تغییرات الگوریتم اینستاگرام   17 ژانویه 2024 منتشر شد!
افزایش 2 برابری قیمت ادمینی اینستاگرام فراسیتی در سال 1403 عجله کنید!

واتساپ بیزینس چیست؟

دسته بندی:
فهرست مطالب
واتساپ بیزینس

واتساپ بیزینس چیست؟ و چه کاربردهایی در تجارت دارد؟

واتساپ بیزینس یکی از برترین برنامه های پیام رسان جهان است، که توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند و در مدت کمی که از انتشارش میگذرد، محبوبیت زیادی را بین پیام رسان ها به دست آورد.

واتساپ بیزینس
واتساپ بیزینس

برنامه‌ های پیام‌ رسان مانند واتساپ بیزینس جایگزین مناسبی برای سرویس های پیامکی سنتی هستند، که توسط اپراتور های شبکه تلفن همراه ارایه شده اند. واتساپ بیزینس پیام های سریع و کم هزینه ای را به طور وسیع و انبوه برای مشتریان خود ارایه می دهد که از طریق اینترنت و تلفن های هوشمند متصل، لپ تاپ ها، رایانه های رومیزی، تبلت ها و حتی ساعت های هوشمند رد و بدل می شوند.

مزایای واتساپ بیزینس

با توجه به زمان کمی که واتساپ بیزینس منتشر شده  است، توانسته کاربران زیادی را به سوی خود جذب کند، که این نکته قابل توجهی درباره این نرم افزار است. در ادامه به قابلیت های دیگر این برنامه نیز اشاره میکنیم.

 1. استفاده رایگان از واتساپ بیزینس
 2. پروفایل کسب و کار
 3. ارسال پاسخ خودکار واتساپ بیزینس
 4. پاسخگویی به پیام ها بعد از پایان ساعات کاری
 5. دسترسی کلی به آمار پیامها
 6. کاتالوگ محصولات
 7. ارسال پیام از طریق صدا
 8. دسته بندی مخاطبین
 9. پشتیبانی از قابلیت لینک کوتاه (Short Link)

1- استفاده رایگان از واتساپ بیزینس

محبوبیت واتساپ بیزینس تا حدی به دلیل رایگان بودن آن برای مخاطبان و جایگزین شدن آن به جای پیامک و تماس های تلفنی است، همین دلیل باعث می شود که برای حفظ ارتباط با خانواده و دوستان در خارج از کشور گزینه مناسبی باشد.

2- پروفایل کسب و کار

پروفایل کسب و کار

شما می توانید یک پروفایل تجاری، تحت عنوان پروفایل کسب و کار با اطلاعات مفیدی مانند آدرس، توضیحات کسب و کار، آدرس ایمیل و وب سایت ، برای حساب های تجاری خود به نمایش بگذارید، که به شرکت ها کمک می کند تا کاربران بیشتری را جذب کنند. یک پروفایل تجاری به شرکت یک چهره و هویت تازه می دهد.

3- ارسال پاسخ خودکار واتساپ بیزینس

ارسال پاسخ خودکار واتساپ بیزینس

ارسال پیام خودکار به شما این امکان را می‌ دهد، که پیام‌ هایی را که اغلب ارسال می‌ کنید را ذخیره کرده و دوباره از آن ها استفاده کنید، تا بتوانید به راحتی به سؤالات رایج و متداول در کمترین زمان پاسخ دهید. برای ارسال پیام های اتوماتیک، کافیست، کلید های “/” را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

پیشنهاد فراسیتی
راه تبدیل واتس اپ به بیزینس با 6 مرحله ساده

چگونه از ارسال پیام های اتوماتیک واتساپ برای جذب مخاطب استفاده کنیم؟؟؟

ارسال پیام های اتوماتیک واتساپ برای جذب مخاطب

واتساپ بیزینس این امکان را در اختیار شما می گذارد، که پیام های سفارشی سازی شده ای را تحت عنوان پیام آماده ایجاد کنید و آن را به صورت اتوماتیک، برای کاربرانی که برای شما پیام می فرستند و می خواهند با شما صحبت کنند، ارسال کنید.

همچنین واتساپ بیزینس این قابلیت را دارد، که اگر کاربر طی 14 روز ارتباطی با شما نداشته باشد یک پیام جهت یاد آوری برای جذب دوباره مخاطب به آن ارسال می کند.

برای مراحل تنظیم پیام باید به روش زیر عمل کنید:

Settings > Business settings > Greeting message

4- پاسخگویی به پیام ها بعد از پایان ساعات کاری

پیام های کاری مانند پیام های سفارشی سازی شده هستند، با این تفاوت که واتساپ بیزینس این پیام ها را برای افرادی ارسال می کند که می خواهند بعد از ساعات کاری با شرکت شما ارتباط برقرار کنند.

برای انجام این کار می توانید یک پیام از قبل تعیین شده ایجاد و ساعات کاری خود را در پیام ذکر کنید و برای کاربر ارسال کنید، تا کاربران شما بتوانند در زمان مشخص با شما ارتباط برقرار کنند.

برای انجام این کار مراحل تنظیم را طبق روش زیر انجام دهید:

Settings > Business settings > Away message > Activate away message

5- دسترسی کلی به آمار پیامها

واتساپ بیزینس به شما این امکان را می ‌دهد که به راحتی یک دسترسی کلی به آمار پیام ها، از جمله: تعداد پیام‌ های ارسالی، تحویلی و خوانده شده را در اختیار داشته باشید. با استفاده از این قابلیت ادمین اجازه دارد به آسانی مجموعه ای از اطلاعات مورد نیازی، درباره مشتریانی که با آن ها در ارتباط است را به دست آورد.

با استفاده از مراحل زیر این قابلیت را فعال کنید:

Menu > Settings > Business Settings > Statistics

6- کاتالوگ محصولات

کاتالوگ محصولات
کاتالوگ محصولات

استفاده از قابلیت کاتالوگ محصولات به کسب و کارها این امکان را می دهد تا کالا های خود را به نمایش بگذارند، و مردم بتوانند به راحتی محصولاتی را که به آنها علاقه مند و مایل به خرید آن ها هستند مشاهده و بررسی کنند. با استفاده کردن از کاتالوگ محصولات شما دیگر نیازی ندارید که قیمت و توضیحات محصولات خود را یک به یک به مشتریان ارسال کنید.

تمامی محصولات به راحتی در صفحه واتساپ شما گروه بندی شده است و نیازی ندارید مشتریان خود را به وب سایت یا جای دیگری هدایت کنید.

پیشنهاد فراسیتی
انتقال بکاپ واتساپ به گوشی جدید

چگونه کاتالوگ محصولات خود را در واتساپ بیزینس ایجاد کنیم؟؟

همانطور که گفته شد واتساپ بیزینس قابلیتی تحت عنوان ایجاد کاتالوگ محصولات در اپلیکشن خود ایجاد کرده است. شما می توانید به راحتی محصولات خود را برای فروش در این کاتالوگ قرار دهید و کاربر بدون نیاز به جستجوی وسیع به راحتی به نمونه محصول مورد نظر خود برسد.

برای ایجاد کاتالوگ محصولات به شکل زیر عمل کنید:

1- برنامه WhatsApp Business را باز کنید.
2- به تب Chats بروید.
3- روی  More options > Business tools > Catalog > Add new collection کلیک کنید
4- یک نام برای مجموعه خود وارد کنید.
5- روی NEXT ضربه بزنید.
6- مواردی را که می خواهید در این مجموعه قرار دهید را انتخاب کنید.
7- روی انجام شد ضربه بزنید.

7- ارسال پیام از طریق صدا

به لطف Siri و Google Assistant، کاربران واتساپ بیزینس می توانند ارسال پیام بدون تایپ را تجربه کنند. این در حالی است که کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی می توانند از قابلیت دستیار گوگل برای ارسال پیام به صورت صوتی استفاده کنند، کاربران آیفون نیز می توانند با استفاده از  اپ سیری پیام مورد نظر خود را بدون تایپ ارسال کنند. دستیار های دیجیتال همچنین می توانند پیام های واتساپ شما را برایتان بخوانند.

8- دسته بندی مخاطبین

دسته بندی مخاطبین در واتساپ بیزینس

افرادی که از این برنامه استفاده می کنند، می‌ توانند مخاطبین خود را دسته بندی کرده و با استفاده از برچسب یا تگ، برای دسترسی آسان به شماره یا نام مخاطبین به راحتی برای آن ها گروه ایجاد کنند. به این ترتیب می توانند به راحتی در میان مخاطبین خود جستجو کرده و آنها را پیدا کنند.

برای گذاشتن برچسب مخاطبین باید دکمه منو را در صفحه چت مشتری فشار دهید و گزینه label  را انتخاب کنید. و طبق نیاز خود می توانید به هر مشتری برچسب مورد نظر خود را بدهید.

9- پشتیبانی از قابلیت لینک کوتاه (Short Link)

یک قابلیت جدیدی که به تازگی به واتساپ بیزینس اضافه شده است لینک کوتاه می باشد. در واتساپ ابتدا باید شماره مشتری را در مخاطبین خود ذخیره کنیم تا با کاربر چت کنیم. اما در واتساپ بیزینس برای جلوگیری از این کار ، به ادمین اجازه داده شده است تا لینک کوتاه مخصوص پیج خود را در قسمت تنظیمات قرار دهد. تنها کافیست که کاربران بر روی آن کلیک کرده و به راحتی با ادمین مورد نظر خود صحبت کند.

پیشنهاد فراسیتی
بازگرداندن پیام های حذف شده در واتساپ اندروید و آیفون 2022

معایب واتساپ بیزینس چیست؟؟؟؟

 1. طبق گفته شرکت واتساپ برنامه سرتاسر رمز گذاری شده است در حالی که واتساپ بیزینس دارای قابلیت دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران است و آنها را ذخیره می کند، که حاوی اطلاعات محرمانه شرکت ها و مشتریان است.
 2. همچنین این برنامه قابلیت رمز گذاری در پایگاههای ذخیره سازی بزرگ مانند ذخیره ساز های سرور را ندارد.
 3. یکی دیگر از معایبی که در واتساپ بیزینس می توان به آن اشاره کرد، نداشتن قابلیت چند ادمینی در واتساپ بیزینس است که ما برای رفع این مشکل پنل واتساپ را به شما معرفی می کنیم.
 1. ارسال پیام در شبکه اجتماعی محبوب واتساپ بیزینس به‌ صورت دستی به زمان بسیار زیادی نیاز دارد، و کار خسته‌ کننده ‌ای است. همچنین این عمل در واتساپ بیزینس ممکن است باعث مسدود شدن خط شما شود. اما در پنل مشکل مسدودی خط وجود ندارد.

بهترین نرم افزار جایگزین واتساپ بیزینس چه نرم افزاری است؟

همانطور که گفته شد شما می توانید جهت ارسال پیام انبوه در واتساپ از نرم افزار واتساپ بیزینس استفاده کنید. اما واتساپ بیزینس در کنار مزایایی دارد معایبی هم درد که ممکن است با استفاده از آن در کسب و کار خود به مشکل بر بخوریم. شرکت فراسیتی جهت حل این مشکلات پنل تبلیغاتی واتساپ فراسیتی را به شما پیشنهاد می دهد.

با استفاده از این پنل دیگر با هیچ یک از مشکلات نرم افزارهای رایگان ارسال پیام واتساپ مواجه نمی شوید. در این پنل امکانات بسیار بیشتری برای ارسال پیام انبوه در نظر گرفته شده است.

پیشنهاد می شود جهت آشنایی با این امکانات به صفحه پنل ارسال پیام انبوه در واتساپ فراسیتی مراجعه نمایید.

شرکت فراسیی جهت حمایت از کسب و کارهای ایرانی  پنل های رایگان را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا بتوانند 1000 پیام را به صورت رایگان برای مشتریان خود ارسال کنند. که پیشنهاد فوق العاده ای برای شرکت ها و بازاریان عزیز می باشد.

مطالب پیشنهادی :

منابع :

 1. https://botscrew.com/blog/whatsapp-business-new-features/
 2. https://digiato.com/article/2022/01/31/what-is-difference-between-whatsapp-whatsapp-business
 3. https://teamwire.eu/en/the-disadvantages-of-using-whatsapp-for-business-purposes/
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
درخواست خود را انتخاب نمایید(Required)

مرحله 1 از 2