هر آنچه باید در سال 2022 راجب هشتگ های اینستاگرام بدانید

هشتگ های اینستاگرام هنوز هم یکی از موثرترین راه ها برای جلب توجه بیشتر (و تعامل!) در پست های اینستاگرام شما در سال 2022 هستند. اما چگونه از هشتگ برای اینستاگرام استفاده می کنید؟ چگونه بهترین هشتگ ها را برای اکانت اینستاگرام خود پیدا کنید؟ هشتگ های پربازدید اینستاگرام  کدامند؟ کدام هشتک باید در کپشن قرار بگیرد و کدام در نظرات؟

اگر ادمین اینستاگرام هستید باید از اطلاعات مربوط به هشتگ اینستاگرام به خوبی آگاه باشید. ما در این مقاله فراسیتی به این سؤالات برای هشتگ های اینستاگرام و موارد دیگر پاسخ می دهیم.

هشتگ های اینستاگرام 2
هشتگ های اینستاگرام

هشتگ های اینستاگرام چه کاری می کنند؟

در واقع هشتگ های اینستاگرام راهی برای برچسب گذاری و دسته بندی محتواهای شما محسوب می شود. هشتک ها به اینستاگرام کمک می کنند تا پست های شما را به کاربران مرتبط ارائه دهند.

در ساده ترین عملکرد خود، هشتگ هایی که شما در پست های اینستاگرام استفاده می کنید به نتایج جستجو بهتر اینستاگرام کمک می کند.

اما به همین جا ختم نمی شود. از هشتگ ها به عنوان مرجعی برای الگوریتم اینستاگرام نیز استفاده می شود، بنابراین می تواند محتوای شما را دسته بندی کرده و به کاربرانی که فکر می کنید علاقه بالایی دارند، پیشنهاد دهید.

آیا هشتگ ها هنوز در اینستاگرام در سال 2022 کار می کنند؟

هشتگ‌ها همیشه و درحال حاضر کانون بحث‌های زیادی بوده‌اند، به‌ویژه بعد از توصیه اخیر اینستاگرام برای استفاده از 3 تا 5 هشتگ.

از آنجایی که اینستاگرام به آرامی به جستجوی کلمه کلیدی معنایی می پردازد، یک دنیای جدید از امکانات و ابزار ها را در قابلیت کشف محتوا باز می‌کند که این نشان می‌دهد کلمات زیرنویس یا موضوعات ویدیوهای شما هنوز هم قابل جستجو خواهند بود.

با این حال، با وجود این پیشرفت‌های بزرگ، هشتگ‌ها همچنان در اینستاگرام کار می‌کنند. همراه با یک استراتژی قوی محتوایی به کمک آنها می توانید به نتایج چشمگیری دست یابید.

آیا صرفاً استفاده از هشتگ های پربازدید اینستاگرام کافی است؟

استفاده از هشتگ های پربازدید اینستاگرام همیشه بهترین استراتژی برای جذب بیشتر در پست ها و استوری های شما نیست، زیرا کمتر دیده می شوند.

چه تعداد هشتگ باید در پست های خود استفاده کنید؟

تعداد هشتگ
تعداد هشتگ

همانطور که اشاره کردیم، اینستاگرام اخیراً توصیه کرده است که سازندگان باید بین 3 تا 5 هشتگ در پست های خود استفاده کنند، علیرغم اینکه اجازه می دهد تا 30 هشتگ در هر پست وجود داشته باشد.

این برخلاف همه چیزهایی است که قبلاً در مورد نحوه عملکرد هشتگ ها در اینستاگرام شنیده ایم، اما بر اساس تمرکز جدید آنها روی کلمات کلیدی و SEO منطقی است.

همانطور که می بینید، استفاده از هشتگ های بیشتر = نتایج بهتر را به همراه دارد. با افزایش تعداد هشتگ هاتان از 1 به 30، نرخ دسترسی فالوورها 11 درصد افزایش می یابد.

با توجه به این موضوع، برای حسابی با 20 هزار فالوور، به ازای هر پست، 2.2 هزار حساب اضافی به دست می آید. ما حتی بررسی کردیم که آیا این روند نسبت به سال 2020 تغییر کرده است یا خیر، اما نتایج نسبتاً ثابت بود.

چه تعداد هشتگ را می توانیم در اینستاگرام استفاده کنیم؟

در حال حاضر، همچنان بهترین استراتژی، استفاده از هشتگ های بیشتر برای افزایش دسترسی و تعامل شما در پست های اینستاگرام تان است. با این حال، از آنجایی که اینستاگرام فیدهای محتوای پیشنهادی بیشتری را معرفی می کند، تمرکز بر هشتگ های کمتر و بیش از حد مرتبط می تواند تاکتیکی ارزشمند باشد.

انواع مختلف هشتگ اینستاگرام

قبل از انتخاب هشتگ برای پست های خود، ایده مناسب این است که انواع مختلفی از هشتگ هایی را که می توانید درج کنید را در نظر بگیرید.

هیچ فرمول خاصی برای اینکه چه تعداد از هر یک از این هشتگ ها را باید بگنجانید وجود ندارد، اما در نظر گرفتن دسته بندی های مختلف می تواند الهام بخش ارزشمندی باشد و به هدایت استراتژی شما کمک کند.

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای شرکت ها

چه مدیر رسانه های اجتماعی در یک شرکت، صاحب یک کسب و کار کوچک یا یک مالک انحصاری باشید، می توانید از هشتگ های زیر برای اهداف خود در اینستاگرام استفاده کنید.

هشتگ های محصول یا خدمات شرکت ها

از هشتگ های محصول برای پست های مربوط به محصولات و خدمات ارائه شده خود استفاده کنید. این هشتگ ها معمولاً عمومی هستند ، مانند #آرایشگاه یا #لباس بافتنی.

هشتگ های مخصوص صنعت

این هشتگ ها برای مطرح کردن کار خاصی که انجام می دهید استفاده می شوند و از هشتگ های محصول یا خدمات شما که جزئی تر هستند. به عنوان مثال می توان به #سالن موی سیاه یا #دستباف ها اشاره کرد.

هشتگ های برند

یکی از دلایلی که توصیه می شود از کاور پست اینستاگرام برای پست های خود استفاده کنید، نمایش منحصر به فرد بودن برند شماست. هشتگ برند شما نیز می تواند به شما کمک کند تا گروهی از افراد و طرفداران به طور خاص پیرامون برند یا تجارت خود بسازید. این می تواند یک شعار باشد. همچنین می تواند نام محصول خاصی باشد که ارائه می کنید یا حتی نام تجاری شما.

هشتگ های کمپین تبلیغاتی

اگر یک تبلیغ خاص اجرا می کنید، می توانید از یک هشتگ منحصر به فرد برای پیگیری فعالیت های مربوط به کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود استفاده کنید.

هشتگ های محتوای تولیدی توسط کاربر

این نوع هشتگ به طور خاص برای مشتریان شما ایجاد می شود. اینها با هشتگ های محصول، مارک و کمپین متفاوت هستند، زیرا شما، شرکت، نمی توانید بر آنچه که پست می شود تأثیر بگذارید. سایر افراد می توانند برای دیدن عکس های فیلتر نشده و بدون حمایت از محصول شما به این هشتگ مراجعه کنند.

هشتگ های انجمن اینستاگرام برای صنعت شما

این هشتگ ها برای حضور بیشتر در بین دیگر کاربران اینستاگرام که کارهای شما را انجام می دهند عالی هستند. به عنوان مثال، اگر شما یک بافنده بودید، ممکن است در # انجمن بافندگان  پست بگذارید.

هشتگ رویداد یا کنفرانس

به عنوان یک شرکت یا صاحب کسب و کار، می توانید از این هشتگ ها برای افزودن به مکالمه مربوط به یک رویداد خاص یا کنفرانس صنعتی استفاده کنید.

هشتگ جنبش فرهنگی

جنبش‌های فرهنگی مانند فمنسیم، حمایت از زنان، برابری جنسیتی ، حمایت از کودکان کار ، هشتگ های مذهبی و اعیاد، از هشتگ های مهم و پر استفاده در اینستاگرام هستند. از این هشتگ ها برای اعتراض به یک مسئله، به اشتراک گذاری اطلاعات و شفاف سازی موضع شرکت خود استفاده کنید.

هشتگ های مکان

اینها برای یافتن مخاطبان هدف شما در منطقه شما عالی هستند. مثل # سالن میکروبلیدینگ تهران ، # کراتین مو مشهد ، #تهران ،# کامپوزیت دندان شیراز .

هشتگ های عبارت

هشتگ ‌های عباراتی مانند #نوشتن روزانه و #شجاع باش ، می‌توانند در عین الهام بخشیدن به کاربران کارهایی که انجام می‌دهید را نشان دهید.

مزایای استفاده از هشتگ در اینستاگرام چیست؟

 هشتگ اینستاگرام
افزایش فالوور با هشتگ های اینستاگرام
  • استفاده از هشتگ‌های مرتبط و هدفمند در پست‌ها و استوری‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای کشف شدن توسط مخاطبان جدید در اینستاگرام است.
  • استفاده از هشتگ های “درست” می تواند شما را در مقابل مخاطبان هدف خود قرار دهد، حتی اگر قبلاً با شما ارتباط نداشته باشند.
  • این می تواند به تعامل بیشتر، دنبال کنندگان بیشتر و مشتریان بیشتر برای برند یا کسب و کار شما تبدیل شود!

اما این همه موارد همه فواید هشتگ ها نیستند. هشتگ ها همچنین کاربردهای دیگری نیز دارند. شما می توانید از آنها برای ایجاد جامعه، منبع محتوای تولیدی توسط کاربر (UGC)، اجرای کمپین ها، تحقیق در مورد مخاطبان خود و موارد دیگر استفاده کنید.

به همین دلیل است که داشتن یک استراتژی هشتگ واضح و خوب بسیار مهم است بدون آن، ممکن است فرصت‌هایی را برای بهینه‌سازی حساب خود و افزایش تعامل از دست بدهید.

آیا باید از هشتگ در اینستاگرام در قسمت کپشن یا کامنت استفاده کنید؟

اینستاگرام تأیید کرده است که هشتگ‌ها هم در کپشن پست و هم در بخش نظرات مؤثر هستند بنابراین کاملاً به شما بستگی دارد که می‌خواهید آنها را در کجا به اشتراک بگذارید.

اگرچه ارزش آن را دارد که به موقع بودن آن را در نظر بگیریم.

چگونه در اینستاگرام هشتگ اضافه کنیم؟

وقتی کپشن اینستاگرام می نویسید، یک علامت # و سپس کلمه کلیدی یا کلمات خود را تایپ کنید.

همانطور که تایپ می‌کنید، اینستاگرام تعدادی از هشتگ پیشنهادی محبوب را پر می‌کند و تعداد پست‌هایی را که قبلاً از آنها استفاده کرده‌اند را نشان می‌دهد. اگر یکی را می‌بینید که می‌خواهید اضافه کنید، به سادگی ضربه بزنید و به پست شما اضافه می‌شود. شما همچنین می توانید هشتگ های کاربردی را به نظرات اضافه کنید، اما فقط در پست های خود.

پست های برندها هشتگ کمی دارند یک مطالعه از Sprout Social نشان داد که پست های برندهایی که بهترین عملکرد را داشتند فقط 1 تا 3 هشتگ در آنها وجود داشت.

اکثر برندها از 2 تا 5 استفاده می کنند و موفقیت پست در صورت استفاده از 10 یا بیشتر به دست می آید.

سئوالات متداول درمورد هشتگ اینستاگرام

از هشتگ های بلند اینستاگرام استفاده کنیم یا خیر؟

از هشتگ های پربازدید اینستاگرام و هشتگ های بلند استفاده کنید. اگر کاربر اینستاگرام هستید، پس می دانید که برخی از هشتگ ها خیلی سریع محبوب می شوند و در این پلتفرم پخش می شوند.

به عنوان یک کسب و کار، می توانید از آن هشتگ ها همانطور که ترند می شوند استفاده کنید.

وقتی یک کلمه کلیدی را شروع به نوشتن می کنید، می توانید ببینید که چقدر محبوب است. با انجام این کار، تعداد دفعات استفاده از آن هشتگ در پلتفرم را مشاهده خواهید کرد. هرچه این تعداد بیشتر باشد، محبوبیت بیشتری دارد.

می‌توانید از این هشتگ های پربازدید اینستاگرام برای به دست آوردن لایک ‌ها و افزایش تعداد فالوور ها استفاده کنید. با این حال، آن هشتگ پرطرفدار به سرعت اشباع می شود و پست شما بعد از مدتی در دریای موارد مشابه گم می شود. به این ترتیب، باید مطمئن شوید که از هشتگ ‌های بلند اینستاگرام نیز استفاده می‌کنید.

برخی احساس می‌کنند که هشتگ‌ های بلند چندان ارزشمند نیستند، زیرا دنبال‌کنندگان کمتری دارند. با این حال، این بدان معنا نیست که آنها برای شما مفید نیستند. این هشتگ ها فالوورهای اختصاصی بیشتری خواهند داشت و بنابراین برای مدت طولانی تری از آن فالوورها تعامل بیشتری دریافت خواهید کرد. از آنجایی که افراد کمتری نیز با آن هشتگ پست می‌کنند، شما مدت بیشتری قابل مشاهده خواهید بود.

هشتگ های ممنوعه اینستاگرام چه هشتگ هایی هستند و در صورت استفاده از آنها چه اتفاقی می افتد؟

 هشتگ های ممنوعه
هشتگ های ممنوعه اینستاگرام

کسانی که تازه وارد بازاریابی اینستاگرام شده اند، باید از این واقعیت آگاه باشند که هشتگ های ممنوعه وجود دارد. هشتگ ممنوعه هشتگی است که توسط اینستاگرام به دلیل گزارش اسپم یا نقض دستورالعمل های انجمن مسدود شده است.

اگر از آنها استفاده کنید، شاهد کاهش تعامل خواهید بود. استفاده از هشتگ های ممنوعه نیز می تواند منجر به “ممنوعیت در سایه” شود. ممنوعیت در سایه بودن به این معنی است که پست‌های جدید شما فقط برای کسانی که حساب شما را دنبال می‌کنند نمایش داده می‌شوند. بدیهی است که این به شما در زمینه افزایش فالوور، تعامل و فروش در اینستاگرام کمکی نمی‌کند.

بنابراین مطمئن شوید که قبل از استفاده از هشتگ‌های احتمالی، آنها را بررسی می‌کنید. هشتگ را  جستجو کنید، و اگر ممنوع باشد، یادداشتی در بالای صفحه وجود خواهد داشت که به شما می گوید این عبارت از دید افراد پنهان است.

ویژگی های هشتگ خوب اینستاگرام چیست؟

برای هشتگ های خوب باید به چند نکته توجه داشت:

1. مطمئن شوید که هشتگ هایی که استفاده می کنید با محتوای شما مرتبط هستند.

2. سعی کنید از ترکیبی از  هشتگ های پربازدید اینستاگرام و هشتگ های خاص استفاده کنید.

3. در استفاده از هشتگ ها زیاده روی نکنید.

4. به استفاده از یک یا دو هشتگ مرتبط در هر پست پایبند باشید و مطمئن باشید که در کمترین زمان فالوورهای جدیدی جذب خواهید کرد.

آیا استفاده از 30 هشتگ در اینستاگرام خوب است؟

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد، زیرا تعداد بهینه هشتگ ها بسته به طیف وسیعی از عوامل مانند محتوای پست شما، اندازه مخاطبان و رقابت شما متفاوت است. با این حال، برخی از کارشناسان توصیه می کنند از بین 5 تا 30 هشتگ برای دستیابی به مخاطبان گسترده بدون هرزنامه استفاده کنید.

هنگام انتخاب هشتگ ها، مهم است که بین تگ های محبوبی که به پست شما کمک می کند تا تعداد زیادی از افراد را جذب کند و تگ هایی که به شما در هدف گذاری یک گروه خاص کمک می کند، تعادل ایجاد کنید.

منبع:

https://www.google.com/amp/s/blog.hootsuite.com/instagram-hashtags/amp/