1. فراسیتی
  2. »
  3. استخدام ادمین اینستاگرام

استخدام ادمین اینستاگرام

فراسیتی یک استارت آپ است که پنل های تبلیغاتی بسیاری را در اختیار کسب و کار ها قرار می‌دهد تا ضمن آنلاین کردن کار خود از این پنل ها برای تبلیغات محصولات و حرفه‌ی خود استفاده کنند. شرکت فراسیتی این امکان را به افراد جویای کار می‌دهد که در کنار کارآموزی در حوزه‌ی ادمینی، کسب و کار، آشنایی با دیجیتال مارکتینگ، سئو، گرافیک و تمامی شاخه‌های مرتبط آموزش نیز ببینند و تجارب شغلی به دست آورند.

استخدام ادمین اینستاگرام
عکس فراشهر

قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام

<<لطفا فرم زیر را با دقت پر کنید>>

 هزینه آموزش چطور واریز شود ؟؟

6037701526243289 به نام امیر حسین صدیق فراستی- بانک کشاورزی
لطفا رسید پرداخت را برای ما ارسال کنید.

 دوره آموزشی چقدر زمان میبرد؟؟

بین 7 الی 10 روز می‌توانید ویدیو ها را ببینید، در طول دوره از شما پروژه خواسته می‌شود و در انتهای دوره از شما آزمون گرفته می‌شود که در صورت قبولی به عنوان ادمین دورکار استخدام می‌شوید.

اگر از دوره منصرف شویم وجه پرداختی عودت داده می شود؟؟

در صورتی که ویدیو‌های آموزشی را تهیه کرده باشید، وجه عودت داده نمی‌شود.

اگر بعد از دوره احساس کردم یاد نگرفتم چه اتفاقی می افتد ؟؟

قبل از دوره تمامی سرفصل ها برایتان توضیح داده می‌شود تا تمام عنوان‌های آموزشی برایتان شفاف باشد. همچنین پشتیبان بخش آموزش شرکت به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما هستند. یادگیری شما بستگی به تلاش و هوش خودتان هم دارد.

چه مدت بعد از آموزش میتوانم کارم را با حقوق شروع کنم و چه پیجی در اختیارم می گذارید ؟؟

پس از اتمام آموزش یک پیج در اختیار شما قرار میگیرد، در صورتی که منظم و اصولی کار خود را انجام دهید در ماه های بعد بسته به توانایی شما به پیج ها اضافه میشود. ضمنا بابت هر پیج مبلغ 800 هزارتومان در ماه به شما پرداخت می‌شود.

آموزش ها شامل چه مواردی است ؟؟

آموزش به صورت کامل آشنایی با اینستاگرام، نحوه‌ی پست و استوری گذاشتن، ساخت هایلایت، پیدا کردن هشتگ های مناسب، محتوا سازی اختصاصی است.

هزینه‌ی آموزش مبلغ 200 هزار تومان به حساب شرکت واریز می‌شود، پس از آن لینک دانلود ویدیو ها در اختیارتان قرار میگیرد

توجه !

لطفا توجه داشته باشید استخدام به شرطی انجام می‌شود که دوره را با موفقیت به اتمام برسانید و از نظر ما واجد شرایط احراز موقعیت شغلی ادمینی را داشته باشید.