تغییرات الگوریتم اینستاگرام   17 ژانویه 2024 منتشر شد!
افزایش 2 برابری قیمت ادمینی اینستاگرام فراسیتی در سال 1403 عجله کنید!

هر آنچه که باید راجب تبلیغات پزشکی بدانید.

دسته بندی:
فهرست مطالب

تبلیغات پزشکی چگونه است؟

صنعت پزشکی هرروز از دیروز به روز تر و بزرگ تر میشود و قطعا رقابت هم بالا میگیرد. اما چگونه در این رقابت برنده باشیم و بیزنس خودمون رو به افراد بیشتری معرفی بکنیم؟ در ادامه به شما کمک میکنیم تا با انواع تبلیغات پزشکی و راه و روش انها آشنا شوید

با ما همراه باشید

 

روش های تبلیغات پزشکی

ما اینجا تبلیغات پزشکی را به 2 دسته آنلاین و آفلاین تقسیم کرده ایم:

 

تبلیغات آفلاین

تبلیغات افلاین یا تبلیغات سنتی تمام تبلیغاتی که بدون نیاز به اینترنت به دست مردم میرسند را شامل میشود، مانند بیلبورد ها، بروشور ها، تلویزیون و رادیو. یکی از مزیت های تبلیغات افلاین نیاز نداشتن به اینترنت است. اینگونه در هر شرایطی حتی با وجود فیلترینگ و ملی شدن اینترنت میتوانید این اطمینان را داشته باشید که راهی برای تبلیغات پزشکی و جذب مشتری شما هست تا شرایط درست شود، و خطری بیزنس شما را تهدید نمیکند.

 

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین تبلیغاتی هستند که در شبکه های مجازی ارائه میشوند، مثل اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام، واتس اپ، وب سایت و گوگل ادز.

اینگونه تبلیغات برای تمام بودجه ها خدماتی دارند و به راحتی با بودجه ای که دارید تبلیغات هدفمندی انجام دهید و بازدهی خوبی دریافت کنید.

استفاده مناسب از هردوی این روش ها میتواند نتایج خوبی را برای شما به ارمغان آورد، تبلیغات آنلاین میتواند جذب مشتری بکند و روش تبلیغات آفلاین میتواند از شما در ذهن مخاطب تصویری به یاد ماندنی را ثبت کند.

در ادامه کامل توضیح میدهیم که در تبلیغات آفلاین و تبلیغات آنلاین چگونه بدرخشید.

 

ضرورت تبلیغات افلاین برای پزشکان

وبسایت

 

همانطور که تبلیغات پزشکی آنلاین نقش مهمی در جذب مشتری دارد، تبلیغات افلاین هم میتواند راه خوبی برای جذب و نگهداری مشتری باشد!تبلیغات افلاین مانند چاپ بروشور و پخش انها در فضای مطب میتواند مشتری را تا وقتی که نوبتش میشود سرگرم نگهدارد و در این بین او را با خدمات و فضای مطب بیشتر آشنا کند. همچنین اگر از گرافیک جالبی برخوردار باشد ماندگاری مطب شما در ذهن مشتری بیشتر میشود.

از نظر هزینه هم اگر مقایسه ای انجام دهیم میفهمیم که نسبت هزینه تبلیغات آنلاین به آفلاین بیشتر است ولی این به این معنا نیست که تبلیغات آنلاین را حذف کنیم! با مدیریت مناسب بودجه میتوانیم هر دو نوع تبلیغات را به خوبی مدیریت کنیم زیرا وجود هر دو مدل برای بیزنس شما حیاطی است.

در حوضه پزشکی چه نوع تبلیغ آفلاینی بهتر است؟

 

صنعت پزشکی صنعتی رسمی و تخصصی است که برای انجام تبلیغات و اثر گذاری در ذهن مخاطب هم باید رسمی و حرفه ای رفتار کند.تبلیغات پزشکی میتواند به صورت دفتر های سالنامه و ست اداری پزشکی ارائه شود، اینگونه حرفه ای بودن و رسمی بودن برند پزشکی خود را به مشتری میرساند و حس خوبی از دریافتشان میگیرد.

 

 

انواع تبلیغات پزشکی در فضای مجازی

1- وبسایت

داشتن یک وبسایت برای هر بیزنسی واجب است. با داشتن وبسایت میتوانید در قالب حرفه ای تری کلینیک خودتون رو معرفی کنید و با مشتری در ارتباط باشید. همچنین با گذاشتن مقاله و وبلاگ میتوانید به مشتری کمک کنید تا با انواع و اقسام اصطلاحات و روش های دنیای پزشکی آشنا شود و حتی او را تشویق کنید تا سری به مطب شما بزند و برای درمان بیماری خود مشاوره ای دریافت کند.

همچنین در وبسایت های دیگر میتوانید با استفاده از تبلیغات کلیکی، گوگل ادز و … مطب پزشکی خود را به بقیه معرفی کنید و انها را به صفحه خود هدایت کنید.

 

2- اینستاگرام

لازم به گفتن نیست که تبلیغات در اینستاگرام چه تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت، مخصوصا اگر تبلیغاتتون رو یک بلاگر انجام بده. شاید تبلیغات در اینستاگرام هزینه بالایی داشته باشد ولی نتیجه ای که از ان میگیرید خستگی و ناراحتی پولی که برای تبلیغات داده اید را از تن‌تان در می‌آورد! در حال حاضر اینستاگرام بهترین پلتفرم برای پرزنت کردن و تبلیغات هست.( البته اگر فیلتر نشه!!!)

 

3- ساخت پادکست

شاید ساخت پادکست کمی زمان بر و هزینه بر باشد اما برای شرایط بحرانی به کار می اید. میتوانید از دکتر مجموعه بخواهید تا در مورد نحوه انجام عمل ها و مراقبت هایی که باید قبل و بعد عمل انجام دهند یک متن اماده کند و یا خودش کامل توضیح دهد که چه اتفاقی قرار است بفتد. همچنین در پادکست میتوانید از صدای مشتریان که نظر و رضایتشون رو گفتند هم استفاده کنید. اینجوری به اعتبار خودتون میافزایید و مشتری بیشتر به شما اعتماد میکنه تا بیاد و از خدمات شما استفاده بکنه.

 

روش های تبلیغات پزشکی در اینستاگرام

میتوان گفت اینستاگرام از بهترین پلتفرم ها برای بیزنس هایی است که هویت بصری آن مهم است، و پزشکی هم جزو این دسته از بیزنس هاست. قطعا یکی از اولویت ها برای مشتری که قصد انجام یک کار پزشکی و یا زیبایی را دارد دریافت اطلاعات راجب پزشک، دانستن رضایت مشتری های سابق و دیدن چند نمونه کار از پزشک است. اینستاگرام این امکان رو به خوبی فراهم کرده.

اگر قصد انجام تبلیغات در اینستاگرام دارید باید به چند نکته توجه داشته باشید:

– به صفحه اینستاگرام خودتون برسید!

همانطور که گفتیم در اینستاگرام هویت بصری حرف اول را میزند. پس بسیار مهم است که پیج شما از یک دیزاین خوب و منظم برخوردار باشد، زیرا با انجام اولین تبلیغ هزاران نفر به پیج شما سرازیر میشوند. اگر در نگاه اول نتوانستید نظر انها را جلب کنید احتمالا دیگر نتوانید!

پس بسیار به ظاهر پیج خودتون اهمیت بدین و سعی کنید با یک گرافیست خوب در این باره مشورت کنید یا دیزاین پیجتون رو به اون بپسارید.

مشتریان هدف خود را بشناسید.

فکر کنید که شما صاحب یک کلینیک پزشکی یا زیبایی هستید( که احتمالا الان هم هستید? ) و قرار است برای پیج شما تبلیغات شود، یکی پیج یک بلاگر خانم و دیگری

پیج فروش و تعمیرات قطعات ماشین. سه گزینه جلوی شماست: 1.پیج بلاگر 2.پیج قطعات ماشین 3.هردو

انتخاب شما کدام است؟

اگر گزینه 3 را انتخاب کرده اید، کار اشتباهی کرده اید! انتخاب هر دو پیج باهم صرفه اقتصادی ندارد چون در پیجی که مربوط به مکانیک است دنبال کننده ها فقط انتظار دیدن محتواهایی مربوط به ماشین و قطعات ان را دارند و تبلیغ یک کلینیک زیبایی دراینگونه پیج ها که مشتریان هدف شما تعداد بسیار کمی دارند اصلا بازدهی خوبی ندارند.

گزیه 1 بهترین انتخاب است زیرا در پیج بلاگرها خانم ها و دختران زیادی هستند که قطعا عمل های زیبایی و کلینیک ها برایشان جذابیت ارد و قطعا به پیج شما سر خواهند زد. حتی میتوانید از بلاگر درخواست کنید به مطب بیاید و گزارشی تهیه کند، اینجوری مشتری هم بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد و افراد بیشتری به پیج شما وارد میشوند.

اگر هم گزینه 2 رو انتخاب کردید… خواهش میکنم از منطقتون استفاده لازم رو ببرید(((:

_ کیفیت بهتر از کمیت است

سعی کنید ویدیو یا پوستر تبلیغاتتون طولانی و پر از متن و اطلاعات نباشه!

یادتون باشه اگر تبلیغ ساده و جذابی نداشته باشید مخاطب مایل نیست که ادامه ویدیو رو نگاه کنه. فقط اطلاعات و خدمات مهم و پرطرفدارتون رو بزنید و سعی کنید با یک تخفیف همراه باشه اینجوری مخاطب خیلی بیشتر تشویق میشه که به پیج و مطب شما سر بزنه و احتمالا تبدیل به مشتری بشه!

 

چگونه بهترین بازدهی را در تبلیغات انلاین داشته باشیم؟

برای داشتن بازدهی هرچه بهتر در تبلیغات آنلاین باید چند نکته کوچک اما تاثیر گذار رو حواستون باشه!

اول اینکه تبلیغات باید توجه مخاطب رو جلب بکنه و براش جذاب باشه، اگه تبلیغات ویدیویی هست باید کوتاه و تاثیر گذارباشه و اگر تبلیغتون یک پوستر هست باید گرافیک و دیزاین خوبی داشته باشه تا توجه مخاطب جلب بشه. همچنین خیلی شلوغ و زننده نباشه.

بعد سعی کنید قبل از شروع تبلیغات پیج هایی که معرف بیرنستون هستن رو سر و سامان بدید، احتمالا بعد از شروع تبلیغات چندین نفر راجب شما کنجکاو میشن و با سرچ کردن صفحه های شما رو پیدا میکنند پس بهتره که پیج و وبسایت های شما از دیزاین و نظم خوبی برخوردار باشند تا مشتری با پیدا کردن صفحه شما و دیدن اون توی ذوقش نخوره!

 

مقایسه تبلیغات افلاین و انلاین برای حوضه پزشکی

همانطور که میدانید تبلیغات آنلاین در دو دهه اخیر با همه گیر شدن تلفن های همراه و دسترسی همه به اینترنت محبوب شد، ولی به این منظور نیست که تبلیغات آفلاین منسوخ شده هستند.

تبلیغات آفلاین مانند بیلبورد ها یا تبلیغات تلویزیونی و بروشور ها هنوز هم تاثیر گذار هستند و نباید انها را دست کم گرفت، اما تبلیغات آنلاین میتواند بازدهی و محبوبیت بیشتری داشته باشد.

در کل میتوان گفت که تبلیغات آفلاین و آنلاین هردو مکمل هم هستند و در کنار هم میتواند بازدهی فوق العاده ای برای شما داشته باشند، البته اگر از انها به شیوه درست استفاده شود!

 

حرف آخر

 

یادتون باشه رقابت بسیار بالاست و با سرعت پیشرفتی که صنعت پزشکی داره زمانتون طلاست! هیچ وقتی رو هدر ندید و سریع دست به کار بشید، روی خدماتتون حساسیت داشته باشید و با بالاترین کیفیت اونارو به مشتری ارائه بدید. تحقیق کنید و بهترین مدل تبلیغ پزشکی را برای بیزنستون پیدا و اجرا بکنید.

به روز باشید و نوآوری داشته باشید، تقلید نکنید که جلوه بسیار بدی از بیزنستون رو به مشتریاتون نشون میدید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

مرحله 1 از 2

اطلاعات خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
درخواست خود را انتخاب نمایید(Required)

مرحله 1 از 2