8 دلیل که چرا فروش شما در اینستاگرام بالا نمی رود؟

فروش در اینستاگرام یکی از بهترین روش های افزایش درآمد است، بازاریاب های زیادی می خواهند فروش خود را در اینستاگرام افزایش دهند. اگر کسب‌ و کار خود را در اینستاگرام راه‌اندازی کرده‌اید، به شما تبریک می‌گوییم  اینستاگرام تا به امروز یکی از بهترین کانال‌های موجود برای تبلیغات، بازاریابی و فروش آنلاین است. در حال حاضر یک میلیارد کاربر ماهانه در این پلتفرم وجود دارد. اینکه بتوانید با موفقیت حتی تنها کسری از آن بازار را هدف قرار دهید، مطمئناً بازدهی عالی به شما خواهد داد.

اما اگر برند شما برای مدتی طولانی در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشد و شما متوجه شوید با وجود تلاش های زیادی که انجام می دهید، در فروش موفق نیستید، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا زمان آن رسیده است که دست به کار شوید و کسب و کار خود را به جای دیگری ببرید؟ یا شاید وقت آن رسیده است که اطلاعات خود را درمورد فروش در اینستاگرام افزایش دهید‌ . در این مقاله 8 مورد حقیقت ساده که می تواند به شما در اصلاح استراتژی فروش اینستاگرام چه ادمین اینستاگرام باشید و چه صاحب برند هستید، کمک کند را می آموزید.

چرا از اینستا فروش نداریم؟1
فروش در اینستاگرام

1. محتوای شما قابل خرید نیست

برای فروش در اینستاگرام، محتوای شما باید جذاب و الهام بخش باشد. اما فراخوان برای اقدام کجاست؟ محتوای اینستاگرام ممکن است یکی از جذاب ‌ترین شکل‌های محتوا در بازاریابی مدرن باشد، اما اگر مشتریان شما به سمت یک هدف معقول هدایت نشوند، فروش را از دست می‌دهید. خوشبختانه، اینستاگرام اقداماتی را برای اطمینان از تبدیل بهتر با قابلیت خرید انجام داده است. اما فرصت های بسیار دیگری برای خرید محتوای اینستاگرام وجود دارد.

2. شما به اندازه کافی خلاق نیستید

به قول معروف، ارزش یک عکس از هزار کلمه بیشتر است .تصاویر مناسب در این پلتفرم آن است که تفاوت بین فروش و اسکرول را نشان دهد.

بنابراین وقتی نوبت به برنامه ریزی محتوای بصری می رسد، همیشه سعی کنید  از دیگران متمایز باشید. سعی کنید در مورد حوزه‌ی کاری خود جستحو کنید و بهترین های این حوزه را دنبال کنید. از ترفندهای های آنها ایده بگیرد اما کپی نکنید. سعی کنید ترفند ها را با خلاقیت خود منحصر به فرد کنید.

ارائه محتوای خلاقانه همیشه به این معنا نیست که باید به یک عکاس و یک طراح گرافیک تکیه کنید. مطمئناً در اختیار داشتن هر دوی این موارد همیشه مفید خواهد بود، اما در دنیای امروزی که هر فردی می‌تواند به یک تولیدکننده محتوای خوب تبدیل شود، باید یاد بگیرید که چگونه کارها را به تنهایی انجام دهید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای زیباتر کردن تصاویر خود انجام دهید این است که آنها را قبل از اشتراک گذاری ویرایش کنید. به راحتی می‌توانید ظاهر و حال و هوای تصاویر را با استفاده از کاور پست اینستاگرام تغییر دهد. سعی کنید با ابزار های ویرایش اینستاگرام بازی کنید و فیلتر های پیش فرض برنامه را بررسی کنید یا اگر به دنبال خلاقیت بیشتر هستید، می‌توانید ویرایش عکس مانند Instasize را دانلود کنید.

چرا از اینستا فروش نداریم؟2
در تولید محتوا خلاق باشید

3. شما مخاطب مناسب را هدف قرار نمی دهید

وقتی نوبت به بازاریابی می رسد، میخکوب کردن مخاطبان هدف نیمی از کار است. وقتی نوبت به انجام تجارت در اینستاگرام می‌رسد، می‌تواند فروش شما را با تلاش کمتر تضمین کند.

بنابراین قبل از اینکه روی محتوای خود سرمایه گذاری کنید به تابلوی طراحی برگردید و مطمئن شوید که افراد مناسب را هدف قرار داده اید. آیا برند شما در صنعتی اشباع شده است؟ اگر این طور است به مشتریان خود فکر کنید ، اینکه محصول شما چه دردی را از آن ها کم می کند و اینکه شما چه کاری می توانید انجام دهید تا محصول شما برای مشتری جذاب باشد.سعی کنید اعتماد مشتری را جلب کنید. در این صورت آنها به شما کمک می کنند تا بفهمید که چگونه می توانید افراد مشابه آنها را جذب کنید.

4. شما با مخاطبان خود تعامل ندارید

ایجاد احساس شنیده شدن به مخاطبان بخش بزرگی از راه اندازی یک کسب و کار در اینستاگرام است به هر حال این یک رسانه اجتماعی است.

یکی از راه های عالی برای تعامل با فالوورهای خود، اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربران است. انجام این کار باعث می شود آنها احساس قدردانی کنند، که به نوبه خود می تواند به بهبود وفاداری آنها به برند شما کمک کند. تگ کردن فالوورهای خود در پست های خود به شما این امکان را می دهد که به فالوورهای خود دسترسی پیدا کنید و در نتیجه دسترسی خود را افزایش دهید.

البته ناگفته نماند که تامین محتوا از طرف فالوورها به شما این امکان را می دهد که کمتر نگران داشتن چیزی برای پست کردن باشید. فقط فراموش نکنید که قبل از اشتراک گذاری از آنها اجازه بگیرید.

5. محتوای شما اجباری به نظر می رسد

رکن بعدی در فروش در اینستاگرام این است که بدانید، اکثر مردم برای اجتماعی بودن و ارتباط با دیگران در اینستاگرام هستند. بنابراین، اگر به ایجاد محتوایی ادامه دهید که تماماً روی محصول تان تمرکز کرده است، مردم را ترغیب به دنبال آن می کنید. به نمایش گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربر در فید اینستاگرام و وب سایت شما کمک می کند تا هر محتوای متمرکز بر محصول را کمتر تبلیغاتی کنید.

6. از استوری ها برای فروش در اینستاگرام استفاده نمی کنید

آیا می‌دانستید که ۲۵ درصد از افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولاتی که می‌خواهند بخرند، به Stories اعتماد می‌کنند؟ این بدان معناست که اگر برای بازاریابی برند خود فقط به پست های خود متکی هستید، بخش مهمی از استراتژی فروش در اینستاگرام از دست می رود.

برخلاف پستها، استوری‌های اینستاگرام پس از 24 ساعت از بین می‌روند، از آنها به عنوان مکانی عالی برای ارسال و اشتراک‌گذاری صریح و در جریان محصولات و خدمات خود استفاد ‌کنید. آیا محصول جدیدی در راه است؟ یک تیزر در استوری خود به اشتراک بگذارید. آیا می خواهید تعامل با مخاطبان خود را بهبود بخشید؟ بخشی از پشت صحنه آماده کردن محصول تا رساندن آن به دست مشتری را نشان دهید.

چرا از اینستا فروش نداریم؟3
تعامل در استوری اینستاگرام

7. هنوز برای فروش در اینستاگرام آماده نیستید

برخی از مشاغل در مقیاس کوچکتر، فروشگاه های خود را در اینستاگرام با استفاده از یک حساب شخصی اداره می کنند. در حالی که انجام این کار قطعا امکان پذیر است، اما قطعاً توصیه نمی شود به ویژه از آنجا که داشتن یک حساب تجاری به معنای دسترسی به تجزیه و تحلیل اطلاعات بیشتر است.

داشتن یک حساب تجاری برای فروش در اینستاگرام، به شما امکان می دهد پست های خود را تبلیغ کنید یا آنها را به تبلیغات تبدیل کنید. برداشت‌های هر پستی را که منتشر می‌کنید نظارت کنید و مطالعه کنید که کدام یک برای برند شما بهتر کار می‌کنند.

نکته دیگری که قابل ذکر است این است که تبدیل حساب شخصی شما به یک حساب تجاری رایگان و آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات خود بروید، روی Account ضربه بزنید، سپس در پایین، Switch to Business Profile را انتخاب کنید.

8. شما به بازخورد انجمن گوش نمی دهید

رسانه های اجتماعی در هسته خود یک گفتگو هستند. این بدان معناست که وقتی مشتریان و طرفداران شما صحبت می کنند، مهم است که گوش کنید. اینستاگرام می تواند یک کانال عالی برای دریافت بازخورد مشتریان در مورد محصولات و محتوای جدید باشد. مخاطبان شما حساب شما را دنبال می کنند زیرا به برند شما اهمیت می دهند. با نشان دادن اینکه در حال گوش دادن به مکالمه هستید، به آنها کمک کنید بیشتر با برند شما ارتباط برقرار کنند.

ادمین اینستاگرام خوب دو چیز را منتقل می کند: مردم را متقاعد می کند که قهرمانان جدید برند شما شوند و در عوض آنها را تشویق می کنند تا برند شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

هنگامی که ابزارها و تاکتیک های مناسب را در اختیار دارید، در مسیر موفقیت اینستاگرام خواهید بود.

سوالات متداول درمورد فروش در اینستاگرام

برای فروش در اینستاگرام با اینفلوئنسرها همکاری کنیم؟ چطور یک اینفلوئنسر خوب انتخاب کنیم؟

اینفلوئنسرها افرادی هستند که فالوور ها و انجمن های زیادی در اینستاگرام ایجاد کرده اند. این افراد اعتماد مردم را دارند و این چیزی است که برند شما برای افزایش فروش به آن نیاز دارد. از این رو، همکاری راه هوشمند دیگری برای شروع فروش محصولات در اینستاگرام است. اما، باید مطمئن شوید که اینفلوئنسر مناسب را برای کمپین بازاریابی خود انتخاب کرده اید.

چند نکته برای انتخاب یک اینفلوئنسرخوب:

  • اینفلوئنسری را انتخاب کنید که در زمینه برند شما متخصص باشد.
  •  میزان فالوورهای آنها را بررسی کنید.
  •  ارزیابی کیفیت کار (تصاویر و محتوا).
  • نرخ های تعامل پیج اینفلوئنسر را بررسی کنید.

چطور با فالور ها ارتباط برقرار کنیم؟

خیلی ساده است، از آنها سئوال بپرسید. شما می توانيد در استوری های خود از نظرسنجی و کوئسشن باکس استفاده کنید. از آنجایی که در استوری هم می‌توان سوال بپرسید و هم می توان پاسخ ها را به اشتراک گذاشت، از این ویژگی اینستاگرام راهی عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان شما خواهد بود. سپس، شما می توانید علاوه بر پاسخ به سوالات، می توانید خیلی بیشتر با آنها صحبت کنید.

این سوالات می تواند مربوط به نوع کسب و کار شما باشد یا فقط چند سوال سرگرم کننده ساده باشد. نظرسنجی ها همچنین می توانند راهی عالی برای دانستن سلیقه کاربران و استفاده از آنها در هنگام ایجاد محتوای جدید و در نتیجه فروش در اینستاگرام باشند.

آیا ایجاد کلوز فرند در پیج های عمومی و فروشگاهی کار درستی است؟

چند کاربر را به کلوز فرند خود در استوری اضافه کنید می‌توانید به کسانی که بیشترین مشارکت را در صفحه شما دارند اعتبار دهید. کاربرانی که به نظرسنجی ها و سوالات در استوری شما پاسخ می دهند می توانند در کلوز فرند شما باشند. این افراد را به کلوز فرند خود اضافه کنید و با تخفیف در محصولات یا خدمات خود به آنها پاداش دهید.

آیا داشتن پروفایل تجاری به فروش در اینستاگرام کمک می کند؟

برای جلب اعتماد فالور ها و مشتری های بالقوه،  بهتر است که پروفایل تجاری اینستاگرام داشته باشید.

دریافت پروفایل تجاری اینستاگرام رایگان است و به شما امکان می دهد حضور و فروشگاه آنلاین برند خود را مدیریت کنید. همچنین به اطلاعات آماری، پست‌های حمایت‌شده، تبلیغات، پست‌های زمان‌بندی‌شده، پاسخ‌های سریع، محتوای برند، پیوندهایی به استوری‌های اینستاگرام و موارد دیگر دسترسی خواهید داشت.

حساب‌های تجاری اینستاگرام گزینه ‌هایی برای برند ها یا شرکت ‌هایی هستند که محصولات یا خدمات را می‌فروشند. و جای تعجب نیست زیرا به شما کمک می کند حضور آنلاین خود را بسازید و رشد دهید و فروشگاه اینستاگرام خود را باز کنید. تنها کاری که برای جابجایی به حساب تجاری باید انجام دهید این است که به تنظیمات، حساب کاربری بروید و روی تغییر نوع حساب ضربه بزنید.

آیا پست های قابل خرید در فروش در اینستاگرام تأثیر دارند؟

یک راه عالی برای افزایش قابلیت تبلیغ محصول از طریق پست های قابل خرید است. راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام  می تواند تاثیر زیادی در افزایش فروش شما داشته باشد.

پست‌های قابل خرید، پست‌های فید معمولی، ریلز یا داستان ‌هایی هستند که شامل برچسب ‌های محصول می‌شوند. این برچسب ها قیمت، نام محصول را به کاربران نشان می دهد و به آنها اجازه می دهد آن را به سبد خرید خود اضافه کنند یا برای خرید به وب سایت شما مراجعه کنند. کاربران می توانند برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد محصول یا خدمات شما، روی برچسب ها ضربه بزنند.

به خاطر داشته باشید که در هر پست از فراخوان برای اقدام استفاده کنید تا آن را جذاب تر کنید. به افراد بگویید پیوند موجود در بیو شما را نیز بررسی کنند تا درباره کسب و کار شما بیشتر بدانند.

هنگامی که فروشگاه شما فعال شد، می توانید بلافاصله شروع به ایجاد پست های قابل خرید کنید. پست های قابل خرید بهترین راه برای تبلیغ محصولات شما برای دنبال کنندگان و مشتریان بالقوه است. می توانید به صورت عادی پست کنید یا یک تبلیغ اینستاگرام ایجاد کنید.

منبع:

https://www.google.com/amp/s/blog.hootsuite.com/how-to-sell-on-instagram/amp/