تغییرات الگوریتم اینستاگرام   17 ژانویه 2024 منتشر شد!
افزایش 2 برابری قیمت ادمینی اینستاگرام فراسیتی در سال 1403 عجله کنید!

چگونه در اینستاگرام مخاطب هدف جذب کنیم؟

دسته بندی:
فهرست مطالب
جذب مخاطب هدف در اینستاگرام

جذب مخاطب هدف در اینستاگرام از جمله مهمترین دغدغه های کسب و کارهای اینستاگرامی است. همه ما می دانیم که کسب و کار های اینستاگرامی ما را به موفقیت نمی رساند مگر اینکه تعداد نسبی فالوور داشته باشیم. اما بالا رفتن تعداد فالوورها به این معنی نیست که ما تعداد زیادی مشتری بالقوه نیز داریم، زیرا ممکن است فالوورها مخاطب هدف ما نباشند. به همین دلیل است که خرید فالوور های فیک و استفاده از ربات ها منجر به شکست در فروش می شود. اما برای جذب مخاطب هدف واقعی در اینستاگرام چه کارهایی باید انجام دهیم؟

در این مقاله به همه سوالات شما در مورد جذب مخاطب هدف در اینستاگرام پاسخ داده می شود، و همچنین روشهای مختلفی برای افزایش تعداد فالوورها ارائه می شود. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بدیهی است که اولین قدم برای جذب مخاطب هدف در اینستاگرام، شناخت مخاطبان بالقوه است. در قسمت زیر درمورد نحوه شناسایی مخاطبان هدف صحبت می کنیم.

چگونه مخاطبان هدف خود را در اینستاگرام شناسایی کنیم؟

قبل از دانستن نکاتی که به شما در شناسایی مخاطبان هدف کمک می کند، باید تعریف خود را از مشتری مشخص کنید. برای این کار به سئوالات زیر پاسخ دهید.

  • محصولات و خدمات من چیست؟
  • مخاطب من چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
  • چگونه در اینستاگرام مخاطب هدف جذب کنیم؟

دموگرافیک اینستاگرام را بررسی کنید

شناسایی مخاطبان هدف خود را در اینستاگرام
اطلاعاتی درمورد لوکیشن و سن و جنسیت فالوور ها

خوشبختانه اینستاگرام دارای یک ویژگی کاربردی است که به شما امکان می دهد مخاطبان واقعی خود را بهتر بشناسید. این ویژگی « Instagram Insights» است که به شما کمک می‌کند بدانید چه تعداد فالوور به دست آورده‌ایدیا از دست داده‌اید و همچنین با استفاده از این ویژگی از محدوده سنی، جنسیت و مکان فالوور های خود مطلع شوید.

این بینش‌ های جمعیتی اطلاعات مفیدی درباره فالوور هایتان به شما می دهد و  به شما کمک می‌کند محتوای بهتری ایجاد و به اشتراک بگذارید تا عملکرد خود را بهبود ببخشید و از این رو مشتریان بیشتری به دست آورید. بنابراین، هر هفته این تجزیه و تحلیل‌ها را بررسی کنید، و سپس ببینید چگونه می‌توانید مخاطبان هدف را در اینستاگرام جذب کنید.

عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید و رقبای خود را زیر نظر بگیرید

جذب مخاطب هدف در اینستاگرام
تجزیه و تحلیل پست های اینستاگرام خود

یکی از ضروری ترین موارد در شناسایی مخاطبان هدف این است که بدانید چه نوع محصولاتی را دوست دارند و چه چیزی را می خواهند در اینستاگرام ببینند. برای این کار، باید دو چیز را بررسی کنید:

  1. میزان موفقیت پست های خود
  2. میزان موفقیت رقبای خود

اما چگونه از میزان موفقیت پست های خود آگاه شویم؟

برای اینکه ببینید پست های شما چقدر موفق هستند، کافی است به اکانت اینستاگرام خود نگاهی بیاندازید و ببینید کدام پست ها لایک، کامنت و بازدید بیشتری دارند. این به شما کمک می کند تا بدانید برای دفعه بعد چه چیزی را در اینستاگرام پست کنید. همچنین، با استفاده از ابزار های بینش، بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام را پیدا کنید تا از مزایای آن بیشتر بهره مند شوید.

مطلب پیشنهادی: 16 ابزار مدیریت اینستاگرام حرفه ای 2022

چگونه می توانید ببینید که رقبای شما چقدر در جذب مخاطب هدف در اینستاگرام موفق هستند؟

خوب، شما می توانید به حساب اینستاگرام خود سر بزنید و پیج رقبای خود را بررسی کنید. ببینید کدام پست ها لایک، کامنت و غیره بیشتری دارند. اما این فرآیند زمان زیادی می برد، بنابراین می توانید از برنامه های دیگری غیر از اینستاگرام برای انجام این کار استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : خرید فالوور اینستاگرام – چرا نباید فالوور فیک بخریم؟

نحوه جذب مخاطب هدف در اینستاگرام

در بخش های قبل، یاد گرفتیم که چگونه مخاطب هدف خود را بشناسیم . اکنون ما دقیقاً می دانیم که مخاطبان هدف ما دارای چه شخصیتی هستند و چه علایقی دارند و همچنین ترجیح می دهند چه چیزی را در اینستاگرام ببینند و یا خریداری کنند. بنابراین، ما باید به نحوی آنها را تحت تأثیر قرار دهیم و با استفاده از نکات زیر آنها را تشویق کنیم که مشتری ما شوند.

1- از هشتگ های مربوط حوزه ی کاری خود استفاده کنید

جذب مخاطب هدف در اینستاگرام
تاثیر هشتگ های اینستاگرام

همانطور که می دانید ، هشتگ ها را می توان به عنوان کلمات کلیدی تفسیر کرد که به کاربران اینستاگرام کمک می کند پست هایی را که دوست دارند پیدا کنند. خوب، این می تواند به شما کمک کند تا مخاطبان هدف خود را جذب کنید. چگونه؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که بهترین ایده پست اینستاگرام را برای اشتراک گذاری انتخاب کنید، بهترین هشتگ های اینستاگرام مربوط به حوزه کاری خود را پیدا کنید و آنها را به پست های خود اضافه کنید.

اولین چیزی که به شما در شناسایی مخاطبان هدف کمک می کند، هشتگ ها هستند. بنابراین، روی دکمه « Search & Add  » کلیک کنید و هشتگ‌ های مرتبط را اضافه کنید.

شما می توانید  هر تعداد هشتگ که دوست دارید اضافه کنید.  هشتگ ها به دیده شدن پیج شما کمک می کنند ، بنابراین از آنها استفاده کنید. اگر می خواهید بدانید که هشتگ های اینستاگرام چه تاثیراتی روی پیج دارند، روی لینک هشتگ های اینستاگرام کلیک کنید.

2- برچسب گذاری موقعیت مکانی را انجام دهید

یکی از بهترین ویژگی های اینستاگرام تگ کردن موقعیت مکانی است. بدیهی است که اکثر فالوور های اینستاگرام که مشتری می شوند در مکان های نزدیک شما زندگی می کنند. علاوه بر این، اینستاگرام پست‌ ها و استوری‌ های برچسب‌ گذاری‌ شده با موقعیت مکانی را در جستجو های مرتبط نشان می‌دهد و این باعث می‌شود بازدید پست شما با مخاطب هدف مطمئناً افزایش یابد. علاوه بر این، مردم به دلایل زیادی علاقه بیشتری به محتوای مکان های خود دارند. به عنوان مثال، این امر قیمت حمل و نقل را تا حد زیادی کاهش می دهد. بنابراین، با برچسب گذاری موقعیت مکانی، شانس جذب مخاطبان هدف خود را افزایش می دهید. وقتی کاربران شما را در هشتگ های مربوط به محل زندگیتان شما را پیدا کنند، از صفحه شما دیدن می کنند و اگر صفحه شما را بپسندند، آن را دنبال می کنند.

3- با مخاطب هدف خود تعامل داشته باشید

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای جذب مخاطبان هدف خود انجام دهید، تعامل با آنهاست. هر شخصی که دارای یک اکانت اینستاگرام است، تعداد زیادی پیج اینستاگرام را دنبال می کند . و هر شخصی فعالیت هایی مانند لایک کردن و کامنت گذاشتن انجام می دهد. تنها کاری که شما باید انجام دهید، ایجاد تعامل با مخاطبانتان است.

4- لوکیشن

به جای اضافه کردن مکان به پست های خود، می توانید با استفاده از لوکیشن، افرادی را که در نزدیکی شما زندگی می کنند پیدا کنید . سپس شما با آن مخاطبان ارتباط برقرار می کنید و در نهایت آنها فالوور و مشتری شما می شوند.

5- تبلیغ در پیج اینفلوئنسرها برای جذب مخاطب هدف در اینستاگرام

راه دیگر برای هدف قرار دادن مخاطبان، جذب افرادی است که یک یا چند اینفلوئنسر را در اینستاگرام دنبال می کنند. همانطور که می دانید، اینفلوئنسرها با انجام برخی فعالیت های خاص، تغذیه سالم و یا معرفی برخی محصولات خاص، تاثیر زیادی بر ذهن کاربران می گذارند. از این رو، می توان گفت که تقریباً همه دنبال کنندگان یک اینفلوئنسر یک مسیر را دنبال می کنند ، علاقمندی های مشترک و ایده های یکسانی دارند. بنابراین، اگر می بینید که کسب و کار  و خدمات شما با سلیقه، علایق و لایف استایل یک اینفلوئنسر مرتبط است،  با او برای تبليغات برند خود هماهنگ کنید.

خلاصه مطلب جذب مخاطب هدف در اینستاگرام

به طور خلاصه، جذب افرادی در اینستاگرام که تبدیل به مشتری شوند، دشوار است. همچنین، اگر تمام تلاش خود را برای انجام این کار با استفاده از ترفند های حرفه ای که در مورد آن صحبت کردیم انجام دهید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد. اما چگونه در مدت زمان کوتاهی در اینستاگرام مخاطب هدف جذب کنیم؟ توصیه می کنیم یک ادمین اینستاگرام استخدام کنید تا در مدت زمان کوتاه تری به نتایج بهتری برسید. مجموعه فراسیتی اقدام به رفع نیاز کسب و کارهای اینستاگرامی کرده و ادمین های حرفه ای و آموزش دیده را برای مدیریت صفحه شما به کار می گیرد‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
درخواست خود را انتخاب نمایید(Required)

مرحله 1 از 2