تغییرات الگوریتم اینستاگرام   17 ژانویه 2024 منتشر شد!
افزایش 2 برابری قیمت ادمینی اینستاگرام فراسیتی در سال 1403 عجله کنید!

فروش از طریق اینستاگرام

دسته بندی:
فهرست مطالب
فروش از طریق اینستاگرام

این روزها بسیاری از شما با پیشرفت تکنولوژی به فکر ایجاد یک کسب و کار اینترنتی و فروش محصولاتتان در اینستاگرام افتاده اید و قصد فروش از طریق اینستاگرام را دارید.

ممکن است برخی از شما پیج زده باشید و در فروش موفق نشده باشید. ما در این مقاله با پرداختن به نکات مهم سعی بر رفع مشکلات شما داریم. برای گرفتن نتیجه بهتر در “فروش از طریق اینستاگرام” در ادامه مقاله همراه ما باشید.

محصولات مناسب برای فروش از طریق اینستاگرام

مهم ترین نکته برای شروع کار و فروش از طریق اینستاگرام انتخاب درست خدمات ومحصولاتی است که شما دانش کامل بر روی آنها دارید و میتوانید در بهترین حالت آنهارا به مشتریان خود ارائه دهید و به درستی جامعه هدف خودرا تشخیص بدهید

در ادامه به برخی از این محصولات اشاره میکنیم:

فروش صنایع دستی و محصولات هنری و دست سازخاص
فروش پوشاک مانند:لباس، کیف وکفش
فروش زیورآلات و بدلیجات
فروش خوراکی های خانگی و صنعتی
فروش محصولات فرهنگی مانند کتاب
فروش خدماتی مانند ویدیو، پادکست و یا پی دی اف
فروش انواع لوازم دیجیتال
فروش محصولات آرایشی و بهداشتی
فروش اسباب بازی و عروسک

در نتیجه به دنبال محصولی برای فروش بگردید که بازار فروش خوبی داشته باشد، زود از مد نیافتند و تاریخ مصرفشان بلند مدت باشد زیرا در شروع کار شاید فروش خیلی زیادی نداشته باشید.

تامین محصول برای فروش از طریق اینستاگرام
تامین محصول برای فروش از طریق اینستاگرام

تامین محصول برای فروش از طریق اینستاگرام

در آغاز خیلی نگران تامین محصولات خود نباشید زیرا لازم نیست که از همان اول محصولاتتان کامل باشد. شما با تولید محتوا جذاب کار خودرا شروع کنید مشتریتان راجذب کنید و در صورت ثبت سفارش محصولتان را تامین کنید.

شما با آموزش برای فروش یا سپردن پیج خود به دست متخصصان با تولید محتوای قدرتمند می توانید سرسخت ترین مشتریان را برای خرید محصولاتتان متقاعد کنید.

نکات مهم جذب مشتری در اینستاگرامچگونگی تولید محتوا محصول برای اینستاگرام

مهم ترین نکته و اولین نقطه برخورد مشتری با صفحه فروش شما از طریق عکس ها و فیلم هایی که شما از محصولتان منتشر میکنید شکل میگیرد.

هرقدر تصاویر شما باکیفیت تر و جذاب تر باشد مشتری سریع تر به خرید ترغیب می شود و بیشتر به شما و پیجتان اعتماد می کند. این گونه تولید محتوا حوصله و به کار گیری خلاقیت شمارا می طلبد.

نکته بعدی در تولید محتوا برای محصول پرداختن به مزایا محصول و نیازهایی که از مشتری برطرف می کند است شما باید بتوانید به طور مستقیم بر نیاز مشتریان دست بگذارید  به نوعی که کمبود محصول را در زندگیشان احساس کنند.

ما به شما پیشنهاد میکنیم بعد از اینکه فروشگاه شما به یک درآمدزایی رسید حتما از یک ادمین اینستاگرام برای انجام کارهای تولید محتوا خود کمک بگیرید.

جذب فالوور هدفمند برا فروش از طریق اینستاگرام

مهم ترین عامل تاثیر گذاردر افزلیش فروش از طریق اینستاگرام شما و همچنین داشتن فروش مستمر در اینستاگرام شناخت درست مخاطب هدف و جذب آنهاست.

شما می توانید با فعالیت وتبلیغ محصولات خود در پیج هایی که مخاطبان هدفتان در آنجا قرار دارند مشتریان خود را جذب کنید که حالا این جذب می تواند به صورت رایگان اتفاق بی افتد یا هراه با تبلیغات از طرف اینفلوئنسر ها در زمینه مرتبط اتفاق بی افتد .

پس شما بهتر است جای اینکه بر روی افزایش تعداد فالوور تمرکز کنید، تمرکز خود را بر روی جذب فالوور هدفمند بگذارید.

نکات مهم جذب مشتری در اینستاگرام

عکس پروفایلتان را بیزنسی انتخاب کنید  این عکس باید کاملاً مرتبط با کسب ‌و کار و برندینگ شما و البته مخصوص برای خودتان باشد.

به عنوان نمونه یک لوگوی خاص انتخاب عالی برای متمایز شدن از سایر رقیبان شما است.

بیو گرافی مناسب بنویسید در بیوی اینستاگرام خودتان باید شرح واضح و مختصری از کار خود به مخاطبانتان بدهید تا بتوانید از این طریق با آن‌ها ارتباط برقرار بکنید.

سعی بکنید بیو را حتما مختصر، شفاف و صریح بنویسید تا در کوتاه‌ترین زمان متوجه شوند شما دقیقاً چه کاری انجام می‌دهید و حوزه تجارتتان چیست.

ساخت وب سایت فعال و پیوند آن به پیجتان با این کار شما می‌توانید بازدید مشتریان خود از سایت را افزایش بدهید و همچنین شانس دیده شدن پیج ‌تان را بالا ببرید.
ری تارگتینگ انجام دهید  (Re-targeting) مثلاً افرادی را مورد هدف خودتان قرار دهید که ویدیوهای شما را تماشا کرده‌اند.

سپس از طریق تبلیغات خود در اینستاگرام و استوری کردن پست‌های جدیدتان کاری بکنید که محتوای شما مرتب به آنها نمایش داده بشود.

اگر مخاطبان درستی را مورد هدف خود قرار بدهید، استفاده از کمپین‌های ری‌تارگتینگ یک راه بسیارخوب برای افزایش فالوور، افزایش تعامل و بالا بردن فروش در اینستاگرام است.

استفاده درست از استوری برای فروش از طریق اینستاگرام تعداد، زمان و سبک  استوری هزینه تبلیغات را مشخص می‌کند. اما یک راه مهم برای فروش و تبلیغ از طریق استوری، تبلیغات محصول به همراه لینک های خرید آن است.

وقتی که لینک خرید در سایت خود را به استوری لینک می‌دهید، برای خرید مشتری فضای راحت‌تر و ایمن‌تری فراهم کرده‌اید.

اتصال راحت مخاطبان به درگاه خرید سایت، موجب اقدام سریع‌تر مشتریان به خرید و بازدید آن ها از سایت شما می‌شود.

رعایت صداقت برای فروش محصول، آن را دقیقاً به همان شکلی که هست در عکستان نشان بدهید.

رنگ محصولات خود را طبیعی عکاسی کنید و از ایجاد هرگونه ویرایش رنگی روی آن بپرهیزید.

مخاطب فقط زمانی به شما اعتماد کرده و تبدیل به مشتری دائمی صفحه شما می‌شود که محصولی را که در پست دیده در واقعیت دریافت بکند.

بنابراین با مشتریان خودتان صادق باشید و هر چیزی را به همان شکلی که واقعاً وجود دارد نمایش بدهید.

نکات نهایی فروش از طریق اینستاگرام

با رعایت نکات ذکر شده همچنین می توانید یک فروشگاه اینترنتی توسط نرم افزار اینستاگرام برای کسب و کار خودتان  بسازید، اما هرگز فراموش نکنید ساخت یک فروشگاه اینترنتی موفق فروش از طریق اینستاگرام خیلی سخت تر از آن چیزی است که تصورش را می کنید.

مطمئن باشید نکات بالا صرفا جهت آشنایی بیشتر شما با روند راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام است.

هر چه بیشتر در آن پیشروی کنید با شیوه های تازه و جدیدتری هم آشنا خواهید شد. اگر چه بازاریابی در اینستاگرام کار بسیار پیچیده ای است اما با قدم های کوچک و درست می توانید در این راه پر پیچ و خم و پر از رقیب به موفقیت های بسیارچشمگیری دست یافت.

البته حتما باید این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید که در مجموع درآمد غیر مستقیم از فروش از طریق اینستاگرام را نسبت به درآمد مستقیم از آن ترجیج دهید و لازمه آن راه اندازی سایت برای کسب و کارخود است.

سعی بکنید فالوورهای اینستاگرامتان را به سمت فروشگاه اینترنتی و یا فروشگاه فیزیکی خودتان سوق دهید و از آنجا کسب‌ درآمد کنید. به این صورت مشتری برندتان، همیشه مشتریتان باقی خواهد ماند چراکه اکثر کاربرانی که امروز از اینستاگرام استفاده می کنند چند سال قبل در فیسبوک بوده اند و معلوم نیست سال بعد کجا باشند.

به همین دلیل برندسازی و ایجاد یک سایت برای فروش اینترنتی از فروش مستقیم ارزشمندتر است.

شما می توانید برای پیشرفت و توسعه کسب و کارتان آن را به مجموعه فراسیتی که دارای سابقه بسیار درخشان در حوزه اینستاگرام و طراحی سایت است بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
درخواست خود را انتخاب نمایید(Required)

مرحله 1 از 2