:در این مقاله می خواهیم به علت بلاک شدن توسط واتس اپ و چگونگی بازگردانی خط واتس اپ بعد از بلاک شدن بپردازیم.

علت بلاک شدن اکانت شما توسط واتس اپ

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که واتس اپ اکانت شما را مسدود کرده باشد و پیامی از واتس اپ دریافت کرده باشید مبنی بر اینکه مجاز به استفاده از اکانت واتس اپ خود نیستید. واتساپ حساب شما را مسدود کرده است. زیر پا گذاشتن قوانین واتس اپ، استفاده از نسخه های غیررسمی واتس اپ و نقض قوانین حریم خصوصی برخی از رایج ترین دلایلی هستند که واتس اپ حساب ها را به حالت تعلیق در می آورد. اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید که حساب کاربری شما (به طور موقت یا دائم) مسدود شده است و به دنبال راهی برای حل این مشکل هستید، با ما همراه باشید تا بدانید چگونه یک شماره را در واتس اپ رفع انسداد کنید یا می توانید مشکل مسدود کردن واتس اپ را حل کنید.

اگر واتس اپ به طور موقت خط شما را مسدود کرده است، آن را رفع انسداد کنید (رفع موقت)

مسدود کردن موقت معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که از نسخه‌های پشتیبانی‌نشده WhatsApp به‌جای برنامه رسمی WhatsApp استفاده می‌کنید، مانند: B. WhatsApp Plus و GB WhatsApp یا برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند مکالمات WhatsApp شما را بین تلفن‌ها منتقل می‌کنند. از آنجایی که این برنامه‌ها شرایط و ضوابط واتس‌اپ را نقض می‌کنند و واتس‌اپ نمی‌تواند رویه‌های امنیتی این برنامه‌ها را دنبال و تأیید کند، حساب شما موقتاً به حالت تعلیق در می‌آید. در این حالت، یک تایمر روی صفحه واتس اپ شما ظاهر می شود که به شما می گوید چه زمانی ممنوعیت موقت حساب شما برداشته می شود و می توانید دوباره به حساب واتس اپ خود دسترسی پیدا کنید.

توجه داشته باشید که اگر پس از لغو ممنوعیت موقت خود به استفاده از برنامه های غیر رسمی ادامه دهید، واتس اپ ممکن است برای همیشه حساب شما را مسدود کند.

بلاک موقت

برای رفع انسداد واتس اپ نیازی به انجام کار خاصی ندارید. بلکه فقط باید صبر کنید تا زمان تعیین شده تمام شود. پس از این مدت، بهتر است از مکالمات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید آنها را به واتس اپ جدید خود منتقل کنید.

رفع بلاکی دائم | بازگردانی خط واتس اپ بعد از بلاک شدن

مسدود کردن دائمی واتساپ (مسدود کردن حساب واتساپ)، همانطور که از نام آن پیداست، با گذشت زمان قابل حل نیست. برای حل آنها باید علت را پیدا کنید و سپس سعی کنید آن را برطرف کنید. دلایل اصلی تعلیق حساب واتساپ عبارتند از:

  • ارسال محتوای نامناسب
  • برای تعداد زیادی غریبه پیام بفرستید
  • مسدود شده و توسط افراد گزارش شده است

در هر صورت، اگر حساب کاربری شما به طور نامحدود مسدود شود، پیامی مبنی بر مسدود شدن شماره تلفن شما از طریق واتس اپ دریافت می شود و برای دریافت راهنمایی باید با پشتیبانی واتساپ تماس بگیرید.

بلاک دائم

شماره تلفن شما برای استفاده از WhatsApp مسدود شده است

برای بازگردانی خط واتس اپ بعد از بلاک شدن از پیام نمایش داده شده روی صفحه، در مرحله اول بر روی گزینه “Support” کلیک کنید.

بازگردانی بلاک دائم

در صفحه جدیدی که باز می شود، در پنجره “Describe your problem” مشکل خود را به زبان انگلیسی شرح دهید. در انتهای پیام، شماره موبایل، نام و آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا تیم پشتیبانی واتس اپ با شما تماس بگیرد.

همچنین می توانید از مشکل خود در واتس اپ اسکرین شات بگیرید، این عکس ها را در قسمت افزودن اسکرین شات آپلود کرده و با این پیام به پشتیبانی واتس اپ ارسال کنید. البته این اختیاری است و نیازی نیست برای توضیح مشکلات خود عکس اضافه کنید.

ارسال پیام به پشتیبانی واتس‌اپ

متن نمونه جهت ارسال به پشتیبانی واتس‌اپ:

به عنوان مثال، می توانید با نوشتن چنین پیامی مشکل مسدود کردن حساب WhatsApp خود را توضیح دهید:

Hello

Unfortunately, my WhatsApp account has been banned and I cannot have access to it. I hugely depend on it for my business and I request you to check the issue and if possible, unban my account, please
mobile NO:
شماره تلفن شما

Name:نام شما

Email: آدرس شما

اگر تیم پشتیبانی واتس اپ ظرف چند روز با شما تماس نگرفت و حساب شما باز نشد، بهتر است برای حل مشکل واتس اپ ایمیلی به تیم پشتیبانی ارسال کنید. از آدرس های ایمیل زیر برای ایمیل واتساپ در سیستم عامل های مختلف استفاده کنید.

نشانی ایمیل WhatsApp برای سیستم عامل های اندروید: android_web@support.whatsapp.com

آدرس ایمیل WhatsApp برای سیستم عامل آیفون: iphone_web@support.whatsapp.com

ایمیل واتساپ برای سایر سیستم عامل‌ها support@whatsapp.com:

دریافت پاسخ ممکن است چند روز طول بکشد. با این حال، اگر بعد از دو هفته باز هم پاسخی دریافت نکردید، بهتر است یک ایمیل دیگر برای آنها ارسال کنید. متأسفانه، اگر پس از ارسال چندین پیام، حساب شما همچنان مسدود است، باید در نظر داشته باشید که یک حساب کاربری دیگر در واتس اپ با یک شماره جدید باز کنید.

در نظر داشته باشید که در “پنل پیام رسان انبوه واتس‌اپ” ، راهکار های ویژه در جهت خارج شدن از بلاک ارائه شده است. جهت تهیه این پیکج VIP و استفاده از امکانات خاص این پنل ارسال پیام انبوه شگفت انگیز، با شماره 02191300217 تماس بگیرید.

اگر یک کاربر ما را بلاک کند؛ راهی وجود دارد که بتوانیم این بلاکی را رفع کنیم و به او پیام دهیم؟

اکثر کاربران ناشناس به پیام های خصوصی در واتس اپ حساس هستند و معمولاً ارسال کننده پیام های ناشناس را مسدود می کنند. برخی از مخاطبان ممکن است به دلایلی شما را مسدود کنند. اگر کاربری شما را مسدود کند، نمی توانید در واتس اپ برای او پیام یا تماس صوتی و تصویری ارسال کنید. علاوه بر این، نمی توانید وضعیت و تصویر نمایه آنها را ببینید. با این حال، اگر متوجه شدید که توسط برخی از کاربران در واتس اپ بلاک شده اید، سه راه برای رهایی از مسدودیت کاربران را به شما نشان خواهیم داد.

راهکار اول رفع بلاک واتساپ: حذف اکانت واتساپ و باز کردن دوباره حساب

ساده ترین راه برای دور زدن ممنوعیت کاربر این است که حساب خود را حذف کرده و سپس آن را دوباره باز کنید. به این ترتیب از بلاک شدن توسط همه افرادی که شما را بلاک کرده اند نجات خواهید یافت.

راه حل دوم برای رفع انسداد واتس اپ: از یک گروه مشترک استفاده کنید و از آن اشخاص بخواهید شما را آنبلاک کند

اگر شخصی شما را بلاک کرده باشد، نمی‌توانید برای او پیام مستقیم ارسال کنید. با این حال، اگر گروهی را با آن شخص به اشتراک می گذارید، می توانید به گروه پیام دهید و از او بخواهید که شما را رفع انسداد کند. اگر گروهی با آن شخص ندارید، می توانید از یکی از دوستان مشترک خود بخواهید که گروهی ایجاد کند و شما و آن شخص را به گروه اضافه کند تا بتوانید شخصاً با او صحبت کنید و از آنها بخواهید که شما را رفع انسداد کنند.

راهکار سوم رفع بلاک واتس اپ: با شماره جدید ثبت نام کنید

اگر با استفاده از دو روش قبلی نمی توانید خود را از بلوک کاربری حذف کنید، توصیه می کنیم از یک شماره جدید برای افتتاح حساب در واتس اپ استفاده کنید. به این ترتیب شما با یک شماره جدید در واتس اپ ثبت نام می کنید و می توانید از ابتدا به فعالیت خود ادامه دهید. همچنین می توانید اطلاعات خود را در واتس اپ قدیمی ذخیره کرده و در حساب جدید خود وارد کنید. افرادی که مسدود کرده اید در حساب جدید شما در دسترس خواهند بود و می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگرچه می توانید با استفاده از روش هایی که در این مقاله به شما آموزش داده ایم، بازگردانی خط واتس اپ بعد از بلاک شدن ساده و قابل اجرا می‌باشد، اما قبل از هر چیز توصیه می کنیم تا حد امکان از اقداماتی که منجر به مسدود شدن اکانت واتس اپ شما می شود خودداری کنید. به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین از نسخه های غیر رسمی واتس اپ دوری کنید و تا حد امکان از ایجاد مزاحمت برای افراد، ارسال پیام های غیراخلاقی و زیر پا گذاشتن قوانین واتس اپ خودداری کنید.

جمع بندی

بلاکی موقت اکانت شما:

این زمانی اتقفاق می افتد که شما از نسخه های پشتیبانی نشده واتس اپ استفاده می کنید. زیرا ناقض قوانین واتس اپ است و واتس اپ قادر به پیگیری و تایید روال امنیتی اکانت شما نیست موقتا شما را بلاک میکند.

رفع بلاکی موقت:

در این حالت تایمری روی صفحه واتساپتان ظاهر می‌شود که نشان میدهد پس از گذشت چه زمانی مسدودیت موقت حسابتان رفع خواهد شد و مجددا می‌توانید به حساب واتساپتان دسترسی داشته باشید.

بلاکی دائم واتس اپ:

همانطور که مشخص است با گذر زمان قرار نیست هیچ اتفاقی برای اکانت شما بیوفتد در این حالت شما یکی از سه حالت زیر را مرتکب شدید:

  • ارسال محتوای نامناسب
  • پیام دادن به تعداد زیادی از افراد ناشناس
  • بلاک و ریپورت شدن توسط افراد

در هر صورت، اگر حساب کاربری شما به طور همیشگی مسدود شود، پیامی مبنی بر مسدود شدن شماره تلفن شما از طریق واتس اپ دریافت می شود و برای دریافت راهنمایی باید با پشتیبانی واتساپ تماس بگیرید.

در قدم اول: روی گزینه ی support  کلیک کرده و در قسمت describe your problem  مشکل خود را به زبان انگلیسی می نویسید. شماره موبایل، و آدرس ایمیل خودتان را نوشته تا واتس اپ بتواند با شما در ارتباط باشد.

اگر تیم واتس اپ بعد از چند روز پاسخی به شما نداد شما می توانید از طریق ایمیل به واتس اپ مشکل خود را مطرح کنید.

برای ارسال ایمیل به واتس اپ از سیستم عامل های زیر استفاده کنید.

ایمیل واتساپ برای سیستم عامل اندروید: android_web@support.whatsapp.com

نشانی ایمیل واتساپ برای سیستم عامل آیفون: iphone_web@support.whatsapp.com

آدرس ایمیل واتساپ برای سایر سیستم عامل‌ها: support@whatsapp.com