخفی کنیم، کاملا طبیعی است. برخلاف فیس بوک، اینستاگرام فیلد خاصی را به حریم خصوصی لیست های شما اختصاص نداده است. با این حال، هنوز راه هایی برای مخفی کردن فالووینگ ها و فالوور های خود در اینستاگرام وجود دارد. اگر ادمین اینستاگرام هستید و یا یک حساب خصوصی یا عمومی دارید و می خواهید راه های حفظ حریم خصوصی خود در اینستاگرام  را دنبال کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پیشنهاد فراسیتی
اینستاگرام فیلتر شد چیکار کنم؟ + 7 راه نجات کسب و کار اینستاگرام

علت دیده نشدن فالووینگ در اینستاگرام چیست؟

این سوال را با یک صحبت از چت واقعی توسط یکی از کاربران عزیز فراسیتی خدمتتان خواهیم گفت:

کاربر: سلام، من می‌خوام بدونم علت دیده نشدن فالووینگ در اینستاگرام چیه؟

اپراتور فراسیتی: سلام وقتتون بخیر باشه، در واقع علت اصلی این موضوع حفظ حریم خصوصی کاربرانه. اینستاگرام می‌خواد که کاربران کنترل بیشتری روی اینکه چه کسی می‌تونه ببینه که دارن چیکار می‌کنن، داشته باشن.

کاربر: پس اگه اکانت کاربری خصوصی باشه، فالووینگ‌ها نمی‌تونن فعالیت‌های اون رو ببینن؟

اپراتور فراسیتی: بله، درسته. در اکانت‌های خصوصی، فقط فالوورها می‌تونن پست‌ها، استوری‌ها و لایوهای کاربر رو ببینن. حتی اگر کسی رو فالو کرده باشی، اگه اکانت اون کاربر خصوصی باشه، نمی‌تونی فعالیت‌هاش رو ببینی.

کاربر: اگه اکانت کاربری عمومی باشه، بازم ممکنه فالووینگ‌ها فعالیت‌هاش رو نبینن؟

اپراتور فراسیتی: بله، ممکنه. دلایل دیگه‌ای هم هست که باعث دیده نشدن فالووینگ در اینستاگرام می‌شه. مثلاً:

 • ممکنه کاربری که فالو کرده‌ای، فعالیتی انجام نده.
 • ممکنه کاربری که فالو کرده‌ای، پست‌هاش رو به صورت خصوصی منتشر کنه.
 • ممکنه کاربری که فالو کرده‌ای، اکانت‌ش رو غیرفعال یا حذف کنه.

کاربر: پس اگه بخوام مطمئن بشم که فالووینگ‌ها فعالیت‌های من رو می‌بینن، باید اکانت‌م رو عمومی کنم؟

اپراتور فراسیتی: بله، اینطوری مطمئن میشی که فالووینگ‌ها می‌تونن پست‌ها، استوری‌ها و لایوهای تو رو ببینن. البته اگه می‌خوای حریم خصوصی بیشتری داشته باشی، می‌تونی تنظیمات حریم خصوصی اکانت رو تغییر بدی. مثلاً می‌تونی تعیین کنی که پست‌هات رو فقط افراد خاص یا فقط فالوورهایت ببینن.

کاربر: ممنونم از توضیحاتت.

چگونه فالووینگ های خود را مخفی کنیم؟

وقتی افراد روی پروفایل اینستاگرام شما کلیک می کنند، می توانند تعداد فالووینگ و فالوور های شما را حتی در یک حساب خصوصی مشاهده کنند. علیرغم اینکه نمی توانید تعداد فالوورها و فالووینگ های خود را پنهان کنید، راهکارهایی برای محدود کردن دسترسی دیگران به اطلاعات حساب شما وجود دارد. اگرچه هیچ راه مستقیمی برای پنهان کردن افرادی که در اینستاگرام دنبال می کنید وجود ندارد، اما چند روش ساده برای پنهان کردن تعداد فالورها و فالووینگ های شما در برابر بازدیدکنندگان ناخواسته وجود دارد. در ادامه چند نکته در مورد نحوه مخفی کردن فالوورها در اینستاگرام را توضیح دهیم.

1. برای مخفی کردن فالووینگ ها و فالوورها حساب خود را خصوصی کنید

اگر یک اکانت تجاری اینستاگرام دارید یا حساب شما عمومی است، پنهان کردن فعالیت ها و فالوورها در اینستاگرام تقریبا غیرممکن است. یعنی اگر یک اینفلوئنسر اینستاگرام یا صاحب کسب و کاری هستید که در اینستاگرام  فعالیت می کنید، نمی توانید از این روش برای مخفی کردن افرادی که در اینستاگرام دنبال می کنید استفاده کنید. اما در صورتی که قصد استفاده شخصی از اینستاگرام را دارید، می توانید با انجام مراحل زیر حساب اینستاگرام خود را به یک حساب خصوصی تغییر دهید:

 • ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.
 • سپس، روی آیکون در پایین سمت راست برنامه اینستاگرام خود کلیک کنید.
 • روی سه خط موازی در سمت راست بالای پروفایل خود ضربه بزنید و Settings خود را باز کنید.
 • اکنون به بخش Privacy بروید.
 •  در نهایت، دکمه Private account را روشن کنید.

حساب اینستاگرام شما اکنون محافظت شده و خصوصی است! بنابراین، انجام مراحل بالا پاسخی است برای کسانی از شما که سوالاتی در مورد نحوه مخفی کردن اطلاعات حساب اینستاگرام خود مانند لیست ها و پست ها می پرسند! پس از انجام این مراحل، هیچ کس به جز فالوورهای شما نمی تواند به لیست فالووینگ ها یا پست های شما دسترسی داشته باشد.

مخفی کردن فالو
خصوصی کردن حساب اینستاگرام خود

به عبارت دیگر، حتی در حساب های خصوصی، فالوورهای شما می توانند لیست فالوورها و فالووینگ های شما را ببینند. اما بقیه فقط می توانند اعداد را ببینند.

بنابراین، شما نمی‌توانید افرادی را که دنبال می‌کنید به جز محدود کردن، حذف کردن یا مسدود کردن آن ‌ها از دید فالوور های خود پنهان کنید.

2. برای مخفی کردن فالووینگ های خود میتوانید فالوورها را حذف کنید

حتی در یک اکانت خصوصی هم فالوورهای شما می توانند لیست فالوورها و فالووینگ های شما را ببینند. پس از قبول درخواست فالو در اینستاگرام، فالوور های جدید در لیست شما ظاهر می شوند و می توانند به لیست فالوورها و فالووینگ های شما نیز دسترسی داشته باشند. متأسفانه هیچ ویژگی در اینستاگرام برای مخفی کردن فالووینگ ها یا پست های اینستاگرام شما از فالوور های شما وجود ندارد! بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید چگونه افرادی را که در اینستاگرام دنبال می‌کنید از لیست فالوور های خود پنهان کنید، باید گفت راهی وجود ندارد. اما اگر اصرار دارید که این کار را انجام دهید و فردی غیرقابل اعتماد یا فضول در بین فالوورهای شما بود، می توانید او را از فالوور های خود حذف کنید.

برای حذف فالوور ها می توانید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا روی نمایه خود در گوشه پایین سمت راست برنامه اینستاگرام خود ضربه بزنید.
 • به لیست زیر بروید و شخصی را که می خواهید نمایه خود را از او پنهان کنید جستجو کنید.
 • روی دکمه “حذف” در مقابل نام کاربری آنها کلیک کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید و به یک حساب خصوصی تغییر کاربری دادید، آن شخص دیگر لیست ها یا پست های شما را در اینستاگرام نمی بیند. اکنون می دانید چگونه فالوور های خود را در اینستاگرام از یک شخص خاص مخفی کنید.

نکته: محدود کردن فالوور های خود در اینستاگرام اشکالی ندارد. شما مجبور نیستید همه کسانی را که شما را دنبال می کنند دنبال کنید.

3. بلاک کردن کاربران در اینستاگرام برای مخفی کردن فالوور ها

ممکن است بپرسید، “آیا می توانید فالوور های خود را در اینستاگرام با یک حساب عمومی مخفی کنید؟”

بسیاری از افراد ممکن است بخواهند حساب های اینستاگرام خود را در حالت عمومی نگه دارند. با این حال، به دلایل زیادی، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه افرادی را که در اینستاگرام دنبال می کنید از کاربران خاص پنهان کنید.

برای مخفی کردن افرادی که از کاربران خاصی با یک حساب عمومی در اینستاگرام فالو می کنید یا همان فالووینگ های خود، راهی جز مسدود کردن حساب آنها ندارید. و با انجام این اقدام در اینستاگرام فالو را از مخاطبین مسدود شده خود مخفی کنید. بنابراین اگر نمی‌دانید چگونه شخصی را در اینستاگرام مخفی کنید، دستورالعمل‌ های زیر را دنبال کنید و او را بلاک کنید:

 • به تب جستجو در برنامه تلفن خود بروید.
 • سپس، کاربری را که می خواهید از او پنهان شوید جستجو کنید.
 • در سمت راست بالای صفحه، روی علامت «…» کلیک کنید.
 • از پنجره ظاهر شده، دکمه “Block” را انتخاب کنید.

4. محدود کردن حساب کاربری برای مخفی کردن فالووینگ ها و فالوور ها در اینستاگرام

حفظ حریم خصوصی در اینستاگرام

پاسخ قابل قبول دیگری به «چگونه می توانید افرادی را که در اینستاگرام دنبال می کنید پنهان کنید؟» محدود کردن حساب کاربر است. با محدود کردن حساب کاربر، آنچه را که او می تواند در نمایه شما مشاهده کند محدود می کنید.

برای مثال، یک کاربر محدود نمی‌تواند استوری های شما را ببیند یا بداند چه زمانی آنلاین هستید. علاوه بر این، اگر کسی را محدود کنید، او نمی داند. در اینجا نحوه محدود کردن یک حساب کاربری وجود دارد که به شما امکان می دهد افرادی را که در اینستاگرام دنبال می کنید پنهان کنید. برای انجام اینکار مراحل زیر را انجام دهید.

 • پروفایل اینستاگرام خود را وارد کنید.
 • روی Settings و سپس Privacy کلیک کنید
 • بعد به Connections بروید “حساب های محدود” را بزنید
 • کاربری را که می‌خواهید محدود کنید انتخاب کنید و روی «محدود کردن» کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی : خرید فالوور اینستاگرام – چرا نباید فالوور فیک بخریم؟

سوالات متداول درباره مخفی کردن فالوورها و فالووینگ ها در اینستاگرام

اکنون که یاد گرفتید چگونه فالوور های اینستاگرام را مخفی کنید، هنوز چند سوال متداول در مورد سایر مسائل مربوط به حریم خصوصی در اینستاگرام وجود دارد. در این بخش به برخی از سوالات مهم درمورد محافظت از حریم خصوصي خود در فضای اینستاگرام پاسخ می دهیم.

1.چگونه لیست فالووینگ های خود را در اینستاگرام از فالوورهای خود مخفی کنم؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد، هیچ راه قطعی برای مخفی کردن فالووینگ ها در برنامه اینستاگرام وجود ندارد. شما باید فالوور های خود را حذف، مسدود یا محدود کنید تا بتوانید لیست فالووینگ های خود را از دید فالوورهای خود در حساب خصوصی اینستاگرام مخفی کنید.

2. پیدا مخاطبین در اینستاگرام با شماره تلفن

پیدا کردن مخاطبین در اینستاگرام با استفاده از شماره تلفن یکی از امکانات اینستاگرام است.  اما چه کاری می توانیم انجام دهیم تا مخاطبین ما را در اینستاگرام پیدا نکنند؟

پس از بحث مخفی کردن فالووینگ ها  و فالوورها، مخفی شدن از مخاطبین تلفن همراه خود در اینستاگرام مطرح می شود. برای انجام این کار، باید مجوز کسانی را که شماره شما را در تلفن هایشان ذخیره کرده اند، قطع کنید.

برای مخفی کردن حساب اینستاگرام خود از این افراد:

 • به تنظیمات گوشی خود بروید و در بین برنامه های خود اینستاگرام را پیدا کنید.
 • سپس مجوز دسترسی به مخاطبین به برنامه را خاموش کنید.

3. چگونه یک استوری را از کسی که شما را در اینستاگرام دنبال نمی کند مخفی کنید؟

مخفی كردن استوری اینستاگرام
مخفی كردن استوری اینستاگرام

همانطور که می دانید، می توانید ببینید چه کسانی استوری های اینستاگرام شما را مشاهده کرده اند. تا اینجا شما مخفی کردن فالوووینگ ها و فالوورها در اینستاگرام را یاد گرفتید. اکنون، بیایید یاد بگیریم که چگونه استوری های خود را از شخصی در اینستاگرام پنهان کنیم.

اگر می‌خواهید استوری های خود را از بینندگان پروفایل خو در اینستاگرام مخفی کنید، باید طبق دستورالعمل قبلی حساب اینستاگرام خود را به یک حساب خصوصی تغییر دهید. اما، اگر اصرار دارید که یک حساب عمومی یا تجاری داشته باشید، به سادگی نمی توانید این کار را انجام دهید. هنگامی که یک حساب خصوصی دارید، دو راه برای مخفی کردن استوری های خود از فالوور های خاص وجود دارد.

راه اول ایجاد یک لیست دوستان نزدیک است و راه دوم این است که استوری های خود را از فالوور هایی که نمی خواهید استوری های خود را با آنها به اشتراک بگذارید پنهان کنید.

برای مخفی کردن استوری های خود از کاربران خاص، باید:

 • به فید پروفایل خود در اینستاگرام بروید.
 • سه خط افقی را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید و “Settings” را انتخاب کنید.
 • سپس، “Privacy” را انتخاب کنید و “Story” را انتخاب کنید.
 • اکنون، روی شماره زیر «Hide Story From» ضربه بزنید.
 • در نهایت، کاربرانی را که نمی خواهید داستان های خود را با آنها به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید.

4. چگونه می توانم از ارسال پیام دایرکت برای من در اینستاگرام جلوگیری کنم؟

پس از مخفی کردن فالووینگ ها یکی از کارآمد ترین راه‌ ها برای محافظت از حریم خصوصی در اینستاگرام و به‌ ویژه مدیریت پیام‌ های دایرکت اینستاگرام، محدود کردن کاربران مزاحم شماست.

در این صورت، آنها برای شما پیام مستقیم ارسال نمی کنند و اینستاگرام فعالیت ها و تعاملات آنها را با شما محدود می کند.

برای محدود کردن یک کاربر، می‌توانید همان مسیری را که زمانی که کاربر را بلاک می‌کنید دنبال کنید.

 • به پروفایل آنها بروید و از منوی سمت راست بالای صفحه، “restrict” را انتخاب کنید.

5. چگونه نظرات دیگران را در اینستاگرام مخفی کنیم؟

البته می ‌توانید یک کامنت در اینستاگرام را حذف کنید یا فردی که روی پست شما نظر گذاشته است را بلاک کنید.

اما اگر نمی خواهید آنها متوجه شوند، می توانید به سادگی آنها را همانطور که در سوال آخر توضیح داده شد محدود کنید و گزینه restrict را انتخاب کنید.

6. مخفي كردن آنلاين بودن در اينستاگرام امکان پذیر است؟

مخفي كردن آنلاين بودن در اينستاگرام
مخفي كردن آنلاين بودن در اينستاگرام

اگر نمی خواهید کاربران شما از زمان آنلاین بودن شما مطلع شوند می توانید برای مخفي كردن آنلاين بودن در اينستاگرام انجام دهید کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به پروفایل خود بروید و روی 3 خط در گوشه سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید.
 • روی تنظیمات ضربه بزنید سپس روی وضعیت فعالیت ضربه بزنید و آن را خاموش کنید.
 • اکنون می توانید بدون اینکه دیگران بدانند در اینستاگرام فعال هستید، در اینستاگرام فعالیت داشته باشید.

7. چرا اینستاگرام مخفی کردن افرادی که در اینستاگرام دنبال می کنید را آسان نمی کند؟

در حال حاضر در instagram چندین راهکار برای مخفی کردن فالووینگ ها وجود دارد که در این مقاله ارائه شد. اما هیچ چیز در مورد اینکه چگونه افرادی را که در اینستاگرام فالو می کنید مخفی کنید، در برنامه اینستاگرام وجود ندارد. برای مثال امکان مخفی کردن لایک در اینستاگرام وجود دارد. به گفته اینستاگرام، این قابلیت جدید خاموش کردن لایک ها برای رفاه حال کاربران اینستاگرام در اپلیکیشن انجام شده است.

سوال این است که چرا اینستاگرام در انجام اقدامات شدید در مورد نحوه مخفی کردن فالوور ها در اینستاگرام مردد است؟

دلیل اینکه می‌خواهد تعداد فالوورها قابل مشاهده باشد این است که برنامه در درجه اول توسط تعداد فالوور هایی که یک کاربر در حساب خود دارد هدایت می‌شود. بنابراین، اگر مخفی کردن فالو به راحتی انجام شود، کسب و کار آنها تحت تأثیر منفی قرار می گیرد.

توجه: اینستاگرام همیشه در حال آزمایش ویژگی های جدید است. بنابراین، شاید روزی ممکن است ویژگی مخفی کردن فالو  را نیز معرفی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
درخواست خود را انتخاب نمایید(Required)

مرحله 1 از 2