تغییرات الگوریتم اینستاگرام   17 ژانویه 2024 منتشر شد!
افزایش 2 برابری قیمت ادمینی اینستاگرام فراسیتی در سال 1403 عجله کنید!

گروه حمایتی اینستاگرام چیست؟

دسته بندی:
فهرست مطالب
گروه حمایتی اینستاگرام
گروه حمایتی اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟
گروه حمایتی اینستاگرام یکی از ابزارهایی است که کاربران اینستاگرام امروزه به سمت آن روی آورده اند تا بتوانند تعداد فالوورها و ویوهای خود را افزایش دهند.
گروه حمایتی اینستاگرام
گروه حمایتی اینستاگرام

با پیوستن تعداد زیادی از افراد مشهور و مدیران برند ها به اینستاگرام و افزایش پر سرعت تعداد فالوور های این افراد، رشد ارگانیک در اینستاگرام برای تازه واردان تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. به همین دلیل آن ها گروه های حمایتی را به عنوان ابزاری برای رشد بهتر در اینستاگرام انتخاب می کنند.

خدمت جدید فراسیتی: انالیز پیج اینستاگرام

می توان به  آن ها گروه‌های تعاملی اینستاگرام نیز گفت ، که توانستند در زمانی کوتاه محبوبیت گسترده‌ای بین کاربران اینستاگرام به دست آورند. این گروه ها روشی ساده برای افزایش تعامل حساب اینستاگرام شما هستند.

اما تعدادی از سوالاتی که اغلب برای شما پیش می آید این است که آیا این گروه های حمایتی در اینستاگرام قابل اعتماد هستند؟ آیا روشی مناسب برای رشد ارگانیک در اینستاگرام هستند؟ آیا کاربران اینستاگرام می توانند به راحتی و بدون مشکل از خدمات این گروه های تعاملی بهره‌مند شوند؟ در ادامه این مقاله به طور کامل این سوالات را برای شما توضیح داده ایم.

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ترفندهای اینستاگرام صفحه ادمین اختصاصی اینستاگرام را مشاهده نمایید.

گروه‌ حمایتی اینستاگرام چیست؟

گروه های حمایتی اینستاگرام
گروه‌های حمایتی اینستاگرام به چه معنا هستند؟

در ابتدایی‌ترین تعریف آن، یک گروه یا مجموعه تعاملی اینستاگرام، گروهی از کاربران اینستاگرام هستند که متعهد می شوند با پست ها و استوری های یکدیگر تعامل برقرار کنند، بتوانند آمار پیج خود را بهبود بدهند و تعامل کلی خود را بالا ببرند.

اینستاگرام بهترین برنامه برای ایجاد این گروه های حمایتی است . در این گروه ها هر کدام از اعضا می تواند با اعلام اشتراک یا به روز رسانی پست جدید خود فوراً از سایر اعضای گروه لایک و نظر دریافت کند.

در خارج از محدوده اینستاگرام، این گروه ها می توانند تا 1000 عضو را نیز مدیریت کنند. گروه‌های حمایتی اینستاگرام اغلب در برنامه های کمکی مانند واتساپ، تلگرام، یا موارد مشابه دیگر ساخته می‌شوند. همینطور اعضا در زمان های مشخصی می توانند پست هارا جهت حمایت به اشتراک بگذارند.

قوانین گروه های حمایتی اینستاگرام

هر گروه مجموعه ای از قوانین مختص به خود را دارد، هرچند آنها به طور کلی قوانین مشترک زیر را دارند:

 1. در گروه های حمایتی لازم است که همانطور که پست های شما مورد حمایت اعضا قرار می گیرد شما نیز از آن ها حمایت کنید و این باید دو طرفه باشد و نداشتن تعامل دو جانبه موجب حذف از گروه می شود).
 2. در گروه های چت، مکالمه های عادی و روزمره انجام ندهید. (پیام های گروه‌های تعاملی اینستاگرام منحصراً برای مکالمه های کاری و بیزینسی تعیین شده‌است).
 3. برای اینکه بتوانید وارد گروه های تعاملی شوید لازم است حداقل تعداد فالوور مشخصی داشته باشید.
 4. نوع پست هایی که به اشتراک می گذارید اهمیت دارد.(مانند عکاسی، مد، بلاگری، بیزینسی و غیره)

انواع گروه های حمایتی اینستاگرام :

گروه های حمایتی اینستاگرام بر اساس نوع فعالیتی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه ذکر شده است :

 1. بر مبنای واکنش

 • فقط لایک
 • فقط نظرات
 • هم کامنت و هم لایک

نوع گروه حمایتی معمولاً در قوانین اولیه آن ذکر می شود و برخی از گروه ها شرکت کنندگان را قادر می سازند تا فعالیت خود را متناسب با خود انتخاب کنند یا آنها را به انجام فعالیت خاصی محدود کنند.

 1. بر مبنای موضوع گروه/محتوا

موضوع تخصصی: اعضای گروه حمایتی در این دسته علایق مشترکی در یک موضوع دارند. آنها ممکن است هم سن، جنس، محل، حرفه و یا ویژگی های مشترک دیگری داشته باشند.

موضوع عمومی: این گروه‌ ها شامل اعضایی از مناطق مختلف هستند و تنها وجه مشترک آنها تمایلشان به برقراری تعامل با یکدیگر و افزایش بازخورد در اینستاگرام است. به طور معمول، چنین گروه هایی تعداد اعضای زیادی دارند. با اینحال، الگوریتم اینستاگرام برای تعاملی که انجام می دهند ارزشی قائل نیست، زیرا ممکن است فیک به نظر برسند.

 1. بر مبنای تعداد فالوورها

وابسته به تعداد فالوورها : برخی از گروه‌های حمایتی تنها به آن دسته از پیج ها اجازه می‌دهند تا عضو شوند که تعداد فالوور مشخصی داشته باشند.

مستقل از تعداد فالوور : شما می توانید بدون در نظر گرفتن تعداد فالوورهایی که پیج شما دارد، در چنین گروه های حمایتی عضو شوید.

 1. بر مبنای قوانین گروه تعاملی

گروه‌های دوره ای: این گروه‌ها فهرستی از حساب‌ها را به اعضای خود می‌دهند که باید برای یک مدت مشخص با آنها تعامل داشته باشند. انجام ندادن این کار ممکن است منجر به اخطار و در نهایت اخراج از گروه شود.

گروه‌های چرخشی : یک عضو باید قبل از مشارکت در گروه، با تعداد خاصی از پست‌های منتشر شده قبلی تعامل برقرار کند.

گروه های تعریف نشده: هیچ محدودیتی در این گروه ها وجود ندارد. یک عضو می تواند در هر زمانی که می خواهد یک پست بگذارد و سایر اعضا می توانند هر زمان و هر طور که صلاح می دانند آن را حمایت کنند.

 1. بر مبنای شبکه های اجتماعی

گروه‌های حمایتی اینستاگرام اغلب به منظور هماهنگی و برقراری ارتباط اعضا در بستر شبکه های اجتماعی دیگر مانند تلگرام، واتساپ و… تشکیل می شود.

فواید گروه های حمایتی اینستاگرام چیست؟

فواید گروه های حمایتی اینستاگرام
آیا می توان این روش را یک روش کارآمد دانست؟

افراد که در گروه های حمایتی بوده اند، معمولا نتایج متفاوتی را تجربه کرده اند. که برخی از آنها در زیر دسته بندی شده اند:

1- برقراری ارتباط سودمند با همکاران

وقتی متعهد می شوید که از طریق گروه های حمایتی با کسب و کارهایی که در اینستاگرام قرار دارند تعامل برقرار کنید، الگوریتم اینستاگرام تعاملات شما را در طول روز برای نمایش پست های مشابه در صفحه اکسپلور شما بررسی می کند. با نمایش پست های مشابه در اکسپلور شما دید کلی بهتری از رقبا و همکاران احتمالی در حوزه کسب و کار خود پیدا می کنید.

2- بازدید بالاتر از پست ها

اعضای این گروه ها، اغلب پس از اشتراک‌گذاری پست‌هایشان، بازدید یا به عبارتی ویوی بهتری را گزارش می‌دهند. تعامل دریافت شده در 30 دقیقه ابتدایی یک پست در درصد موفقیت آن بسیار مهم است. حمایتی ها سبب تقویت سریع پست در دقایق اولیه انتشار شده و برای بهبود بازدید یک پست بسیار موثر هستند.

3- رشد سریع و برق آسا

برای کسانی که تازه وارد این برنامه شده‌اند، گروه‌های حمایتی اینستاگرام ممکن است یک تاکتیک بازاریابی درخشان به نظر برسد که ممکن است به شما کمک کند با هزینه‌های ناچیز زودتر به افزایش بازخورد عالی برسید.

لایک کردن و نظر دادن در مورد محتوای دیگران احتمالاً نیم ساعت از وقت آزاد شما را می‌گیرد تا تعامل پیج شما را برای مدت کوتاهی بالا ببرند. اما در صورتیکه بخواهید برای فعالیت طولاتی مدت در این فضا باشید، این گروه ها نمی توانند این کار را تضمین کنند.

اگرچه ممکن است به نظر راه حل سریع جذابی برای کمک به افزایش تعامل در حساب اینستاگرام برند شما باشد، تحلیل و بررسی اینکه آیا در بلندمدت مفید خواهند بود یا خیر، هم خالی از لطف نیست. تصمیم گیری برای استفاده از چنین گروه های حمایتی در نهایت با شماست.

آیا لازم است برند شما از گروه حمایتی اینستاگرام استفاده کند؟

لزوم استفاده از دسته های حمایتی
آیا لازم است برند شما از گروه حمایتی اینستاگرام استفاده کند؟

دسته های تعاملی اینستاگرام از نظر عملکرد فوق‌العاده به نظر می‌رسند – هر چه تعداد لایک‌ها یا کامنت‌های پست‌های شما با سرعت بیشتری رشد کند، راحت تر به الگوریتم اینستاگرام نشان می‌دهید که محتوای شما برای کاربران جذاب است . بنابراین، زمانی که پست بعدی را به اشتراک می گذارید، پست شما برای تعداد بیشتری از کاربران اینستاگرام نمایش داده می شود.

در هر صورت، ممکن است به نظر برسد این کار یک تلاش پرسود باشد که تعداد فالوورهای شما را به صورت ارگانیک افزایش خواهد داد و در عین حال در هر یک از پست ها مشارکت ایجاد خواهد شد. بنابراین گروه های حمایتی اینستاگرام ممکن است گزینه ای وسوسه انگیز برای پیشرفت پیج شما به نظر برسد.

اما ملحق شدن به این گروه‌ها چند جنبه منفی نیز دارد که عبارتند از:

جنبه های منفی گروه های حمایتی اینستاگرام

علاوه بر مزایا گروه های تعاملی معایبی نیز دارد
علاوه بر مزایا گروه های تعاملی معایبی نیز دارد
 1. عدم ارتباط با مشتری

این مورد به ویژه در رابطه با گروه های حمایتی بزرگتر صادق است. اعضای چنین گروه هایی به محتوای پیج شما یا برند شما علاقه ای ندارند. آنها تنها برای تامین منافع شخصی خود عضو می شوند.

در عوض، پیج های کسب و کار باید از محتوای قوی تر و تبلیغات برای تعامل با مشتریان خود و ایجاد ارتباطاتی که فروش و وفاداری به برند را ارتقا می دهند، استفاده کنند.

در حالی که گروه های حمایتی ممکن است تعامل شما را افزایش دهند، اما با افراد مناسب، یعنی خریداران احتمالی،ارتباط برقرار نخواهید کرد.

 1. باید با محتوای غیر مرتبط تعامل برقرار کنید

فقط در صورتیکه شما در یک گروه حمایتی تخصصی باشید که کیفیت اعضا در آن عالی است، می توانید یک تعامل موثر برقرار کنید. در غیر اینصورت مجبور خواهید بود محتوای نامربوط با کیفیت پایین را لایک کنید و نظر بدهید و از آنجایی که تعاملات شما توسط ربات اینستاگرام بررسی و بر اساس آن اکسپلور شما چیده می شود، این میتواند تاثیر منفی در روند پیج بگذارد.

با این حال شما می توانید با یک حساب فیک در گروه های تعاملی فعالیت کنید تا به پیج شما آسیب نزند، در حالی که از پیج بیزینسی خود در گروه حمایتی  برای دریافت مشارکت استفاده می‌کنید. همینطور می توانید به صورت ارگانیک در اینستاگرام با حساب واقعی خود تعامل برقرار کنید. اما در آخر ، آیا این موارد ارزش وقت و تلاش شما را خواهد داشت؟

 1. نتایج مشکوک به نظر می رسند

هر فالوور جدید یا قدیمی که از محتوای پیجی که اخیراً از این اشتراک ها استفاده کرده است بازدید می کند، متوجه تغییر آن می شود. به خصوص اگر فالوورهای پیج شما تعداد زیاد لایک یا کامنت روی پست های خاص را توجیه نکنند. این مورد ممکن است طرفداران واقعی شما را ناراحت کند زیرا آنها خواهان شفافیت از پیج شما در ازای دنبال کردن آن ها در اینستاگرام یا جاهای دیگر هستند.

 1. اینستاگرام متوجه می‌شود که یک چیز عجیب است

اینستاگرام (و شرکت تولید کننده آن فیس بوک ) مقدار قابل توجهی از پول، زمان و تلاش خود را صرف اصلاح الگوریتم های خود برای نظارت بر تعامل کاربران خود با سایت می کند. افزایش سریع تعامل شما احتمالاً باعث ایجاد یک هشدار در الگوریتم آنها می شود که ممکن است منجر به برخورد نامطلوب با هر محتوای ارگانیکی شود که ممکن است بعداً بخواهید آپلود کنید.

5- کمبود وقت

اگر فکر می‌کنید می‌توانید چندین گروه حمایتی را دنبال کنید تا یک شبکه تعاملی گسترده‌تر ایجاد کنید، باید با وقت آزاد خود خداحافظی کنید. پیگیری همه پست‌ها در یک گروه، وقت زیادی را از شما می گیرد. در نهایت، ممکن است به دلیل عدم تعامل با پست‌های دیگر گروه ها از آنجا اخراج شوید، زیرا درگیر تعامل با گروه های دیگر بوده اید.

سخن نهایی:

مجموعه فراسیتی با استفاده از متخصصین توانمند و حرفه ای خود امکان استفاده و بهره مندی از تمامی فواید گروه های حمایتی اینستاگرام را برای شما فراهم نموده است. شما می توانید با استفاده از خدمات فراسیتی با گروه حمایتی تخصصی مربوط به حوزه کاری خود تعامل داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتردر این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی و رایگان همکاران ما بهره من شوید.

مطالب پیشنهادی:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مرحله 1 از 3

1) آیا در حال حاضر پیج دارید؟

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
درخواست خود را انتخاب نمایید(Required)

مرحله 1 از 2