تغییرات الگوریتم اینستاگرام   17 ژانویه 2024 منتشر شد!
افزایش 2 برابری قیمت ادمینی اینستاگرام فراسیتی در سال 1403 عجله کنید!

استفاده از پست مشترک در اینستا

دسته بندی:
فهرست مطالب
پست مشترک در اینستا

آیا تا به حال در فضای اینستاگرام شاهد پست‌هایی که دارای دو نام کاربری است بوده اید ؟ یا دو حساب اینستاگرام متفاوت را دیده‌اید که یک پست مشترک را منتشر کرده ‌باشند؟ در اصل این محتوا یک پست یکسان است که در دو حساب کاربری متفاوت قابل رویت است. این کار فقط با استفاده از “پست مشترک در اینستا” (Collab) امکان پذیز است.

در ادامه ویژگی هایی که می توانید در “پست مشترک در اینستا” که یکی از ویژگی های محبوب ادمین اینستاگرام است، به آنها دسترسی داشته باشید را به شما معرفی کرده ایم:

پست مشترک در اینستا چه ویژگی هایی دارد؟ این قابلیت قابل استفاده برای پست‌های فید و ریلزاینستاگرام است. بدین صورت که شما پستی را می گذارید و نام کاربر دیگری را به‌عنوان همکار در این پست اضافه می‌کنید. حالا این محتوا هم در پروفایل شما و هم فرد مقابل با دو نام کاربری نمایش داده خواهد‌شد و توسط فالوور‌های هردو پیج قابل رویت خواهد بود..
آیا ویژگی پست مشترک در اینستا میزان لایک ها و کامنت ها در دو اکانت را ترکیب می کند؟ بله. فرض بکنید شما یک پست مشترک در اینستا را به اشتراک گذاشتید. این پست هم در حساب شما و هم در حساب دیگر قابل نمایش است. درنتیجه هم از سمت فالوور‌های شما و هم فالوور‌های فرد همکار می‌تواند لایک و کامنت دریافت بکند. ویژگی Collab مجموعی از این تعداد لایک و کامنت را در پست منتشر‌شده به‌اشتراک می‌گذارد. به همین دلیل است که پست Collab پتانسیل دریافت تعداد لایک و کامنت خیلی زیادی دارد. اما این موضوع که میزان ریچ و دسترسی پست چطور بین دو حساب اینستاگرام تقسیم و توزیع می‌شود، هنوز مشخص نیست.
چگونه به پست مشترک در اینستا دسترسی داشته‌باشیم؟ برای استفاده از پست مشترک در اینستا اگر در یکی از این کشور‌ها زندگی می‌کنید، برای دسترسی به قابلیت Collab  باید برنامه اینستاگرام خود را، به آخرین ورژن آن آپدیت کرده و بررسی بکنید که این ویژگی را دارید یا خیر؟ اگر نه منتظر بمانید تا اینستاگرام دسترسی استفاده از ویژگی Collab را به دیگر کاربران نیز بدهد.
فرق ویژگی پست مشترک در اینستا و قابلیت تگ اینستاگرام در چیست؟ در تگ‌کردن افراد، کاربران باید حتما برروی پست ضربه بزنند تا اسم فرد را ببینند. همچنین این پست برای فالوور‌های فرد تگ شده قابل مشاهده نیست. مگر اینکه خودتان بخواهید پستی که در آن تگ شده‌اید به صورت استوری خود به اشتراک بگذارید. این قابلیت نسبت به ویژگی پست مشترک در اینستا کم اهمیت‌تر نیست اما متفاوت اند.در قابلیت Collab، نام کاربری شما در کنار و یا بالای کپشن و حتی در صفحه فرد دیگر نمایش داده می‌شود. این اتفاق باعث می‌شود شما بیشتراز حالت عادی دیده بشوید. زیرا در معرض دید فالوور‌های شخص مقابل نیز خواهید‌ بود.
چطور می‌ شود نام کاربری خود را در کنار کپشن پست دید؟ برای این‌ منظور که نام کاربری شما در کنار کپشن دیده‌ بشود، شما باید حتما نویسنده و ایجاد‌کننده آن پست Collab  باشید. نویسنده و ایجاد‌کننده پست کسی هست که پست ارسال می‌کند. همچنین نام نویسنده در بالای پست هم نمایش داده می‌شود وپس از آن نام فرد همکار را درکنار آن می‌بینید.
آیا استفاده از پست مشترک در اینستا در ریلز هم ممکن است؟ بله. ویژگی پست مشترک در اینستا برای ارسال ویدئو‌های ریلز هم قابل استفاده است.

چه مواقعی از پست مشترک در اینستا استفاده کنیم؟

  1. برند‌ها و اینفلوئنسر‌ها که قصد همکاری با هم را دارند.
  2. برندی که قصد  اشتراک‌گذاری دوباره پست شما را در سردارد.
  3. اینفلوئنسر‌ها که برای رشد پیج خود باهم قصد همکاری دارند.
  4. دوستان و خانواده که قصد ارسال پست خانوادگی یکسانی را باهم دارند.

آموزش استفاده از پست مشترک در اینستا

آموزش استفاده از پست مشترک در اینستا

برای استفاده از پست مشترک در اینستا در صورتی که این ویژگی برای شما فعال شده‌ باشد، برای استفاده از آن و ایجاد یک پست همکاری یا Collab مراحل زیر را طی کنید:

  1. در آغاز پست دلخواه خود را در برنامه اینستاگرام آپلود بکنید.
  2. سپس گزینهTag people  را انتخاب بکنید.
  3. گزینهInvite collaborator را انتخاب کنید و نام کاربری برند و یا فرد همکار را نیز وارد بکنید.
  4. حالا پست خود را انتشار دهید.
  5. بعد از انجام تمامی مراحل گفته ‌شده است این پست در پیج هردوی شما نمایش داده خواهد ‌شد.
  6. فرد همکار که در پست Collab یک نوتیفیکیشن همکاری دریافت خواهد ‌کرد که به اون گفته می‌شود به قسمت  Tagged یا پست‌های تگ‌ بشده خود سر بزند و این درخواست دعوت به همکاری را قبول بکند.

اگر فرد همکار این درخواست را قبول بکند، پست Collab در پیج او نیز نمایش داده می‌شود. درغیر این صورت پست فقط در پروفایل شما قابل رویت خواهد ‌بود.

خلاصه استفاده از ویژگی Collab “پست مشترک در اینستا”

اینستاگرام یکی از محبوب ‌ترین شبکه‌های اجتماعی درکل جهان است، که تا به حال به خوبی توانسته کاربران و نیاز‌های آن‌ها را بشناسد و همواره در پی رفع این نیاز‌ها از طریق اضافه ‌کردن بهترین و پرکاربرد‌ترین ویژگی‌هاست. ویژگی پست مشترک در اینستا Collab نیز یکی از آن‌ ها است.

در واقع این امکان را به شما می دهد که با استفاده از انتشار پست مشترک در اینستا بتوانید فالور های بیشتری جذب کنید و کاربران پیج دوستان شما نیز شما را شناسایی کنند و به جمع فالوور های شما ملحق شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
درخواست خود را انتخاب نمایید(Required)

مرحله 1 از 2