دایرکتر اینستاگرام کیست و شغلش چیست؟

دایرکتر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی مختلفی مانند اینستاگرام و تلگرام فعالیت می کند. شخصی که به عنوان دایرکتر در فضای مجازی فعالیت می کند وظایف متعددی را برعهده دارد. از جمله این مسئولیت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارسال پیام های تبلیغاتی به کاربران برای ارائه محصولات و خدمات شرکت
  • پاسخ سریع به پیام های ارسالی از جانب مشتریان
  • پاسخ به دایرکت، پیام ها و نظرات در اینستا یا تلگرام و سایر رسانه ها است.

شغل دایرکتر اینستاگرام اغلب دورکاری است زیرا نیاز به بررسی شبانه روزی پیام های مستقیم و پیام های دایرکت دارد.

اهمیت استخدام دایرکتر اینستاگرام برای بیزینس ها

اهمیت استخدام ادمین برای پاسخگویی به دایرکت ها

برای شرکت هایی که کسب و کار خود را در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند، استخدام ادمین اینستاگرام و پاسخگویی سریع به پیام های دریافتی در دایرکت اینستا یا سایر شبکه‌های اجتماعی یا ارسال پیام های تبلیغاتی برای دیگران بسیار مهم است و می تواند نقش پر رنگی در رشد کسب و کار آنها داشته باشد. زیرا از طریق این پیام ها می توان برای ارتباط با مشتریان واقعی و فروش محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما از آنها استفاده کرد.

وظایف دایرکتر اینستاگرام چیست و چه می کند؟

وظایف مربوط به ادمین ها
وظایف دایرکتر اینستاگرام چیست و چه می کند؟

مهمترین کاری که دایرکتر اینستاگرام در بین تمام وظایف این شغل انجام می دهد، دقیقا همین پاسخ سریع به پیام های مستقیم و چت ها است. اول، ادمین باید حس اعتماد را در مخاطب خود ایجاد کند. اگر بلافاصله و کامل به سوالات آنها پاسخ دهید، این احساس را در مخاطب ایجاد می کنید که این فقط یک صفحه اینستاگرام یا یک کانال تلگرامی نیست و پشت آن یک فرد و تیم متعهد وجود دارد که از او حمایت می کند. تیمی که 24 ساعت شبانه روز به مشتریان پاسخ خواهد داد.

زمانی که پست یا استوری در اینستاگرام، تلگرام و … ارسال می شود، وظیفه ادمین دایرکتر بیشتر می شود. او در راستای اهداف شرکت و به ویژه معرفی محصولات یا خدمات جدید، لازم است به سیل پیام ها و نظرات جدید پاسخگو باشد. او باید در کوتاه ترین زمان به دایرکت های مستقیم و کامنت ها و مشتریان در اینستاگرام و تلگرام  به صورت هوشمندانه پاسخ دهد تا بتواند این مشتریان بالقوه را به خریدار تبدیل کند.

مهمترین کاری که ادمین دایرکتر در بین تمام وظایف این شغل انجام می دهد، دقیقا همین پاسخ سریع به پیام های مستقیم و چت ها است. اولین نکته اساسی این است که، مخاطب باید این حس اعتماد را در خود احساس کند که برای شما مهم است و برای او وقت و ارزش می گذارید.

مهارت های ضروری ادمین پاسخگویی دایرکت ها

مهارت های لازم ادمین دایرکتر
مهارت های لازم ادمین دایرکتر

یک دایرکتر برای اینکه بتواند به پیام‌ها و کامنت‌های مستقیم در اینستاگرام، چت‌های تلگرام و پیام‌های سایر شبکه‌های اجتماعی پاسخ دهد، باید مهارت‌های فردی و تخصصی خاصی داشته باشد که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

  • خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی داشته باشد.
  • صبور باشد و خوب معاشرت کند.
  • او توانایی نوشتن خوبی دارد و قوانین متن نویسی را می داند.
  • منظم، دقیق و مسئولیت پذیر باشد.
  • هنگام کار با تلفن یا سیستم های کامپیوتری مانند لپ تاپ، سرعت تایپ بالایی داشته باشد.
  • با شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام آشنا باشد.
  • با روش های جدید پاسخگویی سریع به پیام های مستقیم و برنامه های همراه مرتبط آشنا باشد.

بازار کار و حقوق دایرکتر اینستاگرام

بازار کار و حقوق دایرکتر اینستاگرام
بازار کار و حقوق دایرکتر اینستاگرام

شغل دایرکتر اینستاگرام یک فرصت شغلی جدید در بازار کار محسوب می شود و شرکت های زیادی به دنبال استخدام در این سمت شغلی می باشند. جویندگان کار نیز به شدت در جستجوی این موقعیت هستند و کم کم تقاضا برای فعالیت مدیریتی از جویندگان کار نیز افزایش می یابد و پیش بینی می شود این روند طی چند سال آینده، سال های آینده نیز به روند صعودی خود ادامه دهد.

حداقل دستمزد و درآمد یک ادمین اختصاصی اینستاگرام پاسخگویی به دایرکت ها معمولاً حقوق پایه وزارت کار است و بر اساس مهارت و تجربه فرد و کمک به رونق کسب و کار به این مبلغ اضافه می شود.

https://roihacks.com/

https://about.instagram.com/