امنیت پیج اینستاگرام خود راچگونه انجام دهیم؟

هک شدن حساب اینستاگرام شما مطمئناً می تواند یک وضعیت ترسناک باشد، به خصوص اگر درآمد شما برای فروش محصولات و خدمتتان به آن بستگی داشته باشد. بنابراین برای محافظت از اکانت اینستاگرام خود و امنیت پیج اینستاگرام در مقابل هک شدن چه کارهایی می توانید انجام دهید؟

خب، بهترین دفاع یک حمله قوی است! ما 4 روش برای ایمن نگه داشتن حساب اینستاگرام را برای شما اشتراک گذاشته ایم.

  • یک رمز عبور قوی انتخاب کنید
  • احراز هویت دو مرحله ای اکانت اینستاگرام خود را فعال کنید
  • اطمینان پیدا کنید که حساب ایمیل شما امن است
  • دسترسی به برنامه های مشکوک و شخص ثالث را لغو کنید

4 روش برای ایمن نگه داشتن حساب اینستاگرام

مرحله اول: یک رمز عبور قوی انتخاب کنید

هنگامی که یک رمز عبور جدید انتخاب کردید میتوانید آن را برای بررسی نهایی به How Secure Is My Password متصل کنید در این صورت متوجه می شوید که آیا رمز عبور (password) شما به اندازه کافی قوی می باشد تا در برابر تلاش های هک فاش نشود.

نکته: همیشه مشروعیت ایمیل‌هایی را که دریافت می‌کنید بررسی کنید (نام فرستنده، آدرس ایمیل، آدرس اینترنتی که به آن پیوند می‌دهند) و هرگز رمز عبور خود را به کسی که نمی‌شناسید یا به آن اعتماد ندارید برای محافظت از اکانت اینستاگرامتان در برابر حملات احتمالی فیشینگ ندهید.

مرحله دوم: احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

احراز هویت دو مرحله ای یک لایه دفاعی اضافی برای  امنیت پیج اینستاگرام شما است.

این مرحله یک فرآیند چند بخشی است که کاربران اینستاگرام را ملزم می کند هویت خود را از طریق یک کد امنیتی تأیید کنند. به این شکل که اگر شخصی از یک دستگاه ناشناس بخواهد وارد اینستاگرام شود، از شما خواسته می شود که کد را وارد کرده و تایید کنید. برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای اکانت خود در اینستاگرام، به بخش تنظیمات بروید و روی «تأیید هویت دو مرحله‌ای» ضربه بزنید.

روی «شروع به کار» ضربه بزنید و دو گزینه برای انتخاب خواهید داشت: «برنامه احراز هویت (توصیه می‌شود)» و «پیام متنی».

گزینه شماره 1: برنامه احراز هویت

اگر قبلاً یک برنامه احراز هویت را روی گوشی نصب کرده اید، اینستاگرام به طور خودکار این برنامه را پیدا میکند و کدی را برای آن ارسال می کند. شما حتما باید این کد را بازیابی کنیدو این کد را در اینستاگرام وارد کنید و در ادامه احراز هویت دو مرحله ای روشن می شود.

اگر برنامه احراز هویت ندارید، اینستاگرام برنامه‌ای را توصیه می‌کند که قبل از تکمیل فرآیند آن را دانلود کنید.

گزینه شماره 2: پیام متنی

اگر اکانت اینستاگرام شما شماره تلفن تایید شده ای ندارد، از شما خواسته می شود برای حفظ امنیت پیج تان، شماره تلفن را وارد کنید. هنگامی که شماره تلفن خود را وارد کردید، روی دکمه “بعدی” ضربه بزنید.

اکنون وقتی از یک دستگاه ناشناس وارد حساب اینستاگرام خود می شوید، از شما خواسته می شود یک کد امنیتی را که از طریق پیامک دریافت می کنید را وارد نمایید.

مرحله سوم: مطمئن شوید که حساب ایمیل متصل به اکانت تان امن است

فقط به این فکر کنید که حساب اینستاگرام خود و بسیاری دیگر! به یک ایمیل متصل شده باشد در این صورت اگر کسی به یکی دسترسی داشته باشد، به همه دسترسی خواهد داشت.

بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است که ایمیل خودتان را با احراز هویت دو مرحله ای یا رمزگذاری ایمیل امن کنید. این راه حل های آسان می‌توانند تا حد زیادی از حساب اینستاگرام شما در برابر هکرها محافظت کنند.

مرحله چهارم: دسترسی به برنامه های مشکوک و شخص ثالث را لغو کنید

استفاده از اینستاگرام به عنوان یک حساب مجاز برای ورود به برنامه های شخص ثالث مانند سرویس های دوستیابی، بازی ها و ابزارهای ویرایش عکس معمول است.

اما آیا می‌دانستید که حتی اگر هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها از برنامه‌های شخص ثالث مذکور استفاده نکرده باشید، ممکن است به اطلاعات حساب شما دسترسی داشته باشند؟ به همین دلیل است که اینستاگرام پیشنهاد می‌کند « قبل از اجازه دادن به یک برنامه شخص ثالث حتما فکر کنید».

برای مدیریت برنامه های شخص ثالث، نمایه اینستاگرام خود را در دسکتاپ سیستم خود باز کنید، روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و سپس روی «برنامه ها و وب سایت» کلیک کنید.

سپس فهرستی از برنامه‌هایی را که مجوز دسترسی به آن‌ها را دارید، مشاهده خواهید کرد. اگر متوجه وجود برنامه‌های مشکوکی شدید، می‌توانید به راحتی روی دکمه «لغو دسترسی» یا «مشاهده و ویرایش» کلیک کنید.

چطور اکانت اینستاگرام هک شده را مجددا بازیابی کنیم

چطور اکانت اینستاگرام هک شده را مجددا بازیابی کنیم

اگر مشکوک هستید اکانت اینستاگرام شما هک شده یا به خطر افتاده است، مهم این است که در اسرع وقت اقدام کنید. مراحل زیر را دنبال کنید تا دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

  • ایمیل خود را بررسی کنید
  • درخواست لینک ورود از اینستاگرام
  • از اینستاگرام کد پشتیبانی یا امنیتی بخواهید

مرحله 1: ایمیل خود را بررسی کنید

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده‌اید – با نام security@mail.instagram.com که به شما اطلاع می‌دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است، ممکن است بتوانید این کار را با استفاده از گزینه “Revert this change” در آن پیام ارسال شده لغو نمایید.

مرحله 2: درخواست لینک ورود از اینستاگرام

اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر کرده است (مانند رمز عبور شما)، باید از اینستاگرام درخواست یک لینک ورود کنید.

در صفحه ورود به سیستم، روی «رمز عبور فراموش شده» (برای iOS) یا «دریافت کمک برای ورود به سیستم» (برای اندروید) ضربه بزنید.

“مشکلی در ورود به سیستم؟” (iOS)  یا  صفحه «راهنمای ورود» (اندروید).

سپس روی «Send Login Link» (iOS) یا «Next» (Android) ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

یک آدرس ایمیل امن وارد کنید که تنها شما به آن دسترسی دارید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام با مراحل بعدی باشید.

درخواست پشتیبانی یا کد امنیتی از اینستاگرا

مرحله سوم: درخواست پشتیبانی یا کد امنیتی از اینستاگرام

اگر با انجام مراحل بالا نمی توانید اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید، می توانید اکانت اینستاگرام هک شده را گزارش دهید.

روی صفحه «به ما در بازیابی حساب خود کمک کنید» ضربه بزنید. این بار به جای درخواست کد امنیتی، گزینه “I can’t access this email or phone number” را انتخاب کنید.

در صفحه بعد، فرم را با مشخصات حساب خود پر کنید، “اکانت من هک شد” را انتخاب کنید و روی “درخواست پشتیبانی” کلیک کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، باید یک ایمیل پاسخ خودکار از تیم امنیتی اینستاگرام دریافت کنید که از شما می‌خواهد به تأیید هویت خود کمک کنید. در ادامه یک یا هر دو مورد زیر از شما خواسته خواهد شد:

  • عکسی از خودتان که کاغذی را در دست گرفته اید با کد دست نویس اینستاگرام برای شما ارسال کرده است.
  • شماره تلفن یا آدرس ایمیلی که با آن ثبت ‌نام کرده‌اید و همچنین نوع دستگاهی که در زمان ثبت‌ نام استفاده می‌کردید (به عنوان مثال: iPhone، Android، iPad، و غیره).

از آخرین روندهای اینستاگرام و به روز رسانی های امنیتی به روز باشید. همین امروز در خبرنامه فراسیتی ثبت نام کنید! یا از دیگر خدمات اینستاگرام ما بهره مند شوید.